LOT Polish Airlines otvára od septembra linku Varšava - Dubaj

29.04.2021 O lietaní

Poľská letecká spoločnosť LOT Polish Airlines oznámila, že od septembra začína lietať do Dubaja v Spojených arabských emirátoch.

 

Jedná sa o sezónnu pravidelnú linku, ktorej cieľom je priblížiť letnú dovolenku aj na jeseň a v zime.

Lety Varšava - Dubaj sú naplánované od 19. septembra 2021 a budú prevádzkované trikrát týždenne v utorok, štvrtok a nedeľu do marca 2022.

Spoločnosť LOT na trase nasadí 168-miestny B737-800 s 12 miestami v business triede. Letecká spoločnosť môže v prípade potreby prevádzkovať linku lietadlom B787 Dreamliner.

 

Načasovanie je nasledovné:

LO121 Varšava Chopin-Dubaj International 0740-1525

LO122 Dubaj International - Varšava Chopin 1715-2135

 

Niektorí cestujúci si môžu položiť otázku, či lietadlo B737 môže lietať bez medzipristátia, je to možné udáva LOT, pretože napríklad spoločnosť Norwegian bežne prevádzkovala lietadlá B737 nepretržite medzi Škandináviou a Perzským zálivom.

 

Riaditeľ spoločnosti LOT Michal Fijol uviedol, že Dubaj sa v posledných rokoch stáva jednou z najobľúbenejších zimných exotických destinácií nielen Poliakov.

 

Zdroj: Businesstraveller, LOT Polish Airlines

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Praha znova na dosah ! Z Košíc do Prahy s Ryanairom. Letecká spoločnosť Ryanair spúšťa pravidelnú linku do Prahy, ktorá bude prevádzkovaná dvakrát týždenne, vždy v stredu a v nedeľu.
O lietaní
WIZZ AIR SA VRACIA NA ÚSPEŠNÚ LINKU KOŠICE - DONCASTER SHEFFIELD Po troch rokoch letecká spoločnosť Wizz Air reštartuje prevádzku svojej úspešnej linky Košice – Doncaster Sheffield. Prvý let po trojročnej prestávke na tejto úspešnej linke sa uskutočnil v piatok 28. mája.
O lietaní
SKUPINA AIR FRANCE - KLM – TRVALÁ UDRŽATEĽNOSŤ V utorok 18. mája 2021 sa spoločnosti Air France-KLM, Total, ADP Group a Airbus spojili, aby uskutočnili prvý diaľkový let s využitím udržateľného leteckého paliva vyrobeného vo Francúzsku. Let AF342 vzlietol o 15:40 hod. z terminálu 2E na letisku Paríž - Charles de Gaulle smerujúc do Montrealu a lietadlo malo vo svojich nádržiach po prvýkrát trvalo udržateľné letecké palivo (SAF) vyrobené vo francúzskych závodoch spoločnosti Total.