Bezpečné sedadlá v lietadlách

23.07.2019 O lietaní

Vyvoláva vo vás predstava byť 10 kilometrov nad zemou strach? Štatistiky síce hovoria, že letecká preprava je najbezpečnejšia zo všetkých, no aj tak žijú tisíce ľudí, ktorí sa k týmto kolosom nepriblížia, nie to ešte s nimi vzlietnuť. Každý sa niečoho bojí, strach z lietania je úplne bežný a opodstatnený. Predsa len, ak sa už stane letecké nešťastie, väčšinou končí veľmi tragicky. 

Rozmýšľali ste niekedy nad najbezpečnejšími sedadlami v lietadlách? Tak ako si v kine chceme vybrať čo najlepšie miesta, lietadlá svoje favority majú tiež. Samozrejme, všetko záleží od typu nehody, či už je to pád do vody, náraz do hôr, výbuch vo vzduchu,...

V podstate sa nedá jednoznačne určiť najbezpečnejšie miesto. Zhrnutím štatistík sa dá len vyrátať najmenšia pravdepodobnosť úmrtia, ktorá však nie je zaručená. Výskumy ukázali, že najvýhodnejšie je sedieť v zadnej tretine dopravného prostriedku. V tejto časti máte pri nehode až 69% šancu na prežitie, v strednej je len o niečo nižšia – 56% a vpredu sa čísla pohybujú okolo 49%.

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Austrian Airlines rozširuje svoj letový poriadok o ďalšie destinácie Na základe vyhlásenia rakúskej federálnej vlády sa od 31. júla skončil zákaz pristávania letov z Albánska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Kosova, Čiernej Hory, Egypta, Severnej Makedónie, Rumunska, Srbska, ako aj Veľkej Británie, Švédska a Ukrajiny. To umožňuje opätovne začleniť tieto destinácie do letového poriadku Austrian Airlines.
O lietaní
Obnovenie letov do Košíc z Veľkej Británie Po vyše 4 mesiacoch sa do Košíc vracajú pravidelné lety z Veľkej Británie. Na základe rozhodnutia kompetentných slovenských úradov je od 20. júla 2020 Veľká Británia zaradená na zoznam menej rizikových krajín z pohľadu šírenia nového koronavírusu. Týmto rozhodnutím sú umožnené priame lety z Veľkej Británie na Slovensko a späť s účinnosťou od pondelka 20. júla 2020.
O lietaní
Z Košíc do Prahy až 8 x týždenne Od 31.07. Košice - Praha s ČSA až 8-krát do týždňa.