O lietaní
V prvom polroku 2017 letisko Košice rástlo o 11 % V prvej polovici roka 2017 letisko Košice privítalo 187 126 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 11 %. V absolútnom vyjadrení ide o nárast o 18 384 cestujúcich v porovnaní s prvou polovicou roka 2016. Spolu 171 722 cestujúcich využilo pravidelné linky z Košíc do Bratislavy, Prahy, Kyjeva, Londýna, Sheffieldu, Kolína, Tel Avivu, Viedne, Varšavy a Istanbulu, čo predstavuje zvýšenie o 8 % v segmente pravidelnej prepravy. Počet vybavených charterových cestujúcich stúpol o 65 % na 14 503 cestujúcich.
O lietaní
Smartwings dvíha kilogramy Letná sezóna započala a príval cestujúcich dosiahne najvyššie čísla v priebehu roka. Predovšetkým letiská v tomto období dostávajú zabrať. Pasažierov v lietadlách je skutočne dosť a nepríjemnostiam v podobe nepohodlných spolucestujúcich sa často nevyhnete. Aerolinka Smartwings preto prináša inovácie, ktorými sa zákazníkom snaží zveladiť podmienky cestovania. Každé letisko a každá letecká spoločnosť má vlastné pravidlá. No spoločne pre všetky platí batožinový limit. Nastáva etapa dovoleniek a aj keď sa cestou za slnkom a teplom zbalíte v povolenom rozsahu, o ceste naspäť to platiť nemusí, keďže suveníry dokážu niekedy zabrať viac priestoru a hmotnosti ako sa zdá.
O lietaní
Nebeské reštaurácie Žalúdok otváracie hodiny nemá, a teda ak si zmyslí, že začne vytvárať škriekajúce zvuky, nič mu nestojí v ceste. Nevadí mu, že sa môžete nachádzať v užších priestoroch niekoľkotonového kolosa v obklopení desiatok ďalších ľudí. Najesť by ste sa mali, aj keď ste vysoko v atmosfére, to sa ale nemusí páčiť vašim peňaženkám. Viac ako z tej výšky pri pohľade von oknom sa vám môže zatočiť hlava z cien v jedálnych lístkoch v lietadlách. 
O lietaní
S LOT-om naprieč svetom Smerom na juh od našej krajiny môžeme objavovať jedno z najkrajších miest Európy. Jedná sa o Budapešť, nazývanú aj ,,Kráľovná na Dunaji“. Vďaka jej blízkej pozícii, z pohľadu Slovenska, ročne získa stovky slovenských turistov, ako aj z celého sveta. Mesto je samo o sebe výborným nápadom na výlet, a letecká spoločnosť LOT jeho návštevnosť ešte podvihla. 
O lietaní
Bezpečné sedadlá v lietadlách Vyvoláva vo vás predstava byť 10 kilometrov nad zemou strach? Štatistiky síce hovoria, že letecká preprava je najbezpečnejšia zo všetkých, no aj tak žijú tisíce ľudí, ktorí sa k týmto kolosom nepriblížia, nie to ešte s nimi vzlietnuť. Každý sa niečoho bojí, strach z lietania je úplne bežný a opodstatnený. Predsa len, ak sa už stane letecké nešťastie, väčšinou končí veľmi tragicky. 
O lietaní
Letenka – písmenká, ktoré nechcete vidieť Ste častými užívateľmi leteckej prepravy? Ak áno, o tomto kóde ste už možno počuli. Ak nie, tak sa len modlite, aby sa pri vašich občasných letoch nevyskytol na letenke. Reč je o skratke ,,SSSS“, teda Secondary Security Screening Selection. To znamená, že sa s pasažierom zaobchádza iným prístupom. 
O lietaní
Soul už aj z Budapešti LOT v poslednom čase rozširuje svoju škálu destinácií. Už pred mesiacom sme vás informovali o novootvorených linkách z hlavného mesta Maďarska. Z Budapešti pribudli lety až do 7 miest. Ide o New York, Chicago, Bukurešť, Brusel, Varšava, Krakov a Londýn. Letisko zníži v zimnej sezóne pravidelnosť letov do New Yorku na 3x týždenne a spojenia so Chicagom budú sezónne, teda len v letnom období. Frekvenciu letov aj ich ceny si môžete zistiť v našom staršom blogu: 
O lietaní
Z Košíc za roh, za veľkú mláku i do Ázie LOT opäť prináša možnosti ako si spohodlniť cestovanie. Ak radi objavujete mestá v našich susediacich krajinách, táto ponuka je pre vás ako stvorená. Trmácanie sa 7 hodín autom nahraďte rýchlou a príjemnou alternatívou, a to už z Košíc! Výhodné lety si môžete užiť ešte túto jeseň alebo počkať na vianočné obdobie a využiť príležitosť vidieť krásne vyzdobené metropoly. 
O lietaní
Budapešť pridáva linky Budapeštianskemu letisku znova pribudnú lety. Spoločnosť LOT od 30. marca 2020 plánuje rozšíriť letový poriadok. Po linkách do Krakova, Varšavy, New Yorku a mnohých ďalších, sa škála letov obohacuje o nové spojenia s európskymi mestami. Zaletieť si po novom budete môcť do Belehradu, Prahy, Sofie a Stuttgartu. Kvôli postupnému odstraňovaniu Boeingu-737 max 8, budú aj plánované lety do Bukurešti a Bruselu posunuté na 30. marec. Lietadlá budú nahradené iným typom, a to Embraer-195.
O lietaní
Pozitíva jednodňových prestupov V tomto uponáhľanom svete si už každý praje dopraviť sa z bodu A do bodu B svetelnou rýchlosťou. Ľudia s príchodom smart vynálezov a pokrokom v technológiách príliš spohodlneli, čo sa odzrkadľuje na ich trpezlivosti. Preto, čo sa týka lietania, si pasažieri primárne volia priame, a čo najrýchlejšie lety. Avšak, pri letoch do vzdialenejších kútov sveta sa mnohokrát prestupom, neraz aj dlhším, nevyhnete. 
O lietaní
Omeškanie do Viedne zrušené Meškanie nemá nikto rád a predovšetkým nie tí, ktorí majú presne naplánované lety, business stretnutia, dovolenky atď. Nanešťastie, cestujúci priamej linky z metropoly východu do hlavného mesta susedného Rakúska boli nútení niekoľko týždňov cestovať s prestupmi, a tým sa výrazne narušil ich harmonogram. 
Zobraziť ďalšie články