Bezpečné sedadlá v lietadlách

23.07.2019 O lietaní

Vyvoláva vo vás predstava byť 10 kilometrov nad zemou strach? Štatistiky síce hovoria, že letecká preprava je najbezpečnejšia zo všetkých, no aj tak žijú tisíce ľudí, ktorí sa k týmto kolosom nepriblížia, nie to ešte s nimi vzlietnuť. Každý sa niečoho bojí, strach z lietania je úplne bežný a opodstatnený. Predsa len, ak sa už stane letecké nešťastie, väčšinou končí veľmi tragicky. 

Rozmýšľali ste niekedy nad najbezpečnejšími sedadlami v lietadlách? Tak ako si v kine chceme vybrať čo najlepšie miesta, lietadlá svoje favority majú tiež. Samozrejme, všetko záleží od typu nehody, či už je to pád do vody, náraz do hôr, výbuch vo vzduchu,...

V podstate sa nedá jednoznačne určiť najbezpečnejšie miesto. Zhrnutím štatistík sa dá len vyrátať najmenšia pravdepodobnosť úmrtia, ktorá však nie je zaručená. Výskumy ukázali, že najvýhodnejšie je sedieť v zadnej tretine dopravného prostriedku. V tejto časti máte pri nehode až 69% šancu na prežitie, v strednej je len o niečo nižšia – 56% a vpredu sa čísla pohybujú okolo 49%.

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pripravte sa na svoj let počas pandémie Aktuálna situácia po celom svete si vyžaduje všetky dostupné prostriedky, ktoré zastavia alebo spomalia šírenie vírusu. Aby ste na nič potrebné nezabudli a mohli sa pripraviť na všetky podmienky pri lietaní počas pandémie, pripravili sme pre vás prehľadný článok, ktorý zhrnie to najpodstatnejšie.
O lietaní
Austrian Airlines zahájila pravidelnú leteckú dopravu medzi Viedňou a Londýnom v štandardnom režime Po ukončení zákazu osobnej dopravy z Veľkej Británie, spoločnosť Austrian Airlines obnovila „bežné lety“ z Londýna do Viedne.
O lietaní
Obnovenie letov s Austrian Airlines Postupné uvoľňovanie opatrení v krajinách po celom svete vplýva aj na leteckú dopravu. Do konca marca by sa opätovne malo otvoriť aj spojenie medzi Košicami a Viedňou. V obmedzenej prevádzke tak začne letecký dopravca Austrian Airlines opäť lietať z letiska Košice.