Spoločnosť Qatar Airways zahájila skúšky s aplikáciou IATA Travel Pass

12.03.2021 O lietaní

Qatar Airways sa stala prvou leteckou spoločnosťou na Blízkom východe, ktorá spustila aplikáciu digitálneho zdravotného pasu IATA Travel Pass.

Cestujúci na linke Doha – Istanbul budú prví, ktorí sa zúčastnia na tomto procese. Proces  podľa spoločnosti Qatar Airways ponúkne cestujúcim bezpečnejší a bezkontaktný zážitok.

 

Letecká spoločnosť v rámci procesu spolupracuje s IATA, Katarským ministerstvom verejného zdravia, spoločnosťou Primary Health Care Corporation a Hamad Medical Corporation.

 

Aplikácia IATA Travel Pass umožňuje cestujúcim získať výsledky testov na Covid-19 a overiť, či sú spôsobilí absolvovať cestu so statusom „OK to Travel“.

 

Spoločnosť Qatar Airways tvrdí, že aplikácia tiež zabezpečí, že cestujúci dostanú aktuálne informácie o zdravotných predpisoch Covid-19 v cieľovej krajine.

 

Začiatkom marca spoločnosť Singapore Airlines oznámila plány na spustenie aplikácie na svojej londýnskej trase. V najbližších týždňoch a mesiacoch sa k skúškam prihlásilo niekoľko ďalších dopravcov, ako napríklad Air Baltic, Malaysia Airlines, Rwandair a Air New Zealand. Prepravcovia v Perzskom zálive Emirates a Etihad spustia skúšky tejto aplikácie v najbližších týždňoch.

 

Zdroj: Business Traveller

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pripravte sa na svoj let počas pandémie Aktuálna situácia po celom svete si vyžaduje všetky dostupné prostriedky, ktoré zastavia alebo spomalia šírenie vírusu. Aby ste na nič potrebné nezabudli a mohli sa pripraviť na všetky podmienky pri lietaní počas pandémie, pripravili sme pre vás prehľadný článok, ktorý zhrnie to najpodstatnejšie.
O lietaní
Austrian Airlines zahájila pravidelnú leteckú dopravu medzi Viedňou a Londýnom v štandardnom režime Po ukončení zákazu osobnej dopravy z Veľkej Británie, spoločnosť Austrian Airlines obnovila „bežné lety“ z Londýna do Viedne.
O lietaní
Obnovenie letov s Austrian Airlines Postupné uvoľňovanie opatrení v krajinách po celom svete vplýva aj na leteckú dopravu. Do konca marca by sa opätovne malo otvoriť aj spojenie medzi Košicami a Viedňou. V obmedzenej prevádzke tak začne letecký dopravca Austrian Airlines opäť lietať z letiska Košice.