Z KOŠÍC LETECKY NA DOVOLENKU DO CHORVÁTSKA UŽ OD 3. JÚLA

08.07.2021 Tipy na cestu

Letisko Košice spája sily so slovenskou leteckou spoločnosťou AirExplore a výsledkom je priame letecké spojenie Košice – Zadar. Lietať sa bude každú sobotu od 3. júla do 4. septembra lietadlom typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 sedadiel.

Dlhodobo najobľúbenejšia dovolenková krajina Slovákov je tak pre východniarov bližšie ako kedykoľvek predtým. Samotný Zadar leží na pobreží východného Jadranu a ponúka množstvo príležitostí na prímorský relax už vo svojom bezprostrednom okolí. Zároveň môže slúžiť ako centrálny bod na výlety do širšieho regiónu pre turistov, ktorí hľadajú aktívne formy oddychu.

 

Lietadlo spoločnosti AirExplore bude z Košíc do Zadaru odlietať vždy v sobotu o 10:15, pričom let potrvá len 1,5 hodiny. Dovolenkári, ktorí tento let využijú, si teda budú môcť dopriať rannú kávu v pohodlí svojho domova a obed si už budú môcť vychutnať na príjemnej jadranskej pláži.

 

Spiatočný let zo Zadaru bude štartovať o 12:45 a v Košiciach lietadlo pristane o 14:15. Časy sú teda veľmi výhodné aj pre rodiny s deťmi, keďže nebude potrebné skoré vstávanie, ani neskoré ponocovanie. V porovnaní s únavnou, minimálne 9-hodinovou cestou autom, ide o výrazne bezpečnejšiu alternatívu s významnou úsporou času a bez rizika komplikácií na hraniciach.

 

Ceny leteniek začínajú na úrovni 69 EUR jednosmerne, vrátane všetkých poplatkov, príručnej batožiny do 8 kg a veľkej podanej batožiny do 25 kg. V ponuke sú aj flexibilné letenky od 99 EUR, kde bude možná zmena dátumu letu najneskôr 24 hodín pred plánovaným odletom úplne bez poplatku.

 

Keďže Chorvátsko je v rámci slovenského cestovateľského semaforu na zozname zelených krajín, na cestujúcich zaočkovaných vakcínou proti ochoreniu Covid-19 a na ďalšie prípady v zmysle platných nariadení sa nevzťahuje pravidlo o karanténe. Bližšie informácie sú dostupné na stránke https://korona.gov.sk/cestovatelsky-semafor/. Podobné pravidlá platia aj pre vstup slovenských občanov do Chorvátska. Podrobnosti sú dostupné na stránke www.croatia.hr.

 

Naďalej pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia respirátorov ffp2 počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Rovnaké pravidlá platia aj pre pohyb cestujúcich v priestoroch terminálu letiska Košice.

Zdroj: Kosice International Airport

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Očkovaní cestujú do UK bez karantény Od 2. augusta cestujú plne očkovaní do UK bez povinnosti karantény a testu na 8. deň. Potvrdenie o negatívnom výsledku testu pred odletom a testovanie na 2. deň po príchode stále platí.
Top
*Ďakujeme za Váš hlas !* World Travel Awards v kategórii Slovakia's Leading Travel Management Company 2021 S potešením sa s Vami chceme podeliť o informáciu, že naša agentúra bola nominovaná na World Travel Awards v kategórii Slovakia's Leading Travel Management Company 2021.
Zaujímavosti
Letisko Košice zriadi počas leta RT-PCR testovanie, cestujúci už majú k dispozícii antigénové testovanie Letisko Košice plánuje zriadiť RT-PCR testovanie cestujúcich ešte počas tohto leta. Aktuálne je proces ešte v štádiu riešenia, letisko tak zvažuje urobiť ešte počas letnej dovolenkovej sezóny.