Soul už aj z Budapešti

05.08.2019 O lietaní

LOT v poslednom čase rozširuje svoju škálu destinácií. Už pred mesiacom sme vás informovali o novootvorených linkách z hlavného mesta Maďarska. Z Budapešti pribudli lety až do 7 miest. Ide o New York, Chicago, Bukurešť, Brusel, Varšava, Krakov a Londýn. Letisko zníži v zimnej sezóne pravidelnosť letov do New Yorku na 3x týždenne a spojenia so Chicagom budú sezónne, teda len v letnom období. Frekvenciu letov aj ich ceny si môžete zistiť v našom staršom blogu: 

https://www.tripex.sk/uzitocne-informacie/o-lietan/150/

Tentoraz môžete zamieriť omnoho ďalej na východ. Do letového poriadku bude od 22.septembra 2019 zaradené južno kórejske mesto Soul. V tomto meste na vás čaká kontrast tradičných palácov a moderných mrakodrapov. Radí sa medzi najstaršie hlavné mestá vôbec. Vďačiť za to môže kvôli svojej polohe, leží totižto v kotline, a teda kopce tvorili prírodnú bariéru, slúžiacu na ochranu. Soul je predelený riekou, ktorá tvorí hranicu medzi tradičnou časťou, ktorá dýcha históriou, a medzi obchodným centrom. 

Túto desaťmiliónovú metropolu môžete priamym letom navštíviť z letiska Ferencza Liszta až 3x týždenne. Do soulského letiska Incheon International sa dostanete za necelých 11 hodín.

z Budapešti: 12:25-06:05+1 – utorok, piatok, nedeľa – doba letu: 10 hodín 40 minút
zo Soulu:  07:30-13:15 – pondelok, streda, sobota – doba letu: 12 hodín 45 minút

Okrem Soulu, od ďalšieho roka pribudnú mnohé európske linky.

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pripravte sa na svoj let počas pandémie Aktuálna situácia po celom svete si vyžaduje všetky dostupné prostriedky, ktoré zastavia alebo spomalia šírenie vírusu. Aby ste na nič potrebné nezabudli a mohli sa pripraviť na všetky podmienky pri lietaní počas pandémie, pripravili sme pre vás prehľadný článok, ktorý zhrnie to najpodstatnejšie.
O lietaní
Austrian Airlines zahájila pravidelnú leteckú dopravu medzi Viedňou a Londýnom v štandardnom režime Po ukončení zákazu osobnej dopravy z Veľkej Británie, spoločnosť Austrian Airlines obnovila „bežné lety“ z Londýna do Viedne.
O lietaní
Obnovenie letov s Austrian Airlines Postupné uvoľňovanie opatrení v krajinách po celom svete vplýva aj na leteckú dopravu. Do konca marca by sa opätovne malo otvoriť aj spojenie medzi Košicami a Viedňou. V obmedzenej prevádzke tak začne letecký dopravca Austrian Airlines opäť lietať z letiska Košice.