S LOT-om naprieč svetom

09.07.2019 O lietaní

Smerom na juh od našej krajiny môžeme objavovať jedno z najkrajších miest Európy. Jedná sa o Budapešť, nazývanú aj ,,Kráľovná na Dunaji“. Vďaka jej blízkej pozícii, z pohľadu Slovenska, ročne získa stovky slovenských turistov, ako aj z celého sveta. Mesto je samo o sebe výborným nápadom na výlet, a letecká spoločnosť LOT jeho návštevnosť ešte podvihla. 

Spomínaná aerolínia rozširuje svoje linky. Už v tomto roku budete môcť cestovať až do Spojených štátov amerických, a keďže sa jedná o poľskú spoločnosť, tak ponúka lety do dvoch svojich miest. Celkovo pribudne až 7 destinácií, ktoré disponujú priamym spojením. 

v letnej sezóne:
New York – 4x týždenne 
Chicago – 2x týždenne

Varšava – 6x denne
Krakov – 6x týždenne

Ohľadom Veľkej Británie, ak by sa vám nechcelo letieť na okraje Londýna, Budapešť ponúka let priamo do London City Airport už od 126€. Je to najrýchlejšie spojenie týchto dvoch miest a sú prevádzkované až 12x týždenne:
- denne okrem nedele o 7:15
- denne okrem soboty o 17:15

Po skončení letnej sezóny na vás čakajú ďalšie novinky. Od septembra si LOT pre cestujúcich pripravil lety do Bruselu a Bukurešti. Tak ako aj do Londýna, aj do Bruselu budú lietať až 12x týždenne od 115€:
- denne okrem nedele o 7:10
- denne okrem soboty o 17:25

Ten istý počet odletov platí aj pre Bukurešť od 155€:
- denne okrem nedele o 13:00
- denne okrem soboty o 22:50
 

Potešiť vám môžu aj zvýšené povolené hmotnosti batožín:

LOT Business Class 
Európske linky - 2 ks do 32 kg každý, príručná batožina 2 ks do 9 kg každý
Ďiaľkové linky - 3 ks do 32 kg každý, príručná batožina 2 ks do 9 kg každý
LOT Premium Economy Class
Európske linky - 2 ks do 23 kg každý, príručná batožina 1 ks max. 8 kg
Ďiaľkové linky - 2 ks do 23 kg každý, príručná batožina 2 ks do max. 12 kg spolu
LOT Economy Class
Európske linky - príručná batožina 1 ks do 8 kg (možnosť zakúpenia si ďalšej batožiny)
Diaľkové linky - 1 ks do 23 kg, príručná batožina 1 ks max. 8 kg
 

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pred vstupom do USA a Írska je potrebný negatívny test USA Na základe opatrenia amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb sú od 26. januára 2021 všetky osoby pred nástupom na palubu lietadla smerujúceho do USA povinné mať negatívny PCR alebo antigénový test (nie protilatkový - antibody test) na COVID-19, ktorý nie je starší ako 3 dni (72 hod.) pred nástupom na palubu lietadla. Každý pasažier je povinný mať pri sebe listinnú alebo elektronickú verziu výsledku takéhoto testovania, ktorým sa preukáže na letisku.
O lietaní
Zmeny vstupov do Spojeného kráľovstva od 1. Januára 2021 Brexit so sebou prináša aj zmeny v cestovaní. Z pohľadu slovenských občanov je potrebné rozlišovať medzi tými, ktorí prišli do Spojeného kráľovstva do 31. decembra 2020 a tými, ktorí prídu od 1. januára 2021.
Top
Šťastný nový rok 2021! Rok 2020 je za nami a my môžeme smelo vykročiť do roku 2021.