S LOT-om naprieč svetom

09.07.2019 O lietaní

Smerom na juh od našej krajiny môžeme objavovať jedno z najkrajších miest Európy. Jedná sa o Budapešť, nazývanú aj ,,Kráľovná na Dunaji“. Vďaka jej blízkej pozícii, z pohľadu Slovenska, ročne získa stovky slovenských turistov, ako aj z celého sveta. Mesto je samo o sebe výborným nápadom na výlet, a letecká spoločnosť LOT jeho návštevnosť ešte podvihla. 

Spomínaná aerolínia rozširuje svoje linky. Už v tomto roku budete môcť cestovať až do Spojených štátov amerických, a keďže sa jedná o poľskú spoločnosť, tak ponúka lety do dvoch svojich miest. Celkovo pribudne až 7 destinácií, ktoré disponujú priamym spojením. 

v letnej sezóne:
New York – 4x týždenne 
Chicago – 2x týždenne

Varšava – 6x denne
Krakov – 6x týždenne

Ohľadom Veľkej Británie, ak by sa vám nechcelo letieť na okraje Londýna, Budapešť ponúka let priamo do London City Airport už od 126€. Je to najrýchlejšie spojenie týchto dvoch miest a sú prevádzkované až 12x týždenne:
- denne okrem nedele o 7:15
- denne okrem soboty o 17:15

Po skončení letnej sezóny na vás čakajú ďalšie novinky. Od septembra si LOT pre cestujúcich pripravil lety do Bruselu a Bukurešti. Tak ako aj do Londýna, aj do Bruselu budú lietať až 12x týždenne od 115€:
- denne okrem nedele o 7:10
- denne okrem soboty o 17:25

Ten istý počet odletov platí aj pre Bukurešť od 155€:
- denne okrem nedele o 13:00
- denne okrem soboty o 22:50
 

Potešiť vám môžu aj zvýšené povolené hmotnosti batožín:

LOT Business Class 
Európske linky - 2 ks do 32 kg každý, príručná batožina 2 ks do 9 kg každý
Ďiaľkové linky - 3 ks do 32 kg každý, príručná batožina 2 ks do 9 kg každý
LOT Premium Economy Class
Európske linky - 2 ks do 23 kg každý, príručná batožina 1 ks max. 8 kg
Ďiaľkové linky - 2 ks do 23 kg každý, príručná batožina 2 ks do max. 12 kg spolu
LOT Economy Class
Európske linky - príručná batožina 1 ks do 8 kg (možnosť zakúpenia si ďalšej batožiny)
Diaľkové linky - 1 ks do 23 kg, príručná batožina 1 ks max. 8 kg
 

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pripravte sa na svoj let počas pandémie Aktuálna situácia po celom svete si vyžaduje všetky dostupné prostriedky, ktoré zastavia alebo spomalia šírenie vírusu. Aby ste na nič potrebné nezabudli a mohli sa pripraviť na všetky podmienky pri lietaní počas pandémie, pripravili sme pre vás prehľadný článok, ktorý zhrnie to najpodstatnejšie.
O lietaní
Austrian Airlines zahájila pravidelnú leteckú dopravu medzi Viedňou a Londýnom v štandardnom režime Po ukončení zákazu osobnej dopravy z Veľkej Británie, spoločnosť Austrian Airlines obnovila „bežné lety“ z Londýna do Viedne.
O lietaní
Obnovenie letov s Austrian Airlines Postupné uvoľňovanie opatrení v krajinách po celom svete vplýva aj na leteckú dopravu. Do konca marca by sa opätovne malo otvoriť aj spojenie medzi Košicami a Viedňou. V obmedzenej prevádzke tak začne letecký dopravca Austrian Airlines opäť lietať z letiska Košice.