Pozitíva jednodňových prestupov

18.10.2019 O lietaní

V tomto uponáhľanom svete si už každý praje dopraviť sa z bodu A do bodu B svetelnou rýchlosťou. Ľudia s príchodom smart vynálezov a pokrokom v technológiách príliš spohodlneli, čo sa odzrkadľuje na ich trpezlivosti. Preto, čo sa týka lietania, si pasažieri primárne volia priame, a čo najrýchlejšie lety. Avšak, pri letoch do vzdialenejších kútov sveta sa mnohokrát prestupom, neraz aj dlhším, nevyhnete. 

Sú to práve jednodňové prestupy, ktoré sú momentálne dosť vyhľadávané. Nie každý totiž túži vidieť svoju cieľovú destináciu v deň odletu. Takzvaný stopover, vám predĺži dovolenku a obohatí zážitky. Stane sa, že niekedy nemáte možnosť dopraviť sa do cieľa hneď a prestup je nevyhnutný, avšak existujú cestovatelia, ktorí to doslova vyžadujú. Letecké spoločnosti si môžu za túto extra službu účtovať poplatky, inokedy to máte v cene.

Stráviť jeden deň v inej destinácii ako je tá cieľová môže byť skvelým pomocníkom pri prekonaní jet lagu, teda časového posunu. Zastávka pri niekoľkohodinovom lete pomáha rýchlejšie sa adaptovať na čas v danej krajine a doletíte oddýchnutí a čulí. Ide vlastne o postupné prispôsobovanie sa. Prestávky medzi letmi využite na objavovanie exotiky za terminálmi, lebo kedy najbližšie a ocitnete v prestupovom meste? Tie najčastejšie sú Dubaj, Bangkok, Singapur, Peking a mnohé iné.

Prestup umožňuje jedinečnú možnosť spoznať sa aspoň na pár hodín s miestnou kultúrou, pamiatkami a životom. Ide v podstate o balíček 2v1, keďže za normálnych okolností by ste za letenku do prestupového mesta zaplatili stovky eur.

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pred vstupom do USA a Írska je potrebný negatívny test USA Na základe opatrenia amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb sú od 26. januára 2021 všetky osoby pred nástupom na palubu lietadla smerujúceho do USA povinné mať negatívny PCR alebo antigénový test (nie protilatkový - antibody test) na COVID-19, ktorý nie je starší ako 3 dni (72 hod.) pred nástupom na palubu lietadla. Každý pasažier je povinný mať pri sebe listinnú alebo elektronickú verziu výsledku takéhoto testovania, ktorým sa preukáže na letisku.
O lietaní
Zmeny vstupov do Spojeného kráľovstva od 1. Januára 2021 Brexit so sebou prináša aj zmeny v cestovaní. Z pohľadu slovenských občanov je potrebné rozlišovať medzi tými, ktorí prišli do Spojeného kráľovstva do 31. decembra 2020 a tými, ktorí prídu od 1. januára 2021.
Top
Šťastný nový rok 2021! Rok 2020 je za nami a my môžeme smelo vykročiť do roku 2021.