Pozitíva jednodňových prestupov

18.10.2019 O lietaní

V tomto uponáhľanom svete si už každý praje dopraviť sa z bodu A do bodu B svetelnou rýchlosťou. Ľudia s príchodom smart vynálezov a pokrokom v technológiách príliš spohodlneli, čo sa odzrkadľuje na ich trpezlivosti. Preto, čo sa týka lietania, si pasažieri primárne volia priame, a čo najrýchlejšie lety. Avšak, pri letoch do vzdialenejších kútov sveta sa mnohokrát prestupom, neraz aj dlhším, nevyhnete. 

Sú to práve jednodňové prestupy, ktoré sú momentálne dosť vyhľadávané. Nie každý totiž túži vidieť svoju cieľovú destináciu v deň odletu. Takzvaný stopover, vám predĺži dovolenku a obohatí zážitky. Stane sa, že niekedy nemáte možnosť dopraviť sa do cieľa hneď a prestup je nevyhnutný, avšak existujú cestovatelia, ktorí to doslova vyžadujú. Letecké spoločnosti si môžu za túto extra službu účtovať poplatky, inokedy to máte v cene.

Stráviť jeden deň v inej destinácii ako je tá cieľová môže byť skvelým pomocníkom pri prekonaní jet lagu, teda časového posunu. Zastávka pri niekoľkohodinovom lete pomáha rýchlejšie sa adaptovať na čas v danej krajine a doletíte oddýchnutí a čulí. Ide vlastne o postupné prispôsobovanie sa. Prestávky medzi letmi využite na objavovanie exotiky za terminálmi, lebo kedy najbližšie a ocitnete v prestupovom meste? Tie najčastejšie sú Dubaj, Bangkok, Singapur, Peking a mnohé iné.

Prestup umožňuje jedinečnú možnosť spoznať sa aspoň na pár hodín s miestnou kultúrou, pamiatkami a životom. Ide v podstate o balíček 2v1, keďže za normálnych okolností by ste za letenku do prestupového mesta zaplatili stovky eur.

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Austrian Airlines rozširuje svoj letový poriadok o ďalšie destinácie Na základe vyhlásenia rakúskej federálnej vlády sa od 31. júla skončil zákaz pristávania letov z Albánska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Kosova, Čiernej Hory, Egypta, Severnej Makedónie, Rumunska, Srbska, ako aj Veľkej Británie, Švédska a Ukrajiny. To umožňuje opätovne začleniť tieto destinácie do letového poriadku Austrian Airlines.
O lietaní
Obnovenie letov do Košíc z Veľkej Británie Po vyše 4 mesiacoch sa do Košíc vracajú pravidelné lety z Veľkej Británie. Na základe rozhodnutia kompetentných slovenských úradov je od 20. júla 2020 Veľká Británia zaradená na zoznam menej rizikových krajín z pohľadu šírenia nového koronavírusu. Týmto rozhodnutím sú umožnené priame lety z Veľkej Británie na Slovensko a späť s účinnosťou od pondelka 20. júla 2020.
O lietaní
Z Košíc do Prahy až 8 x týždenne Od 31.07. Košice - Praha s ČSA až 8-krát do týždňa.