Novinky leteckej skupiny Lufthansa Group

02.10.2020 O lietaní

Novinky leteckej skupiny Lufthansa Group sa týkajú obnovenia linky do Šanghaja, znovuotvorenia salónika v termináli 3 vo Viedni, cestovných upozornení a flexibilných možností rezervácie.

Obnovenie linky do Šanghaja

Spoločnosť Austrian Airlines obnoví od 2. októbra  lety do Šanghaja. Po niekoľkých odkladoch v dôsledku dynamickej situácie na trhu, je návrat do Číny potvrdený.  Z Viedne do Šanghaja bude každý piatok lietať Boeing 767. Spiatočný let sa uskutoční nasledujúcu nedeľu.

 

Viedeň - Šanghaj OS 75 piatok 13:30 - 6:00 (nasledujúci deň miestneho času)

Šanghaj - Viedeň OS 76 nedeľa 10:10 - 15:45 hod. (miestneho času)

 

Znovuotvorenie salónika v termináli 3

Od 29. septembra 2020, Austrian Airlines opäť privíta cestujúcich v salóniku na viedenskom letisku. Kvôli rozšíreniu pandémie COVID-19 a dočasnému pozastaveniu letovej prevádzky musel domáci rakúsky dopravca v marci dočasne uzavrieť všetky salóniky. Teraz rakúsky Business Lounge Schengen (terminál 3, F-Gates) opäť otvára svoje brány. S opätovným otvorením prichádza aj novinka. Odteraz je za kulinársku ponuku v salóniku zodpovedný šéfkuchár.

 

Cestovné upozornenia pre oblasti v Rakúsku

Z dôvodu rôznych cestovných opatrení je spoločnosť Austrian Airlines nútená upraviť svoju ponuku letov. Do konca októbra bude z Viedne menej lietať do týchto destinácií: Berlín, Düsseldorf, Hamburg, Kolín nad Rýnom, Mníchov, Bazilej a Zürich. Na spojení medzi Nemeckom a Švajčiarskom sa budú čoraz viac využívať menšie lietadlá. To platí aj pre destinácie Frankfurt a Ženeva. Lety do Lipska a Norimbergu sa spoja do jedného spojenia Viedeň - Lipsko - Norimberg - Viedeň. Oba ciele zostanú na programe päťkrát týždenne. Napriek zníženiu kapacity budú všetky doterajšie obsluhované destinácie v Nemecku a Švajčiarsku naďalej prevádzkované.

Prestupujúci cestujúci a cestujúci, ktorí sa pred letom nezdržiavali vo Viedni alebo cestovali na letisko bez toho, aby prešli cez viedenskú provinciu, nepodliehajú testovacej ani karanténnej povinnosti.

 

Flexibilné možnosti rezervácie

U spoločností Austrian Airlines, Lufthansa, SWISS, Air Dolomiti a Brussels Airlines, je možné všetky rezervácie zmeniť až do konca roka 2020  bez poplatkov za zmenu. Pre väčšiu flexibilitu je tiež možné zmeniť smerovanie – pôvod a smer cesty.

 

Zdroj: Lufthansa Group

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Boeing 737 MAX je opäť bezpečný, môže sa vrátiť do leteckej prevádzky Doposiaľ vykonané úpravy lietadiel Boeing 737 MAX sú dostatočné na to, aby umožňovali návrat týchto strojov do konca roka 2020. V rozhovore s agentúrou Bloomberg to prehlásil výkonný riaditeľ Európskej agentúry pre bezpečnosť letectva EASA Patrick Ky.
O lietaní
Turkish Airlines už lieta do 204 destinácii. Letisko Viedeň obsluhujú denne. Aj napriek stále pretrvávajúcej pandémii COVID-19 a neustále sa meniacim pravidlám cestovania, niektoré letecké spoločnosti rozširujú svoje služby cestujúcej verejnosti. Jednou z nich je aj samozrejme spoločnosť Turkish Airlines. Podľa Eurocontrolu je v súčasnosti  v Európe Turkish Airlines treťou nevyťaženejšou leteckou spoločnosťou. Na prvých miestach sa nachádzajú lowcostové spoločnosti Ryanair a Easyjet.
O lietaní
LOT Polish Airlines umožňuje bezplatné zmeny leteniek Cestujúci spoločnosťou LOT Polish Airlines môžu opakovane meniť svoje cestovné plány bez ďalších poplatkov. Letecká spoločnosť LOT Polish Airlines sa snaží byť čo najflexibilnejšia k cestovným plánom svojich klientov v čase globálnej pandémie.