Letové plány spoločnosti Air France do USA toto leto prekročia predkrízové úrovne

05.04.2022 O lietaní

Air France tvrdí, že jej maximálna letná kapacita dosiahne 90 % úrovní pred pandémiou, pričom plány do Severnej Ameriky, Afriky, Karibiku a Indického oceánu prekonajú tie, ktoré boli ponúkané v lete 2019.

 

Lety do USA – poprednej diaľkovej destinácie dopravcu – má byť toto leto o 20 % vyššia ako pred krízou, s takmer 200 letmi týždenne do 14 destinácií vrátane siedmich denných letov medzi Parížom a New Yorkom.

 

Ázijské trasy európskych prepravcov boli ovplyvnené nedávnym uzavretím ruského vzdušného priestoru, pričom aj Air France bola medzi tými, ktorí boli nútení presmerovať niektoré služby.

 

Letecká spoločnosť uviedla, že „udržiava takmer celú svoju sieť v Ázii so zníženým počtom letov“ a ďalšie frekvencie sa pridávajú na trasách do indických miest Dillí, Bombaj, Bangalore a Chennai po nedávnom opätovnom otvorení krajiny pre medzinárodné lety.

 

Celkovo bude Air France toto leto obsluhovať až 196 destinácií s pokračujúcim presunom kapacít na trasách na krátke a stredné vzdialenosti do destinácií pre voľný čas, vrátane troch nových sezónnych služieb z Paríža CDG na Zakynthos, Tiranu a Tenerife (ako pokračovanie existujúceho zimná trasa) a nové trasy z Paríža Orly do Alžíru a Tunisu.

 

Zdroj: Business Traveller

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Ryanair ruší osem pravidelných liniek z letiska Budapešť Maďarsko zaviedlo 4. júna 2022 novú daň z leteckej dopravy pre cestujúcich, ktorí odlietajú z Maďarska 1. júla 2022 alebo neskôr. To znamená, že aj keď bola rezervácia vykonaná pred 4. júnom, ale let z Maďarska odlieta 1. júla alebo neskôr, táto nová daň sa musí zaplatiť maďarskej vláde.
Zaujímavosti
Úroveň zrušených letov spoločnosti Wizz Air nižšia ako sa očakávalo Wizz Air toto leto zaznamenal „normalizáciu“ úrovní výpadkov po znížení pôvodne plánovanej kapacity.
Zaujímavosti
Lufthansa začne znova využívať Airbus A380 od leta 2023 Lufthansa reaktivuje Airbus A380 v reakcii na prudký nárast dopytu zákazníkov a oneskorené dodávky objednaných lietadiel.