Obnovenie letov do Košíc z Veľkej Británie

27.07.2020 O lietaní

Po vyše 4 mesiacoch sa do Košíc vracajú pravidelné lety z Veľkej Británie. Na základe rozhodnutia kompetentných slovenských úradov je od 20. júla 2020 Veľká Británia zaradená na zoznam menej rizikových krajín z pohľadu šírenia nového koronavírusu. Týmto rozhodnutím sú umožnené priame lety z Veľkej Británie na Slovensko a späť s účinnosťou od pondelka 20. júla 2020.

Letisko Košice zaznamenalo okamžitú reakciu svojich leteckých partnerov na toto rozhodnutie. Letecká spoločnosť Wizz Air obnovila pravidelnú linku z letiska Londýn - Luton do Košíc doslova hneď ako to bolo možné. Jej Airbus A321 odletel z Lutonu v prvom možnom čase v pondelok 20. júla o 05:55 ráno a v Košiciach lietadlo pristálo o 09:20 a hneď o 09:55 odletelo späť.

Táto linka bude počas mesiaca júl v uvedených časoch prevádzkovaná 3-krát týždenne, a to každý pondelok, štvrtok a nedeľu.

Rovnako rýchlo zareagovala na vývoj udalostí aj spoločnosť Ryanair, ktorá navyše pridáva na zoznam destinácií dostupných z Košíc úplne nové letisko, a to Londýn Stansted. Prvý let Ryanairu na tejto linke sa uskutočnil v pondelok 20. júla s príletom do Košíc o 22:05 a následným odletom o 22:30. Na letisko Londýn Stansted, ktoré je z pohľadu objemu vybavených cestujúcich tretím najväčším londýnskym letiskom mal Ryanair pôvodne lietať z Košíc už od 2. apríla 2020. Pandémia však tieto plány posunula o vyše 3 mesiace. Lietať sa bude 2-krát týždenne, a to vždy v pondelok a v piatok až do konca platnosti letného letového poriadku. Následne od 25. októbra dopravca plánuje zvýšiť kapacitu na 3 lety týždenne.

Po tom, ako došlo k uvoľneniu opatrení prijatých na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19, už do Košíc lietajú České Aerolínie a Austrian Airlines. Obnovenie ostatných leteckých spojení závisí od rozhodnutia jednotlivých leteckých spoločností, ako aj od rozhodnutia vlády SR.

Pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia rúšok počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Odporúčame sledovať podmienky uverejnené na webových stránkach jednotlivých leteckých spoločností a webové stránky letiska Košice.

 

Zdroj: Košice International Airport

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Bezplatná zmena termínu pri letenkách Czech Airlines Letecká spoločnosť Czech Airlines sa snaží byť čo najflexibilnejšia k cestovným plánom svojich klientov a preto u všetkých existujúcich a nových individuálnych rezerváciách vykonaných do 31. 12. 2020 s dátumom letu až do 31. 3. 2021 umožňuje zmenu termínu zadarmo.
O lietaní
Košice spoja dve nové linky so severným Anglickom Východné Slovensko bude mať od októbra hneď dve spojenia s oblasťou severného Anglicka. Po tom, ako spoločnosť Wizz Air ohlásila reštart linky na letisko Doncaster Sheffield (pondelok a piatok) od 23. októbra, sa o slovo hlási aj Ryanair, najväčšia letecká spoločnosť v Európe.
O lietaní
Závery novej štúdie, vedci zistili, aká je šanca nakazenia sa v lietadle Podľa novej štúdie je riziko nákazy koronou počas letu nízke.