Smartwings dvíha kilogramy

10.06.2019 O lietaní

Letná sezóna započala a príval cestujúcich dosiahne najvyššie čísla v priebehu roka. Predovšetkým letiská v tomto období dostávajú zabrať. Pasažierov v lietadlách je skutočne dosť a nepríjemnostiam v podobe nepohodlných spolucestujúcich sa často nevyhnete. Aerolinka Smartwings preto prináša inovácie, ktorými sa zákazníkom snaží zveladiť podmienky cestovania. Každé letisko a každá letecká spoločnosť má vlastné pravidlá. No spoločne pre všetky platí batožinový limit. Nastáva etapa dovoleniek a aj keď sa cestou za slnkom a teplom zbalíte v povolenom rozsahu, o ceste naspäť to platiť nemusí, keďže suveníry dokážu niekedy zabrať viac priestoru a hmotnosti ako sa zdá.

Určite to posledné čo si po úžasnej dovolenke človek želá sú problémy na letisku pri detekčnej kontrole. Preto prinášame aktuálne povolenia hmotnosti spoločnosti Smartwings, ktorá ponúka charterové lety z Košíc napríklad do Antalye, Burgasu a mnohých ďalších. 


Zatiaľ čo pôvodná povolená hmotnosť bola pre príručnú batožinu len 5kg, číslo sa dvihlo na 8kg plus 3kg malá osobná taška alebo kabelka či notebook. Podaná batožina na rozdiel od predošlých rokov, kedy bolo možné zabaliť len 15kg, zmenila svoje hodnoty až na 23kg, ale batožiny sa nesmú spolu kombinovať. Žiadna nesmie prekročiť túto hranicu, ani keby kufor vášho spolucestujúceho dosahoval nižšiu hmotnosť a váš vyššiu, spájať sa jednoducho nemôžu. Ak sa predsa len stane, že kufor presiahol čísla, je nutné zaplatiť poplatok 35€, avšak ani vtedy nie je hmotnosť neobmedzená. Batožina môže vážiť len 32kg. 


Aj na deti do 2 rokov sa vzťahujú pravidlá. Pre nich je dovolené preniesť jeden 10kg kus podanej batožiny + detský kočiar. 


Poplatky na check-ine:
Nadváha batožiny                                 35€
Každá dodatočná batožina                  35€
Zviera na palube (1 kus do 8kg)          59€
Športové vybavenie (do 32kg)             59€

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Austrian Airlines rozširuje svoj letový poriadok o ďalšie destinácie Na základe vyhlásenia rakúskej federálnej vlády sa od 31. júla skončil zákaz pristávania letov z Albánska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Kosova, Čiernej Hory, Egypta, Severnej Makedónie, Rumunska, Srbska, ako aj Veľkej Británie, Švédska a Ukrajiny. To umožňuje opätovne začleniť tieto destinácie do letového poriadku Austrian Airlines.
O lietaní
Obnovenie letov do Košíc z Veľkej Británie Po vyše 4 mesiacoch sa do Košíc vracajú pravidelné lety z Veľkej Británie. Na základe rozhodnutia kompetentných slovenských úradov je od 20. júla 2020 Veľká Británia zaradená na zoznam menej rizikových krajín z pohľadu šírenia nového koronavírusu. Týmto rozhodnutím sú umožnené priame lety z Veľkej Británie na Slovensko a späť s účinnosťou od pondelka 20. júla 2020.
O lietaní
Z Košíc do Prahy až 8 x týždenne Od 31.07. Košice - Praha s ČSA až 8-krát do týždňa.