Soul už aj z Budapešti

05.08.2019 O lietaní

LOT v poslednom čase rozširuje svoju škálu destinácií. Už pred mesiacom sme vás informovali o novootvorených linkách z hlavného mesta Maďarska. Z Budapešti pribudli lety až do 7 miest. Ide o New York, Chicago, Bukurešť, Brusel, Varšava, Krakov a Londýn. Letisko zníži v zimnej sezóne pravidelnosť letov do New Yorku na 3x týždenne a spojenia so Chicagom budú sezónne, teda len v letnom období. Frekvenciu letov aj ich ceny si môžete zistiť v našom staršom blogu: 

https://www.tripex.sk/uzitocne-informacie/o-lietan/150/

Tentoraz môžete zamieriť omnoho ďalej na východ. Do letového poriadku bude od 22.septembra 2019 zaradené južno kórejske mesto Soul. V tomto meste na vás čaká kontrast tradičných palácov a moderných mrakodrapov. Radí sa medzi najstaršie hlavné mestá vôbec. Vďačiť za to môže kvôli svojej polohe, leží totižto v kotline, a teda kopce tvorili prírodnú bariéru, slúžiacu na ochranu. Soul je predelený riekou, ktorá tvorí hranicu medzi tradičnou časťou, ktorá dýcha históriou, a medzi obchodným centrom. 

Túto desaťmiliónovú metropolu môžete priamym letom navštíviť z letiska Ferencza Liszta až 3x týždenne. Do soulského letiska Incheon International sa dostanete za necelých 11 hodín.

z Budapešti: 12:25-06:05+1 – utorok, piatok, nedeľa – doba letu: 10 hodín 40 minút
zo Soulu:  07:30-13:15 – pondelok, streda, sobota – doba letu: 12 hodín 45 minút

Okrem Soulu, od ďalšieho roka pribudnú mnohé európske linky.

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pred vstupom do USA a Írska je potrebný negatívny test USA Na základe opatrenia amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb sú od 26. januára 2021 všetky osoby pred nástupom na palubu lietadla smerujúceho do USA povinné mať negatívny PCR alebo antigénový test (nie protilatkový - antibody test) na COVID-19, ktorý nie je starší ako 3 dni (72 hod.) pred nástupom na palubu lietadla. Každý pasažier je povinný mať pri sebe listinnú alebo elektronickú verziu výsledku takéhoto testovania, ktorým sa preukáže na letisku.
O lietaní
Zmeny vstupov do Spojeného kráľovstva od 1. Januára 2021 Brexit so sebou prináša aj zmeny v cestovaní. Z pohľadu slovenských občanov je potrebné rozlišovať medzi tými, ktorí prišli do Spojeného kráľovstva do 31. decembra 2020 a tými, ktorí prídu od 1. januára 2021.
Top
Šťastný nový rok 2021! Rok 2020 je za nami a my môžeme smelo vykročiť do roku 2021.