Šťastný nový rok 2021!

30.12.2020 Top

Rok 2020 je za nami a my môžeme smelo vykročiť do roku 2021.

A ako by som zhodnotil minulý rok? Budete sa čudovať, ale pre mňa to bol rok plný pozitívnych prekvapení.
 
Prekvapilo ma, že sa vieme prispôsobiť všetkému. Ozaj všetkému. Pamätám sa na rok 2010, keď výbuch sopky úplne ochromil leteckú prepravu fakticky nad celou Európou. Každý deň sme s kolegami sedeli nad flightradar a sledovali leteckú oblohu. Tešili sme sa každému lietadlu, ktoré sa objavilo a trpezlivo sme dvíhali telefonáty zákazníkov. Menili sme dátumy, refundovali letenky a hľadali náhradnú pozemnú dopravu. Trvalo to nekonečných 7 dní!!! Teraz to trvalo a stále trvá mesiace. Prispôsobili sme sa. Po prvotných ťažkých, ale potrebných rozhodnutiach sme zastabilizovali náš tím, trpezlivo prijímame požiadavky na úpravy či storná dotknutých leteniek. Chvalabohu aj predávame, síce menej, no stále. Niektoré aktivity sme úplne hybernovali a naopak niekde sme pridali.
 
Prekvapilo ma, že všetci sme sa zomkli a mali silu a vôľu toto celé prekonať. Prekvapili ma letecké spoločnosti a všetci dodávatelia v cestovnom ruchu, že to zvládajú, látajú plátajú, ale stále sú na trhu a plnia záväzky voči koncovým zákazníkom.
 
Prekvapili ma naši zákazníci, či už firmy / organizácie alebo aj súkromné osoby, že trpezlivo čakali na pokyny ohľadne procesov s ich krízou dotknutými letenkami a inými cestovnými službami.
Prekvapili ma zamestnanci, ktorí sa od začiatku prispôsobili situácii a svojim pozitívnym prístupom mi dodali silu.    
Prekvapil ma aj štát, ktorý síce s oneskorením, ale predsa sa rozhodol pomôcť cestovnému ruchu.
 
A ako vidím rok 2021?  Na moje vlastné prekvapenie, veľmi pozitívne. K optimizmu mi pomáha jasná pamäťová stopa. Ešte sa poriadne nerozplynul prach sopky Eyjafjallajökull a ľudia sa dali do pohybu. Za prácou, rodinou alebo len za našou prirodzenou a pradávnou túžbou objavovať niečo nové a vytvárať si zážitky, ktoré si uchováme v pamäti na celý život.
 
Prajem Vám krásny nový rok 2021 plný nádeje a verím, že už čoskoro budeme v intenzívnom kontakte ohľadne Vašich ciest.


Jozef Barabáš
managing director

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Emirates prevádzkuje prvý let s plne zaočkovaným personálom Letecká spoločnosť Emirates sa stala jednou z prvých leteckých spoločností na svete, ktorá prevádzkuje let s plne zaočkovanými frontovými tímami obsluhujúcich zákazníkov.
O lietaní
Nové podmienky a aktualizácia pre Slovensko a Veľkú Britániu Podľa novej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorá platí od 8.2.2021 sa mení lehota povinnej karantény aj termín pre testovanie.
O lietaní
Karanténa a podmienky vstupu do SR od 17. februára Režim na hraniciach sa sprísňuje v súvislosti s novými mutáciami vírusu SARS-CoV-2. Mutácie viedli k zhoršovaniu epidemiologickej situácie v oblastiach, v ktorých sa rozšírili. Ide o krok, ktorý má tlmiť počet ochorení, hospitalizácií a úmrtí. V súčasnosti, kedy epidemiologickú situáciu komplikujú nové mutácie, dôrazne odporúčame zvažovať každý jeden účel cesty do zahraničia.