Air France s KLM pokračujú s obnovou letov vzhľadom na rastúcu zaočkovanosť v Európe

10.05.2021 O lietaní

Spoločnosti Air France a KLM plánujú v nasledujúcich mesiacoch postupne obnovovať svoje lety a zvyšovať kapacitu, je to v súlade so zvyšujúcou sa zaočkovanosťou v Európe. Aj keď štáty ako Francúzsko a Holandsko stále čelia blokovaniu z dôvodu pandémie Covid-19.

Druhý štvrťrok nateraz začal podobne ako v prvom štvrťroku,  podľa leteckej skupiny väčšina rezervácií prichádza s malým časovým predstihom. Príjmy v prvom štvrťroku medziročne poklesli o 73 % na 1,02 miliardy eur a kapacita letov klesla o 46 %. Skupina tiež naďalej vypláca vysoký objem refundácií, pričom v prvom štvrťroku bolo cestujúcim vrátených  550 miliónov eur, čo od začiatku pandémie predstavuje spolu 2,8 miliardy EUR.

 

Aj keď tempo očkovania v Európe bolo pomalšie ako v Spojených štátoch, ktoré zaznamenali výraznejšie zlepšenie, prinajmenšom v domácom dopyte, Air France a KLM očakáva, že v nasledujúcich dvoch štvrťrokoch dôjde k zvýšeniu kapacít. Pre druhý a tretí štvrťrok sa predpokladá, že sa kapacita zvýši na 55 až 65 % úrovne z roku 2019.

 

prvom štvrťroku 2021 skupina vykázala čistú stratu vo výške 1,5 miliardy eur a zlepšenie o 320 miliónov eur v porovnaní s prvým štvrťrokom 2020. Spoločnosť Air France a KLM minulý mesiac oznámila, že na záchranu dostane od francúzskej vlády až 4 miliardy eur.

Tento plán obnovy umožní rozmach letnej sezóny a čoraz vyšší pokrok v celosvetovom očkovaní umožní znovuotvorenie hraníc a zotavenie leteckej premávky.

 

Zdroj: Business Travel News

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Praha znova na dosah ! Z Košíc do Prahy s Ryanairom. Letecká spoločnosť Ryanair spúšťa pravidelnú linku do Prahy, ktorá bude prevádzkovaná dvakrát týždenne, vždy v stredu a v nedeľu.
O lietaní
WIZZ AIR SA VRACIA NA ÚSPEŠNÚ LINKU KOŠICE - DONCASTER SHEFFIELD Po troch rokoch letecká spoločnosť Wizz Air reštartuje prevádzku svojej úspešnej linky Košice – Doncaster Sheffield. Prvý let po trojročnej prestávke na tejto úspešnej linke sa uskutočnil v piatok 28. mája.
O lietaní
SKUPINA AIR FRANCE - KLM – TRVALÁ UDRŽATEĽNOSŤ V utorok 18. mája 2021 sa spoločnosti Air France-KLM, Total, ADP Group a Airbus spojili, aby uskutočnili prvý diaľkový let s využitím udržateľného leteckého paliva vyrobeného vo Francúzsku. Let AF342 vzlietol o 15:40 hod. z terminálu 2E na letisku Paríž - Charles de Gaulle smerujúc do Montrealu a lietadlo malo vo svojich nádržiach po prvýkrát trvalo udržateľné letecké palivo (SAF) vyrobené vo francúzskych závodoch spoločnosti Total.