Qatar Airways túto zimu zvýši frekvenciu letov do viac ako 150 svetových destinácií

07.11.2022 Tipy na cestu

Spoločnosť Qatar Airways je pripravená ďalej posilňovať svoju rastúcu sieť so zvýšenými frekvenciami letov do viacerých obľúbených destinácií po celom svete, aby uspokojila dopyt po cestovaní počas vrcholnej zimnej dovolenkovej sezóny.

Toto zvýšenie je súčasťou pokračujúceho úsilia leteckej spoločnosti poskytovať cestujúcim väčší výber a bezproblémovú konektivitu pri objavovaní sveta prostredníctvom domovského a uzla Hamad International Airport (HIA). Qatar Airways tiež spúšťa svoje inauguračné lety do Düsseldorfu s dennými letmi od 15. novembra 2022, čo je štvrtá destinácia leteckej spoločnosti v Nemecku.

 

Generálny riaditeľ Qatar Airways Group, Jeho Excelencia pán Akbar Al Baker, povedal: „Qatar Airways pokračuje v zlepšovaní svojho letového poriadku a siete zvyšovaním frekvencií do mnohých kľúčových destinácií po celom svete. Toto zvýšenie poskytne našim obchodným cestujúcim a cestujúcim vo voľnom čase ešte väčší výber, ktorí sa môžu bezproblémovo pripojiť cez najlepšie letisko na svete, medzinárodné letisko Hamad, do viac ako 150 svetových destinácií. Vďaka tomu, že spoločnosť Qatar Airways rozvíja svoju sieť s vyššími frekvenciami a zároveň nedávno prijala Avios ako svoju vernostnú menu, cestujúci môžu využívať výhody cestovania s najlepšou svetovou leteckou spoločnosťou do kľúčových destinácií po celom svete.

 

Rozšírenie siete Qatar Airways:

 

 • Singapur – od 14. do 21. týždňa s účinnosťou od 30. októbra 2022
 • Bali – Od 6. decembra 2022 sa zvýšil zo siedmich na 14 týždňov
 • Abu Dhabi – zvýšený z 21 na 28 týždenných letov s účinnosťou od 21. decembra 2022
 • Amsterdam – Od 21. decembra 2022 sa zvýšil zo siedmich na 10 letov týždenne
 • Almaty – Zvýšené zo štyroch na sedem letov týždenne s účinnosťou od 1. januára 2023
 • Dublin – zvýšený z 11 na 12 týždenných letov s účinnosťou od 3. januára 2023
 • Kapské Mesto – od 6. januára 2023 sa zvýšilo z 10 na 14 týždenne
 • Hongkong – s účinnosťou od 16. januára 2023 sa zvýšil zo siedmich na 11 letov týždenne
 • Lusaka a Harare – zvýšenie z piatich na sedem letov týždenne s účinnosťou od 17. januára 2023
 • Hočiminovo – s účinnosťou od 20. januára 2023 zvýšený zo siedmich na 10 letov týždenne
 • Hanoj ​​– s účinnosťou od 20. januára 2023 sa zvýšil zo siedmich na 10 letov týždenne
 • Adelaide a Auckland – zvýšenie z piatich na sedem letov týždenne s účinnosťou od 22. januára 2023

Qatar Airways ponúka cestovné balíčky pre FIFA World Cup Qatar 2022™, čím víta globálnych futbalových fanúšikov, aby si užili tú najlepšiu katarskú pohostinnosť a osobne sledovali svoj obľúbený tím. Fanúšikovia môžu flexibilne zostaviť svoj vlastný balík pre FIFA World Cup Qatar 2022™, ktorý zahŕňa lety s Qatar Airways, oficiálnym leteckým partnerom FIFA.

 

Zdroj: Breakingtravelnews.com

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Pozitívny tretí štvrťrok pre KLM V treťom štvrťroku 2023 KLM vygenerovala prevádzkový zisk vo výške 539 miliónov eur pri obrate 3,425 miliardy eur. V porovnaní s údajmi z minulého roka to predstavuje nárast. Hoci celkový počet letov prevádzkovaných na celom svete ešte nedosiahol úroveň pred pandémiou Covid, ľudia stále majú záujem cestovať lietadlom.
Zaujímavosti
Skupina Lufthansa dosiahlo rekordné leto s upraveným EBIT vo výške 1,5 miliardy EUR v treťom štvrťroku a očakáva pokračujúci silný dopyt po leteckej doprave Celkové výnosy skupiny vzrástli o 8 percent z úrovne predchádzajúceho roka na 10,3 miliardy EUR (predchádzajúci rok: 9,5 miliardy EUR). Vďaka tomu bol tretí štvrťrok z hľadiska výnosov najsilnejším štvrťrokom skupiny Lufthansa v jej histórii.
Zaujímavosti
Letisko Košice hlási ďalší rekord: najúspešnejšia letná sezóna v histórii Letisko Košice naďalej patrí medzi európsku špičku pokiaľ ide o tempo zotavenia sa po pandémii COVID-19. Podľa údajov asociácie ACI Europe sú európske letiská v priemere 3 % pod úrovňou roka 2019 v ukazovateli počtu vybavených cestujúcich. Letiskom Košice však za prvých desať mesiacov tohto roka prešlo až o 10 % viac cestujúcich ako tomu bolo v predpandemickom roku 2019.