Austrian Airlines rozširuje svoj letový poriadok o ďalšie destinácie

03.08.2020 O lietaní

Na základe vyhlásenia rakúskej federálnej vlády sa od 31. júla skončil zákaz pristávania letov z Albánska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Kosova, Čiernej Hory, Egypta, Severnej Makedónie, Rumunska, Srbska, ako aj Veľkej Británie, Švédska a Ukrajiny. To umožňuje opätovne začleniť tieto destinácie do letového poriadku Austrian Airlines.

Lety do Bukurešti, Chicaga, Prištiny a Sarajeva sú ponúkané už od 31. júla. Od 1. augusta bude rakúsky domáci dopravca opäť lietať do Belehradu, Káhiry, Kyjeva, Londýna, Podgorice, Sibiu, Skopje, Sofie, Štokholm, Tirana a Varna. Nasledujúce frekvencie sú plánované na mesiac august.

Nové bezpečnostné nariadenia:

  • Pri vstupe cestujúcich z nasledujúcich európskych krajín sa nevyžadujú žiadne testy COVID-19 (test PCR) alebo karantény: Andorra, Belgicko, Dánsko, Nemecko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Veľká Británia, Írsko, Island, Taliansko , Chorvátsko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Malta, Monako, Holandsko, Nórsko, Poľsko, San Maríno, Švajčiarsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Česká republika, Maďarsko, Vatikán a Cyprus.
  • Transferoví cestujúci tiež nevyžadujú test COVID.
  • Rakúšania, občania EÚ / EHP a Švajčiarska, ako aj osoby s bydliskom v Rakúsku, ktoré vstupujú z rizikovej oblasti, musia mať zdravotné osvedčenie v nemčine alebo angličtine (s negatívnym testom PCR nie starším ako 72 hodín pri vstupe) alebo, ak testovanie nebolo možné pred vstupom, sú povinní vykonať test PCR do 48 hodín na svoje vlastné náklady. Pokiaľ nie je k dispozícii negatívny výsledok testu, musí sa vykonať karanténa s vlastným monitorovaním (doma).
  • Nasledujúce krajiny alebo oblasti sa považujú za krajiny so zvýšeným rizikom krajiny Covid-19: Albánsko, Bangladéš, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Brazília, Bulharsko, Čile, Egypt, Ekvádor, India, Indonézia, Irán, Kosovo, Mexiko, Moldavsko, Čierna Hora, Nigéria, Severná Macedónsko, Pakistan, Peru, Filipíny, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Švédsko, Senegal, Srbsko, Južná Afrika, Turecko, Ukrajina, USA a provincia Hubei (Čína).
  • Na štátnych príslušníkov tretích krajín sa v zásade vzťahuje zákaz vstupu, pokiaľ nevstúpia zo schengenského priestoru a nemôžu predložiť negatívny test PCR starší ako 72 hodín. Po vstupe sa musia tieto osoby podrobiť aj 10-dennej karanténe s automatickým monitorovaním (doma). Na tento účel musia na vlastné náklady predložiť potvrdenie o ubytovaní.
  • Existujú výnimky pre určité skupiny štátnych príslušníkov tretích krajín. Patria sem osoby, ktoré sú v partnerstve s osobou žijúcou v Rakúsku. Tieto osoby môžu vstúpiť bez karantény a bez testu COVID, ak poskytnú vhodný dôkaz.

Zdroj: Austian Airlines

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Bezplatná zmena termínu pri letenkách Czech Airlines Letecká spoločnosť Czech Airlines sa snaží byť čo najflexibilnejšia k cestovným plánom svojich klientov a preto u všetkých existujúcich a nových individuálnych rezerváciách vykonaných do 31. 12. 2020 s dátumom letu až do 31. 3. 2021 umožňuje zmenu termínu zadarmo.
O lietaní
Košice spoja dve nové linky so severným Anglickom Východné Slovensko bude mať od októbra hneď dve spojenia s oblasťou severného Anglicka. Po tom, ako spoločnosť Wizz Air ohlásila reštart linky na letisko Doncaster Sheffield (pondelok a piatok) od 23. októbra, sa o slovo hlási aj Ryanair, najväčšia letecká spoločnosť v Európe.
O lietaní
Závery novej štúdie, vedci zistili, aká je šanca nakazenia sa v lietadle Podľa novej štúdie je riziko nákazy koronou počas letu nízke.