Obnovenie letov s Austrian Airlines

19.03.2021 O lietaní

Postupné uvoľňovanie opatrení v krajinách po celom svete vplýva aj na leteckú dopravu. Do konca marca by sa opätovne malo otvoriť aj spojenie medzi Košicami a Viedňou. V obmedzenej prevádzke tak začne letecký dopravca Austrian Airlines opäť lietať z letiska Košice.

Všeobecné podmienky pre vstup do Rakúska

Potrebný je negatívny PCR test, ktorý nie je starší viac ako 72 hodín alebo antigénový, nie starší ako 48 hodín v anglickom alebo nemeckom jazyku. Pri vstupe do krajiny platí povinnosť 10-dňovej karantény s možnosťou ukončenia na 5. deň po negatívnom výsledku PCR testu.

 

Pred vstupom do krajiny je potrebné vyplniť aj formulár, ktorý nájdete na tomto odkaze: https://entry.ptc.gv.at/en.html.

 

Respirátor

Na všetkých letiskách a na palube lietadiel Austrian Airlines je povinný respirátor typu FFP2 alebo vyšší.

Výnimky platia pre cestujúcich vo veku od 6 do 14 rokov a pre tehotné ženy, ktoré môžu mať namiesto respirátora štandardné rúško. Deti do 6 rokov nemajú povinnosť nosiť akúkoľvek ochranu nosa a úst.

Pre všetkých, ktorí nemôžu mať respirátor, rúško alebo inú ochranu tváre zo zdravotných dôvodov, platí povinnosť negatívneho testu, ktorý nie je starší ako 48 hodín pred odletom a je potvrdeným zdravotným certifikátom spoločnosti Austrian Airlines.

Všeobecné informácie a odporúčania nájdete aj priamo na stránke Austrian Airlines.

 

Biznis salónik

Biznis salónik v priestore letiska Košice je stále zatvorený.

 

Obmedzenia v jednotlivých krajinách

V prehľadnej a interaktívnej mape na stránke International Air Transport Association (IATA) nájdete informácie o obmedzeniach a podmienkach vstupu do vybranej krajiny.

Interaktívna mapa IATA: https://www.iatatravelcentre.com/world.php

Ak sa chcete vyhnúť zdržaniu v cieľovej destinácii, overte si všetky podmienky vopred. Na stránke https://austrian.travel-regulations.com/  vyplňte políčka ODLETU a PRÍLETU a získajte presné informácie pre krajinu, ktorú opúšťate a do ktorej prilietate.

 

Zdroj: Kosice International Airport

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pripravte sa na svoj let počas pandémie Aktuálna situácia po celom svete si vyžaduje všetky dostupné prostriedky, ktoré zastavia alebo spomalia šírenie vírusu. Aby ste na nič potrebné nezabudli a mohli sa pripraviť na všetky podmienky pri lietaní počas pandémie, pripravili sme pre vás prehľadný článok, ktorý zhrnie to najpodstatnejšie.
O lietaní
Austrian Airlines zahájila pravidelnú leteckú dopravu medzi Viedňou a Londýnom v štandardnom režime Po ukončení zákazu osobnej dopravy z Veľkej Británie, spoločnosť Austrian Airlines obnovila „bežné lety“ z Londýna do Viedne.
O lietaní
Spoločnosť Qatar Airways zahájila skúšky s aplikáciou IATA Travel Pass Qatar Airways sa stala prvou leteckou spoločnosťou na Blízkom východe, ktorá spustila aplikáciu digitálneho zdravotného pasu IATA Travel Pass.