Oplatí sa vidieť
Tip na májovú romantiku – Vroclav Máme tu máj, lásky čas. Mnoho párov v tomto období prežíva romantické večere pri sviečkach, prechádzky a niektorí dokonca siahajú aj na mapu a plánujú výlety po celom svete. V rámci Európy sú najnavštevovanejšie samozrejme Paríž, Londýn, Rím. Tie sú všetkým dobre známe, ale čo takto výlet do menej frekventovanejších kútov kontinentu? Menší nápor turistov robí tieto mestá ešte krajšími a vďaka tomu nesú nádych nevšednosti.
Oplatí sa vidieť
Bulharsko: návrat slávy Balkán svojich návštevníkov láka na skalnaté útesy gréckych pobreží s priezračnou čistou vodou. No v posledných rokoch si úspech získalo aj Bulharsko. Krajina, ktorá bola pred 20 rokmi veľkým hitom zažíva návrat prestíže. Disponuje širokými plážami s mäkkým pieskom a živším morom, vo vlnách ktorého sa vybláznia malí i veľkí.  Dovolenka je od slova dovoliť si. Takto môžeme charakterizovať túto destináciu. Niektorí si túto oblasť možno predstavujú ako zaostalejší kus zeme, to však nie je pravda. Modernizácia zasiahla aj toto miesto, a čo sa týka pobrežných mestečiek, určite môžu konkurovať mnohým európskym.  
Oplatí sa vidieť
Cinque Terre – stroj času Čas tu neplynie. Stojí. Zastavil sa už pred storočiami, kedy táto malebná oblasť, skladajúca sa z 5 mestečiek, vyrástla na skalách. Scenéria ako z obálky časopisu. Modrasté more udierajúce strmé svahy do kamenných tiel, pieseň narážajúcich vĺn sa nesie priestorom, malé pestrofarebné domčeky lemujú útesy slnečných pobreží, z ktorých srší nádych histórie. Ten si z tohto miesta urobil svoj domov a už roky neodišiel. 
Oplatí sa vidieť
Marocký kúsok neba Hľadáte miesta, ktoré sú niečím jedinečné? Čo takto mesto, celé zahalené do závoja nebeského sfarbenia? Na severe Maroka sa ukrýva mestečko pokryté modrastými odtieňmi. Disponuje celou škálou belasých farieb, ktoré pokrývajú steny, schody aj dvere. Nesie názov Chefchaouen a jeho výnimočnosť spočíva nielen v zovňajšku. Miestni totiž bežne v stánkoch predávajú hašiš vo veľkom množstve. 
Oplatí sa vidieť
,,Najamerickejšie z amerických miest“ Keď sa povie USA, prvé mestá ktoré zvyčajne človeku prídu na um sú bezkonkurenčne New York a Los Angeles. Tieto metropoly osídľujú pobrežia, každá na jednej strane a pomyselná priamka medzi nimi predstavuje necelých 4000 kilometrov. Mestá sa pomerne rovnomerne vykryštalizovali do rozsiahlych aglomerácií, a teda každá polovica krajiny má svoje vlastné veľké centrum. Ale čo vnútro tejto veľkej federácie? USA v sebe skrýva nespočetne veľa miest a mestečiek. Chicago, obývajúce stredozápad, šliape ostatným dvom spomínaným mestám na päty, je totiž tretím najväčším v krajine.
Oplatí sa vidieť
Ľadová krása Grónska Na mieste stretu dvoch oceánov sa skrýva takmer nedotknutá krása severskej prírody. Doba ľadová stále ovláda tento kúsok zeme a ľadovce kradnú pevnine väčšinu územia. Reč je o Grónsku, najväčšom ostrove na svete, ktorý sa rozprestiera medzi Islandom a Kanadou. Táto oblasť predstavuje lákadlo hlavne pre turistov, hľadajúcich nestereotypné dovolenky, pretože máloktorý človek sa môže pochváliť, že na vlastné oči videl majestátnosť veľrýb alebo čaro polárnej žiary. 
Oplatí sa vidieť
Vodný palác Pieskové sfarbenie menej známeho indického paláca sa hrdo týči nad hladinou tmavomodrého jazera. ,,Jal Mahal“, v preklade vodný palác, je zhmotnením túžby po zábave panovníka v 18. storočí – Maharaj Madh Singh. Stavba bola určená divokým večierkom po love kačíc, a dôkazom toho je aj fakt, že budova nemá žiadne izby na prenocovanie. Slúžil vyslovene na veselenie sa a radovánky. 
Oplatí sa vidieť
Bonaire – nedotknutý malý raj Karibik je sám o sebe prenádhernou oblasťou, ktorá disponuje azúrovými vodami a bielym pieskom. Predstavuje dovolenkový raj a jeho početné ostrovy ponúkajú ruch, ale aj nerušený kľud. Jedným takým príkladom je aj ostrov Bonaire, skrývajúci sa v blízkosti Venezuely. 
Oplatí sa vidieť
Najfarebnejšie miesta sveta Zima sa chýli ku koncu a zamračeným chladným dňom onedlho odzvoní. Nahradí ich slnkom zaliate obdobie, ale kým sa tak stane, môžete si zatiaľ mrazivé chvíle spestriť pohľadmi na tieto krásne kúty sveta.
Zobraziť ďalšie články