Smartwings dvíha kilogramy

10.06.2019 O lietaní

Letná sezóna započala a príval cestujúcich dosiahne najvyššie čísla v priebehu roka. Predovšetkým letiská v tomto období dostávajú zabrať. Pasažierov v lietadlách je skutočne dosť a nepríjemnostiam v podobe nepohodlných spolucestujúcich sa často nevyhnete. Aerolinka Smartwings preto prináša inovácie, ktorými sa zákazníkom snaží zveladiť podmienky cestovania. Každé letisko a každá letecká spoločnosť má vlastné pravidlá. No spoločne pre všetky platí batožinový limit. Nastáva etapa dovoleniek a aj keď sa cestou za slnkom a teplom zbalíte v povolenom rozsahu, o ceste naspäť to platiť nemusí, keďže suveníry dokážu niekedy zabrať viac priestoru a hmotnosti ako sa zdá.

Určite to posledné čo si po úžasnej dovolenke človek želá sú problémy na letisku pri detekčnej kontrole. Preto prinášame aktuálne povolenia hmotnosti spoločnosti Smartwings, ktorá ponúka charterové lety z Košíc napríklad do Antalye, Burgasu a mnohých ďalších. 


Zatiaľ čo pôvodná povolená hmotnosť bola pre príručnú batožinu len 5kg, číslo sa dvihlo na 8kg plus 3kg malá osobná taška alebo kabelka či notebook. Podaná batožina na rozdiel od predošlých rokov, kedy bolo možné zabaliť len 15kg, zmenila svoje hodnoty až na 23kg, ale batožiny sa nesmú spolu kombinovať. Žiadna nesmie prekročiť túto hranicu, ani keby kufor vášho spolucestujúceho dosahoval nižšiu hmotnosť a váš vyššiu, spájať sa jednoducho nemôžu. Ak sa predsa len stane, že kufor presiahol čísla, je nutné zaplatiť poplatok 35€, avšak ani vtedy nie je hmotnosť neobmedzená. Batožina môže vážiť len 32kg. 


Aj na deti do 2 rokov sa vzťahujú pravidlá. Pre nich je dovolené preniesť jeden 10kg kus podanej batožiny + detský kočiar. 


Poplatky na check-ine:
Nadváha batožiny                                 35€
Každá dodatočná batožina                  35€
Zviera na palube (1 kus do 8kg)          59€
Športové vybavenie (do 32kg)             59€

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pred vstupom do USA a Írska je potrebný negatívny test USA Na základe opatrenia amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb sú od 26. januára 2021 všetky osoby pred nástupom na palubu lietadla smerujúceho do USA povinné mať negatívny PCR alebo antigénový test (nie protilatkový - antibody test) na COVID-19, ktorý nie je starší ako 3 dni (72 hod.) pred nástupom na palubu lietadla. Každý pasažier je povinný mať pri sebe listinnú alebo elektronickú verziu výsledku takéhoto testovania, ktorým sa preukáže na letisku.
O lietaní
Zmeny vstupov do Spojeného kráľovstva od 1. Januára 2021 Brexit so sebou prináša aj zmeny v cestovaní. Z pohľadu slovenských občanov je potrebné rozlišovať medzi tými, ktorí prišli do Spojeného kráľovstva do 31. decembra 2020 a tými, ktorí prídu od 1. januára 2021.
Top
Šťastný nový rok 2021! Rok 2020 je za nami a my môžeme smelo vykročiť do roku 2021.