KLM bude túto zimu obsluhovať 163 destinácií

25.10.2022 O lietaní

Na začiatku zimného letového poriadku (28. októbra 2022 až 25. marca 2023) bude sieť KLM zahŕňať celkovo 163 destinácií: 92 európskych a 71 medzikontinentálnych. Nové destinácie zahrnuté v sieti sú Nantes vo Francúzsku, Rovaniemi vo Fínsku, Aarhus v Dánsku a Katovice v Poľsku. Túto zimu bude KLM pokračovať v prevádzke letov do Austinu (Texas), ktoré boli zavedené v lete. V porovnaní s rokom 2019 teraz KLM ponúkne viac miest na letoch do Severnej Ameriky.

Európa

KLM pridala do svojej siete Nantes, Aarhus a Katovice. Od 29. októbra 2022 sa bude Nantes podávať dvakrát denne a Aarhus aj Katovice denne. Európska sieť teraz zahŕňa aj Rovaniemi (Fínsko), do ktorého bude KLM lietať raz týždenne od 3. decembra do 25. marca 2023.

 

Okrem toho KLM zvýši počet letov, ktoré prevádzkuje do Teeside, Humberside, Cardiffu, Southamptonu (Spojené kráľovstvo) a Grazu (Rakúsko). Napokon, Neapol (Taliansko) a Split (Chorvátsko) budú obsluhované denne. Aj keď sú tieto lety novinkou tejto zimy, sú pokračovaním letného letového poriadku.

 

Severná Amerika

Celkovo bude KLM túto zimu obsluhovať 19 destinácií v Severnej Amerike (Kanada, USA, Mexiko), čo predstavuje o 11 % viac miest v porovnaní s rokom 2019.

 

KLM bude napríklad túto zimu lietať do Los Angeles desaťkrát týždenne, čo v porovnaní s minulou zimou predstavuje tri lety týždenne navyše. Služba do Austinu, ktorá bola spustená v lete, bude pokračovať. KLM bude naďalej obsluhovať zimnú destináciu Cancún, ktorá bola predstavená v roku 2021.

 

Túto zimu bude k dispozícii nová trieda Premium Comfort od KLM na rezerváciu do niekoľkých destinácií v USA a Kanade. V tejto triede, ktorá kombinuje prvky ekonomickej triedy a svetovej obchodnej triedy, budú môcť zákazníci zažiť nový koncept služieb KLM v samostatnej časti kabíny, ktorá ponúka pohodlné sedadlá a dostatok priestoru na nohy.

 

Južná Amerika

Počet sedadiel dostupných na letoch do Južnej Ameriky sa túto zimu zvýši o 6 % v porovnaní s rokom 2021. KLM bude prevádzkovať denné lety do Argentíny, Brazílie, Čile, Kolumbie a Peru. Costa Rica sa bude podávať štyrikrát týždenne.

 

KLM bude prevádzkovať päť letov týždenne do Paramariba aj s využitím zariadení Boeing 777-300ER. KLM tiež začne opäť kombinovať Buenos Aires (Argentína) so Santiagom de Chile (Čile).

 

Afrika

KLM zavedie tri dodatočné lety týždenne do Kapského Mesta v Južnej Afrike. Okrem denného „denného letu“ si zákazníci odteraz budú môcť vybrať „nočné lety“ trikrát týždenne. Túto zimu budú môcť zákazníci letieť aj na Zanzibar v kombinácii s Dar es Salaamom (obe v Tanzánii).

 

Na lety do Nairobi a Dar es Salaamu bude čoraz viac možné rezervovať si novú prémiovú komfortnú triedu KLM. KLM bude v nadchádzajúcom období rekonfigurovať viac lietadiel na dlhé vzdialenosti, aby ponúkali túto novú triedu, počnúc svojimi Boeingmi 787 Dreamliner.

 

Ázie

Počet miest dostupných pre Áziu sa v porovnaní s minulým rokom zvýši najmenej o 50 %, pretože mnohé destinácie juhovýchodnej Ázie opäť otvorili svoje brány pre zahraničných návštevníkov.

Lety do az Tokyo Narita budú túto zimu opäť prevádzkované nepretržite. Lety KLM sú však stále odklonené, pretože ruský vzdušný priestor je uzavretý.

Linky do Kuala Lumpur (Malajzia) – smerujúce do Jakarty (Indonézia) – budú túto zimu prevádzkované aj priamo, na rozdiel od letov cez Singapur.

KLM obnovila dopravu do Bangalore (India) minulé leto. Tieto lety budú pokračovať aj túto zimu.

Lety do Číny budú zatiaľ obmedzené. KLM bude túto zimu lietať do Šanghaja/Hangzhou trikrát týždenne s medzipristátím v Soule Incheon.

 

Zdroj: KLM

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Lufthansa Group ponúka špeciálne cestovné so 100 % udržateľným palivom pre cestujúcich na Svetovú klimatickú konferenciu OSN v Dubaji Skupina Lufthansa vyvinula obzvlášť udržateľný balík ponúk pre cestujúcich, ktorí cestujú na tohtoročnú Svetovú klimatickú konferenciu OSN COP28 v Dubaji: Z Nemecka, Rakúska, Švajčiarska a Belgicka môžu využiť špeciálne cestovné so spoločnosťami Lufthansa, Austrian Airlines, SWISS a Brusel. Letecké spoločnosti, ktoré zahŕňajú 100-percentnú kompenzáciu emisií CO2 súvisiacich s letom prostredníctvom udržateľného leteckého paliva (SAF). Medzi ďalšie súčasti patrí bezplatná možnosť prerezervovania a poukážka na prenájom bicyklov na jeden týždenný prenájom bicyklov v Dubaji a Abú Dhabi. Hostia v biznis triede môžu využiť aj transfer z letiska do hotela e-limuzínou.
Tipy na cestu
SWISS spojí leteckou linkou Košice s Zürichom Do Košíc prichádza nový letecký dopravca. Od 27. marca 2024 bude na pravidelnej linke ZürichKošice-Zürich lietať najväčšia švajčiarska letecká spoločnosť Swiss International Air Lines. Linka bude prevádzkovaná trikrát týždenne lietadlom Airbus A220. SWISS je už piatou leteckou spoločnosťou, ktorá bude lietať z košického letiska na pravidelnej linke.
Zaujímavosti
LETISKO KOŠICE PRVÝKRÁT VYBAVILO VIAC AKO 100 000 CESTUJÚCICH ZA MESIAC Ešte nikdy v histórii neprešlo bránami letiska Košice viac ako 100 000 cestujúcich v priebehu jedného mesiaca. K dosiahnutiu tohto historického míľnika došlo až teraz, v auguste 2023. Spolu na všetkých letoch bolo počas uvedeného mesiaca vybavených 102 270 cestujúcich, čo je o 3,4 % viac ako v auguste minulého roka. Celkovo za prvých osem mesiacov roka pracovníci košického vzdušného prístavu vybavili 447 146 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast až o 15,7 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast o 9,2 %. Vyše 312 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej zo siedmich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň). Ďalších, vyše 164 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch.