Obnovenie letov do Košíc z Veľkej Británie

27.07.2020 O lietaní

Po vyše 4 mesiacoch sa do Košíc vracajú pravidelné lety z Veľkej Británie. Na základe rozhodnutia kompetentných slovenských úradov je od 20. júla 2020 Veľká Británia zaradená na zoznam menej rizikových krajín z pohľadu šírenia nového koronavírusu. Týmto rozhodnutím sú umožnené priame lety z Veľkej Británie na Slovensko a späť s účinnosťou od pondelka 20. júla 2020.

Letisko Košice zaznamenalo okamžitú reakciu svojich leteckých partnerov na toto rozhodnutie. Letecká spoločnosť Wizz Air obnovila pravidelnú linku z letiska Londýn - Luton do Košíc doslova hneď ako to bolo možné. Jej Airbus A321 odletel z Lutonu v prvom možnom čase v pondelok 20. júla o 05:55 ráno a v Košiciach lietadlo pristálo o 09:20 a hneď o 09:55 odletelo späť.

Táto linka bude počas mesiaca júl v uvedených časoch prevádzkovaná 3-krát týždenne, a to každý pondelok, štvrtok a nedeľu.

Rovnako rýchlo zareagovala na vývoj udalostí aj spoločnosť Ryanair, ktorá navyše pridáva na zoznam destinácií dostupných z Košíc úplne nové letisko, a to Londýn Stansted. Prvý let Ryanairu na tejto linke sa uskutočnil v pondelok 20. júla s príletom do Košíc o 22:05 a následným odletom o 22:30. Na letisko Londýn Stansted, ktoré je z pohľadu objemu vybavených cestujúcich tretím najväčším londýnskym letiskom mal Ryanair pôvodne lietať z Košíc už od 2. apríla 2020. Pandémia však tieto plány posunula o vyše 3 mesiace. Lietať sa bude 2-krát týždenne, a to vždy v pondelok a v piatok až do konca platnosti letného letového poriadku. Následne od 25. októbra dopravca plánuje zvýšiť kapacitu na 3 lety týždenne.

Po tom, ako došlo k uvoľneniu opatrení prijatých na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19, už do Košíc lietajú České Aerolínie a Austrian Airlines. Obnovenie ostatných leteckých spojení závisí od rozhodnutia jednotlivých leteckých spoločností, ako aj od rozhodnutia vlády SR.

Pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia rúšok počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Odporúčame sledovať podmienky uverejnené na webových stránkach jednotlivých leteckých spoločností a webové stránky letiska Košice.

 

Zdroj: Košice International Airport

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Austrian Airlines rozširuje svoj letový poriadok o ďalšie destinácie Na základe vyhlásenia rakúskej federálnej vlády sa od 31. júla skončil zákaz pristávania letov z Albánska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Kosova, Čiernej Hory, Egypta, Severnej Makedónie, Rumunska, Srbska, ako aj Veľkej Británie, Švédska a Ukrajiny. To umožňuje opätovne začleniť tieto destinácie do letového poriadku Austrian Airlines.
O lietaní
Z Košíc do Prahy až 8 x týždenne Od 31.07. Košice - Praha s ČSA až 8-krát do týždňa.
O lietaní
Ryanair z Košíc do Prahy Ryanair, najväčšia letecká spoločnosť v Európe otvára z Košíc ďalšie letecké spojenie.