Košice spoja dve nové linky so severným Anglickom

04.09.2020 O lietaní

Východné Slovensko bude mať od októbra hneď dve spojenia s oblasťou severného Anglicka. Po tom, ako spoločnosť Wizz Air ohlásila reštart linky na letisko Doncaster Sheffield (pondelok a piatok) od 23. októbra, sa o slovo hlási aj Ryanair, najväčšia letecká spoločnosť v Európe.

Ryanair spojí leteckou linkou Košice s Liverpoolom, letiskom Johna Lennona. Prvý let je naplánovaný na 25. október 2020. Lety budú prevádzkované dvakrát týždenne lietadlom typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 sedadiel. Odlety z Košíc sú plánované vždy v stredu o 20:15 a v nedeľu o 11:15.

Z Košíc sa do Liverpoolu nikdy priamo nelietalo. Ešte v roku 2008 dnes už neexistujúca spoločnosť Sky Europe prevádzkovala pravidelné spojenie do neďalekého Manchestru.

Ceny jednosmerných leteniek začínajú na úrovni 19,99 EUR a letenky sú už v predaji na www.ryanair.com.

Po tom, ako došlo k uvoľneniu opatrení prijatých na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19, už do Košíc lietajú České Aerolínie z Prahy, Austrian Airlines z Viedne, Wizzair z Londýna-Luton a Ryanair z Londýna-Stansted a Prahy. Obnovenie ostatných leteckých spojení Eurowings z Dusseldorfu a LOT Poľské Aerolínie z Varšavy závisí od rozhodnutia jednotlivých leteckých spoločností.

Pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia rúšok počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Odporúčame sledovať podmienky uverejnené na webových stránkach jednotlivých leteckých spoločností a webové stránky letiska Košice.

Svoj let si môžete už teraz rezervovať online na www.tripex.sk alebo e-mailom na info@tripex.sk.

Zdroj: Košice International Airport

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Bezplatná zmena termínu pri letenkách Czech Airlines Letecká spoločnosť Czech Airlines sa snaží byť čo najflexibilnejšia k cestovným plánom svojich klientov a preto u všetkých existujúcich a nových individuálnych rezerváciách vykonaných do 31. 12. 2020 s dátumom letu až do 31. 3. 2021 umožňuje zmenu termínu zadarmo.
O lietaní
Závery novej štúdie, vedci zistili, aká je šanca nakazenia sa v lietadle Podľa novej štúdie je riziko nákazy koronou počas letu nízke.
O lietaní
Flexibilné zmeny cestovných plánov Letecké spoločnosti Austrian Airlines, Lufthansa, SWISS, Air Dolomity a Brussels Airlines sa rozhodli v týchto zložitých časoch uľahčiť cestujúcim plánovanie svojho letu za dovolenkou alebo obchodným stretnutím.