Soul už aj z Budapešti

05.08.2019 O lietaní

LOT v poslednom čase rozširuje svoju škálu destinácií. Už pred mesiacom sme vás informovali o novootvorených linkách z hlavného mesta Maďarska. Z Budapešti pribudli lety až do 7 miest. Ide o New York, Chicago, Bukurešť, Brusel, Varšava, Krakov a Londýn. Letisko zníži v zimnej sezóne pravidelnosť letov do New Yorku na 3x týždenne a spojenia so Chicagom budú sezónne, teda len v letnom období. Frekvenciu letov aj ich ceny si môžete zistiť v našom staršom blogu: 

https://www.tripex.sk/uzitocne-informacie/o-lietan/150/

Tentoraz môžete zamieriť omnoho ďalej na východ. Do letového poriadku bude od 22.septembra 2019 zaradené južno kórejske mesto Soul. V tomto meste na vás čaká kontrast tradičných palácov a moderných mrakodrapov. Radí sa medzi najstaršie hlavné mestá vôbec. Vďačiť za to môže kvôli svojej polohe, leží totižto v kotline, a teda kopce tvorili prírodnú bariéru, slúžiacu na ochranu. Soul je predelený riekou, ktorá tvorí hranicu medzi tradičnou časťou, ktorá dýcha históriou, a medzi obchodným centrom. 

Túto desaťmiliónovú metropolu môžete priamym letom navštíviť z letiska Ferencza Liszta až 3x týždenne. Do soulského letiska Incheon International sa dostanete za necelých 11 hodín.

z Budapešti: 12:25-06:05+1 – utorok, piatok, nedeľa – doba letu: 10 hodín 40 minút
zo Soulu:  07:30-13:15 – pondelok, streda, sobota – doba letu: 12 hodín 45 minút

Okrem Soulu, od ďalšieho roka pribudnú mnohé európske linky.

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Austrian Airlines rozširuje svoj letový poriadok o ďalšie destinácie Na základe vyhlásenia rakúskej federálnej vlády sa od 31. júla skončil zákaz pristávania letov z Albánska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Kosova, Čiernej Hory, Egypta, Severnej Makedónie, Rumunska, Srbska, ako aj Veľkej Británie, Švédska a Ukrajiny. To umožňuje opätovne začleniť tieto destinácie do letového poriadku Austrian Airlines.
O lietaní
Obnovenie letov do Košíc z Veľkej Británie Po vyše 4 mesiacoch sa do Košíc vracajú pravidelné lety z Veľkej Británie. Na základe rozhodnutia kompetentných slovenských úradov je od 20. júla 2020 Veľká Británia zaradená na zoznam menej rizikových krajín z pohľadu šírenia nového koronavírusu. Týmto rozhodnutím sú umožnené priame lety z Veľkej Británie na Slovensko a späť s účinnosťou od pondelka 20. júla 2020.
O lietaní
Z Košíc do Prahy až 8 x týždenne Od 31.07. Košice - Praha s ČSA až 8-krát do týždňa.