Smartwings dvíha kilogramy

10.06.2019 O lietaní

Letná sezóna započala a príval cestujúcich dosiahne najvyššie čísla v priebehu roka. Predovšetkým letiská v tomto období dostávajú zabrať. Pasažierov v lietadlách je skutočne dosť a nepríjemnostiam v podobe nepohodlných spolucestujúcich sa často nevyhnete. Aerolinka Smartwings preto prináša inovácie, ktorými sa zákazníkom snaží zveladiť podmienky cestovania. Každé letisko a každá letecká spoločnosť má vlastné pravidlá. No spoločne pre všetky platí batožinový limit. Nastáva etapa dovoleniek a aj keď sa cestou za slnkom a teplom zbalíte v povolenom rozsahu, o ceste naspäť to platiť nemusí, keďže suveníry dokážu niekedy zabrať viac priestoru a hmotnosti ako sa zdá.

Určite to posledné čo si po úžasnej dovolenke človek želá sú problémy na letisku pri detekčnej kontrole. Preto prinášame aktuálne povolenia hmotnosti spoločnosti Smartwings, ktorá ponúka charterové lety z Košíc napríklad do Antalye, Burgasu a mnohých ďalších. 


Zatiaľ čo pôvodná povolená hmotnosť bola pre príručnú batožinu len 5kg, číslo sa dvihlo na 8kg plus 3kg malá osobná taška alebo kabelka či notebook. Podaná batožina na rozdiel od predošlých rokov, kedy bolo možné zabaliť len 15kg, zmenila svoje hodnoty až na 23kg, ale batožiny sa nesmú spolu kombinovať. Žiadna nesmie prekročiť túto hranicu, ani keby kufor vášho spolucestujúceho dosahoval nižšiu hmotnosť a váš vyššiu, spájať sa jednoducho nemôžu. Ak sa predsa len stane, že kufor presiahol čísla, je nutné zaplatiť poplatok 35€, avšak ani vtedy nie je hmotnosť neobmedzená. Batožina môže vážiť len 32kg. 


Aj na deti do 2 rokov sa vzťahujú pravidlá. Pre nich je dovolené preniesť jeden 10kg kus podanej batožiny + detský kočiar. 


Poplatky na check-ine:
Nadváha batožiny                                 35€
Každá dodatočná batožina                  35€
Zviera na palube (1 kus do 8kg)          59€
Športové vybavenie (do 32kg)             59€

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pripravte sa na svoj let počas pandémie Aktuálna situácia po celom svete si vyžaduje všetky dostupné prostriedky, ktoré zastavia alebo spomalia šírenie vírusu. Aby ste na nič potrebné nezabudli a mohli sa pripraviť na všetky podmienky pri lietaní počas pandémie, pripravili sme pre vás prehľadný článok, ktorý zhrnie to najpodstatnejšie.
O lietaní
Austrian Airlines zahájila pravidelnú leteckú dopravu medzi Viedňou a Londýnom v štandardnom režime Po ukončení zákazu osobnej dopravy z Veľkej Británie, spoločnosť Austrian Airlines obnovila „bežné lety“ z Londýna do Viedne.
O lietaní
Obnovenie letov s Austrian Airlines Postupné uvoľňovanie opatrení v krajinách po celom svete vplýva aj na leteckú dopravu. Do konca marca by sa opätovne malo otvoriť aj spojenie medzi Košicami a Viedňou. V obmedzenej prevádzke tak začne letecký dopravca Austrian Airlines opäť lietať z letiska Košice.