PONUKA DOVOLENKOVÝCH LETOV Z KOŠÍC ZAHŔŇA 11 DESTINÁCIÍ

12.05.2022 Tipy na cestu

Podľa aktuálne dostupných informácií sa letná dovolenková sezóna na letisku Košice začne začiatkom júna, a to prvým letom do destinácie Antalya v Turecku.

Cestovné kancelárie pripravili po dvoch náročných „pandemických“ rokoch opäť bohatú ponuku letovísk dostupných letecky z Košíc, konkrétne ide o 11 destinácií v 8 krajinách:

 

  • Bulharsko (Burgas), 
  • Chorvátsko (Brač),
  • Cyprus (Larnaka),
  • Severný Cyprus (Ercan),
  • Egypt (Hurghada, Marsa Alam),
  • Grécko (Korfu, Kréta – Heraklion, Rodos),
  • Turecko (Antalya),
  • Tunisko (Monastir).

Bližšie informácie o zájazdoch sú dostupné v cestovných kanceláriách.

 

Samostatné letenky je možné zakúpiť si v leteckej spoločnosti Smartwings do destinácií: Burgas v Bulharsku, Larnaka na Cypre, Heraklion a Rodos v Grécku, Antalya v Turecku. Termíny a ceny leteniek sú dostupné na www.smartwings.com. Alebo u nás na tel. čísle + 421917204060 alebo emailom info@tripex.sk .

 

Thomas Dworschak, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice: „Sme veľmi radi, že po dvoch náročných sezónach, významne ovplyvnených pandémiou, sa toto leto vráti dovolenková atmosféra v plnej miere aj na naše letisko. Srdečne pozývame dovolenkárov zo širokej spádovej oblasti, aby využili bohatú ponuku atraktívnych prímorských destinácií, ktorú pripravili cestovné kancelárie. Odleťte k moru pohodlne a bezpečne zo svojho domovského letiska Košice. Do terminálu sa vracia aj obľúbená služba balenia batožiny a taktiež sme vynovili detský kútik, ktorý je teraz bohatší o knihy od Knižnice pre mládež mesta Košice.“

 

Letový poriadok letiska Košice platný od 15.4.2022:

 

Letecká spoločnosť Austrian Airlines do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku.

Letecká spoločnosť LOT Poľské aerolínie do Varšavy a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA a Kanade.

Letecká spoločnosť Ryanair do destinácií: Londýn Stansted, Praha, Liverpool, Dublin, Viedeň, Varšava Modlin.

Letecká spoločnosť Wizz Air do destinácie Londýn Luton.

Letecká spoločnosť Eurowings do destinácie Düsseldorf a ďalej v rámci širokej siete destinácií v Európe.

 

Zdroj: Kosice International Airport

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Ryanair ruší osem pravidelných liniek z letiska Budapešť Maďarsko zaviedlo 4. júna 2022 novú daň z leteckej dopravy pre cestujúcich, ktorí odlietajú z Maďarska 1. júla 2022 alebo neskôr. To znamená, že aj keď bola rezervácia vykonaná pred 4. júnom, ale let z Maďarska odlieta 1. júla alebo neskôr, táto nová daň sa musí zaplatiť maďarskej vláde.
Zaujímavosti
Úroveň zrušených letov spoločnosti Wizz Air nižšia ako sa očakávalo Wizz Air toto leto zaznamenal „normalizáciu“ úrovní výpadkov po znížení pôvodne plánovanej kapacity.
Zaujímavosti
Lufthansa začne znova využívať Airbus A380 od leta 2023 Lufthansa reaktivuje Airbus A380 v reakcii na prudký nárast dopytu zákazníkov a oneskorené dodávky objednaných lietadiel.