Lufthansa Group upravuje požiadavky na rúška a respirátory na palubách svojich letov

01.02.2021 O lietaní

Letecké spoločnosti skupiny Lufthansa Group zavádzajú požiadavku nosiť lekárske ochranné rúško alebo respirátor pri svojich letoch do a z Nemecka. Nariadenie nadobúda účinnosť 1. februára. Od tohto dátumu budú cestujúci povinní mať počas nastupovania na palubu, letu a pri odchode z lietadla buď chirurgické rúško, respirátor FFP2 alebo respirátor so štandardom KN95 / N95.

Letecké spoločnosti skupiny Lufthansa Group už v máji minulého roku zaviedli požiadavku, nosenia rúška na palube letu, čím sa stali jedným z priekopníkov na celom svete. Úpravou nariadenia skupina Lufthansa Group v súčasnosti preberá rezolúciu prijatú spolkovými vládami Nemecka 19. januára. To znamená, že v celom cestovnom reťazci platia jednotné pravidlá.

 

Cestujúci sú včas informovaní o nových pravidlách e-mailom, na webových stránkach leteckých spoločností a na sociálnych sieťach.

 

Rovnako ako pred tým, platia výnimky z povinnosti nosiť ochranné rúško alebo respirátor na palube so zdravotných dôvodov, len na základe lekárskeho osvedčenia vydaného na oficiálnom formulári leteckej spoločnosti a ak má cestujúci k dispozícii negatívny test na COVID-19 ktorý nieje starší ako 48 hodín pred začatím plánovanej cesty.

 

Infekcia na palube je v zásade veľmi nepravdepodobná. Všetky lietadlá skupiny Lufthansa Group sú vybavené vzduchovými filtrami najvyššej kvality, ktoré zaisťujú kvalitu vzduchu podobnú ako na operačnej sále. Okrem toho vzduch cirkuluje vertikálne namiesto toho, aby sa rozptýlil po celej kabíne lietadla.

 

Zdroj: Lufthansa Group

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Emirates prevádzkuje prvý let s plne zaočkovaným personálom Letecká spoločnosť Emirates sa stala jednou z prvých leteckých spoločností na svete, ktorá prevádzkuje let s plne zaočkovanými frontovými tímami obsluhujúcich zákazníkov.
O lietaní
Nové podmienky a aktualizácia pre Slovensko a Veľkú Britániu Podľa novej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorá platí od 8.2.2021 sa mení lehota povinnej karantény aj termín pre testovanie.
O lietaní
Karanténa a podmienky vstupu do SR od 17. februára Režim na hraniciach sa sprísňuje v súvislosti s novými mutáciami vírusu SARS-CoV-2. Mutácie viedli k zhoršovaniu epidemiologickej situácie v oblastiach, v ktorých sa rozšírili. Ide o krok, ktorý má tlmiť počet ochorení, hospitalizácií a úmrtí. V súčasnosti, kedy epidemiologickú situáciu komplikujú nové mutácie, dôrazne odporúčame zvažovať každý jeden účel cesty do zahraničia.