Pozitíva jednodňových prestupov

18.10.2019 O lietaní

V tomto uponáhľanom svete si už každý praje dopraviť sa z bodu A do bodu B svetelnou rýchlosťou. Ľudia s príchodom smart vynálezov a pokrokom v technológiách príliš spohodlneli, čo sa odzrkadľuje na ich trpezlivosti. Preto, čo sa týka lietania, si pasažieri primárne volia priame, a čo najrýchlejšie lety. Avšak, pri letoch do vzdialenejších kútov sveta sa mnohokrát prestupom, neraz aj dlhším, nevyhnete. 

Sú to práve jednodňové prestupy, ktoré sú momentálne dosť vyhľadávané. Nie každý totiž túži vidieť svoju cieľovú destináciu v deň odletu. Takzvaný stopover, vám predĺži dovolenku a obohatí zážitky. Stane sa, že niekedy nemáte možnosť dopraviť sa do cieľa hneď a prestup je nevyhnutný, avšak existujú cestovatelia, ktorí to doslova vyžadujú. Letecké spoločnosti si môžu za túto extra službu účtovať poplatky, inokedy to máte v cene.

Stráviť jeden deň v inej destinácii ako je tá cieľová môže byť skvelým pomocníkom pri prekonaní jet lagu, teda časového posunu. Zastávka pri niekoľkohodinovom lete pomáha rýchlejšie sa adaptovať na čas v danej krajine a doletíte oddýchnutí a čulí. Ide vlastne o postupné prispôsobovanie sa. Prestávky medzi letmi využite na objavovanie exotiky za terminálmi, lebo kedy najbližšie a ocitnete v prestupovom meste? Tie najčastejšie sú Dubaj, Bangkok, Singapur, Peking a mnohé iné.

Prestup umožňuje jedinečnú možnosť spoznať sa aspoň na pár hodín s miestnou kultúrou, pamiatkami a životom. Ide v podstate o balíček 2v1, keďže za normálnych okolností by ste za letenku do prestupového mesta zaplatili stovky eur.

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pripravte sa na svoj let počas pandémie Aktuálna situácia po celom svete si vyžaduje všetky dostupné prostriedky, ktoré zastavia alebo spomalia šírenie vírusu. Aby ste na nič potrebné nezabudli a mohli sa pripraviť na všetky podmienky pri lietaní počas pandémie, pripravili sme pre vás prehľadný článok, ktorý zhrnie to najpodstatnejšie.
O lietaní
Austrian Airlines zahájila pravidelnú leteckú dopravu medzi Viedňou a Londýnom v štandardnom režime Po ukončení zákazu osobnej dopravy z Veľkej Británie, spoločnosť Austrian Airlines obnovila „bežné lety“ z Londýna do Viedne.
O lietaní
Obnovenie letov s Austrian Airlines Postupné uvoľňovanie opatrení v krajinách po celom svete vplýva aj na leteckú dopravu. Do konca marca by sa opätovne malo otvoriť aj spojenie medzi Košicami a Viedňou. V obmedzenej prevádzke tak začne letecký dopravca Austrian Airlines opäť lietať z letiska Košice.