Informácie o Digitálnom COVID preukaze EÚ

02.07.2021 O lietaní

Digitálny COVID preukaz EÚ je potvrdenie o vakcinácii, vykonaní testu (PCR/Ag) alebo o prekonaní ochorenia COVID-19. Môžete ho potrebovať napríklad za účelom pobytu v zahraničí alebo využívania služieb na Slovensku, absolvovania letných táborov a podobne.

 • Od 1. júla začali v Európskej únii platiť jednotné Digitálne COVID preukazy EÚ.

 

Typy digitálnych COVID preukazov EÚ

 • Digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o vakcinácii (už po podaní prvej dávky vakcíny),
 • Digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o vykonaní testu (PCR/Antigénový test),
 • Digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 (po prekonaní tohto v období pred nie viac ako 180 dňami).

 

Dostali ste email s digitálnym COVID preukazom EÚ a potvrdením o vakcinácii (od NCZI)?

Prečítajte si, ako môžete postupovať, aby ste svoj preukaz mohli začať ihneď používať v mobile v aplikácii GreenPass:

 

 • ak máte preukaz „po ruke“ (napríklad vytlačený), môžete si ho uložiť tak, že si jednoducho oskenujete QR kód z digitálneho preukazu (pre jeho bezpečné uloženie do aplikácie postačí zadať len identifikátor: rodné číslo/BIČ a iné),
 • ak preukaz nemáte k dispozícii (napríklad neviete si ho z emailu vytlačiť), môžete si ho uložiť tak, že si ho stiahnete (pre jeho bezpečné uloženie je potrebné zadať prístupový kód spolu s identifikátorom: rodné číslo/BIČ a iné).

 

Rovnako ako digitálny COVID preukaz s potvrdením o vakcinácii, zasiela NCZI na email aj automaticky vygenerovaný „prístupový kód“.

 

Čo môžete s prístupovým kódom môžete robiť ?

 

 • môžete si ho zmeniť (automaticky generovaný prístupový kód môže byť zložitý/dlhý – zmeňte si ho na taký, aby ste ho mohli v aplikácii GreenPass ľahko používať) alebo
 • ak ste email s týmto kódom nedostali, nemusíte naň čakať, vytvorte si rovno vlastný priamo na portáli služieb NCZI.

 

Najdôležitejšie info o európskom COVID pase

 • Od 26. júna je Digital Green Certificate vygenerovaný automaticky všetkým očkovaným, ktorí už predtým žiadali o dočasný COVID certifikát
 • Od 28. júna je na stránke korona.gov.sk dostupný formulár, prostredníctvom ktorého si budú môcť všetky ostatné zaočkované osoby požiadať o jednotný Digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o vakcinácii,
 • od 1.7.2021 je rovnako možné cez formulár na korona.gov.sk požiadať aj o Digitálny COVID preukaz EÚ s potvrdením o vykonaní testu a prekonaní ochorenia.

 

Zdroj: korona.go.sk

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Očkovaní cestujú do UK bez karantény Od 2. augusta cestujú plne očkovaní do UK bez povinnosti karantény a testu na 8. deň. Potvrdenie o negatívnom výsledku testu pred odletom a testovanie na 2. deň po príchode stále platí.
Top
*Ďakujeme za Váš hlas !* World Travel Awards v kategórii Slovakia's Leading Travel Management Company 2021 S potešením sa s Vami chceme podeliť o informáciu, že naša agentúra bola nominovaná na World Travel Awards v kategórii Slovakia's Leading Travel Management Company 2021.
Zaujímavosti
Letisko Košice zriadi počas leta RT-PCR testovanie, cestujúci už majú k dispozícii antigénové testovanie Letisko Košice plánuje zriadiť RT-PCR testovanie cestujúcich ešte počas tohto leta. Aktuálne je proces ešte v štádiu riešenia, letisko tak zvažuje urobiť ešte počas letnej dovolenkovej sezóny.