Tripex na štarte Košice Runway Run už po tretíkrát!

07.05.2025 Zaujímavosti

Aj tento rok sme si ako tím cestovnej agentúry Tripex nenechali ujsť jedinečný nočný beh po dráhe letiska Košice – a opäť to stálo za to! Bežať po osvetlenej vzletovej dráhe medzinárodného letiska, medzi svetlami, reflektormi je jednoducho zážitok, ktorý sa neopozerá.

Úprimne, neviem o žiadnom inom mieste na svete, kde by ste si mohli dať osobný rekord na mieste, kde bežne štartujú lietadlá. Možno to niekto časom okopíruje, ale originál zostane len jeden – Košice Runway Run.

Velké  ďakujeme Letisku Košice – za výbornú organizáciu, energiu a odvahu urobiť takúto udalosť realitou. Vieme, že pri čoraz hustejšej leteckej prevádzke nie je jednoduché „odstaviť“ dráhu pre bežcov – aj preto vám úprimne prajeme, aby ste budúci rok našli voľný čas len o 02:00 ráno. My si nastavíme budíky, dáme si kávu do rúk a vyrazíme! 

A čo počasie? Tentokrát nás nezradilo! Áno, napätie bolo až do poslednej chvíle, ale nezmokli sme – na rozdiel od našej premiéry, keď sme finišovali takmer ako po sprche.

Ďakujeme každému, kto sa podieľa na tejto výnimočnej akcii – od organizátorov, dobrovoľníkov až po tých, ktorí nám fúkli vietor do chrbta. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník!
 

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Bolt sa stal exkluzívnym partnerom Letiska Košice Letisko Košice tento rok vybavuje rekordný počet cestujúcich a otvára nové linky – vrátane priamych spojení s Rímom a Malagou, či vnútroštátnej linky do Bratislavy, ktorá funguje od novembra 2025. Ako odpoveď na tento rast letisko uzavrelo exkluzívne partnerstvo s technologickou platformou Bolt. Pre cestujúcich Bolt vyhradilo 16 dedikovaných a jasne označených zón priamo pred terminálom na parkovisku P1. Súčasťou partnerstva je aj zavedenie samoobslužného kiosku Bolt TapBox priamo v termináli letiska – prvého svojho druhu na Slovensku – ktorý cestujúcim umožňuje zarezervovať jazdu na mieste, bez potreby aplikácie, mobilných dát či nabitého telefónu.
Zaujímavosti
Letisko Košice a LOT Polish Airlines oslavujú desať rokov spájania východného Slovenska so svetom cez Varšavu Letisko Košice dnes oslavuje desať rokov partnerstva s leteckou spoločnosťou LOT Polish Airlines, čím si pripomína dekádu od jej inauguračného letu medzi Košicami a Varšavou v marci 2016. Odvtedy sa toto spojenie vyvinulo na jednu z najkľúčovejších leteckých liniek na východnom Slovensku, keď ho využilo viac ako 240 000 cestujúcich a poskytlo regiónu prístup ku globálnej sieti destinácií, ktorej sa nevyrovná žiadne iné slovenské letisko. Na linke Varšava – Košice – Varšava bolo v priebehu desiatich rokov vypravených spolu vyše 5 500 letov, lietadlá LOT-u strávili vo vzduchu vyše 5 400 hodín a nalietali vyše 2,1 milióna kilometrov.
Zaujímavosti
Na letisku Košice odštartovala tohtoročná letná charterová sezóna Vo štvrtok 21. mája bol z Košíc vypravený prvý charterový let tohtoročnej letnej dovolenkovej sezóny. Boeing 737 Max leteckej spoločnosti Smartwings so 188 cestujúcimi na palube nabral predpoludním smer egyptská Hurghada. Počas letnej sezóny sa bude z Košíc na charterových letoch lietať do 16 destinácií v 9 krajinách. Novinkou v porovnaní s letom 2025 je Olbia na Sardínii.