KOŠICE HLÁSIA OBNOVENIE PRIAMYCH LETOV DO NEMECKA

21.04.2022 Tipy na cestu

Východné Slovensko privítalo po takmer dvojročnej pauze obnovenie priameho leteckého spojenia s Nemeckom. Letecká spoločnosť Eurowings, člen skupiny Lufthansa, sa vrátila na linku Košice – Düsseldorf na Veľký piatok 15. apríla 2022. Linka bude prevádzkovaná do konca mája 2-krát týždenne (pondelky a piatky) a od júna sa frekvencia letov zvýši na 3-krát týždenne (pribudnú nedeľné lety). Odlety sú plánované vždy v popoludňajších hodinách.

Spojenie východného Slovenska s metropolou najľudnatejšej nemeckej spolkovej krajiny Severné Porýnie – Vestfálsko prináša množstvo príležitostí pre podnikateľský sektor na oboch stranách. Taktiež výrazne približuje turistické atraktivity Košického i Prešovského samosprávneho kraja pre nemeckých cestovateľov. V neposlednom rade je výbornou správou pre početnú slovenskú komunitu žijúcu nielen priamo v Düsseldorfe, ale aj v okolitých mestách Kolín nad Rýnom, Dortmund, Essen, Wuppertal (partnerské mesto Košíc), či v neďalekom Holandsku, ktoré je veľmi dobre dostupné verejnou dopravou.

 

Thomas Dworschak, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice povedal: „Máme veľkú radosť z toho, že Eurowings sa vracia do Košíc na obľúbenú linku z Düsseldorfu. Spádová oblasť tohto letiska je doslova obrovská a návrat tejto linky je tak veľkým prísľubom pre rozvoj cestovného ruchu, obchodu i medzinárodnej spolupráce rôzneho druhu medzi východným Slovenskom a Severným Porýním – Vestfálskom.

 

Zaujímavosťou je, že linka bude prevádzkovaná nielen v Košiciach dobre známymi lietadlami typu Airbus A319 a A320, ale aj Airbusom A220, ktorý patrí medzi najmodernejšie civilné lietadlá súčasnosti. Spoločnosť Eurowings ho má prenajaté od litovskej spoločnosti Air Baltic a má kapacitu 145 sedadiel. V porovnaní s ostatnými lietadlami v rovnakej kategórii spotrebuje o 20 % menej paliva, produkuje o 50 % menej emisií oxidov dusíka a je 4-krát tichšie. Premiérovo sa v Košiciach predstavilo už na prvom lete obnovenej linky 15. apríla.

 

Letenky z Košíc na tretie najväčšie nemecké letisko v Düsseldorfe sú dostupné od 59,99 € (jednosmerne vrátane poplatkov a príručnej batožiny) na www.eurowings.com.

 

Letový poriadok letiska Košice platný od 15.4.2022:

 

  • Letecká spoločnosť Austrian Airlines do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku
  • Letecká spoločnosť LOT Poľské aerolínie do Varšavy a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA a Kanade
  • Letecká spoločnosť Ryanair do destinácií: Londýn Stansted, Praha, Liverpool, Dublin, Viedeň, Varšava Modlin
  • Letecká spoločnosť Wizz Air do destinácie Londýn Luton
  • Letecká spoločnosť Eurowings do destinácie Düsseldorf a ďalej v rámci širokej siete destinácií v Európe
Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Ryanair ruší osem pravidelných liniek z letiska Budapešť Maďarsko zaviedlo 4. júna 2022 novú daň z leteckej dopravy pre cestujúcich, ktorí odlietajú z Maďarska 1. júla 2022 alebo neskôr. To znamená, že aj keď bola rezervácia vykonaná pred 4. júnom, ale let z Maďarska odlieta 1. júla alebo neskôr, táto nová daň sa musí zaplatiť maďarskej vláde.
Zaujímavosti
Úroveň zrušených letov spoločnosti Wizz Air nižšia ako sa očakávalo Wizz Air toto leto zaznamenal „normalizáciu“ úrovní výpadkov po znížení pôvodne plánovanej kapacity.
Zaujímavosti
Lufthansa začne znova využívať Airbus A380 od leta 2023 Lufthansa reaktivuje Airbus A380 v reakcii na prudký nárast dopytu zákazníkov a oneskorené dodávky objednaných lietadiel.