Ryanair z Viedne ako LaudaMotion a z Bratislavy do Marrakéša

20.07.2018 Tipy na cestu

Nízko nákladová spoločnosť Ryanair odkúpila podiel rakúskeho leteckého prepravcu LaudaMotion, ktorá prebrala časť lietadiel po zaniknutej leteckej spoločnosti Niki. LaudaMotion plánuje zaviesť pravidelné a charterové lety z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska a to najmä na pobrežie Stredozemného mora.

Ryanair poskytne finančnú podporu a prenájme 6 lietadiel na letnú sezónu 2018, aby LaudaMotion dokázala naplniť svoje ambiciózne plány. Plánovaných 21 lietadiel bude rozmiestnených na letiskách vo Viedni, Zurichu, Berlíne -Tegel, Kolíne nad Rýnom, Düsseldorfe, Frankfurte, Mníchove, Norinbergu a Stuttgarte. Lietadlá majú obsluhovať celkovo 65 destinácií.

Z Viedne bude Ryanair/LaudaMotion lietať do týchto destinácií:

  • Brindisi - od 2.júna 2018, 1x týždenne
  • Chania - od 1.júna 2018, 3x týždenne
  • Ibiza - od 3.júna 2018, 2x týždenne
  • Kalamata - od 4.júna 2018 1x týždenne
  • Malaga - od 1.júna 2018, 2x týždenne
  • Palma Mallorca - od 2.júna 2018, denne
  • Paphos - od 3.júna 2018, 2 týždenne
  • Pisa - od 1.júna 2018, 3x týždenne
  • Thira - od 2.júna 2018, 2x týždenne
Mohlo by Vas zaujímať
Tipy na cestu
ANA túto zimu tri nové európske trasy All Nippon Airways (ANA) pridáva tri nové linky do Európy z tokijského letiska Haneda túto nadchádzajúcu zimnú sezónu.
O lietaní
Letiskom Košice za prvý polrok prešlo vyše 270 tisíc cestujúcich Bránami letiska Košice prešlo za obdobie január – jún tohto roka 271 077 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast o 9,4 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast až o 23,5 %. Vyše 216 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej z deviatich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň, Zürich, Zadar). Ďalších, vyše 52 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch.
O lietaní
Európska komisia udelila "zelenú" účasti Lufthansa Group v ITA Airways Carsten Spohr, generálny riaditeľ Deutsche Lufthansa AG, uviedol: „Schválenie z Bruselu je vynikajúcou správou pre ITA Airways a Lufthansu a najmä pre všetkých cestujúcich, ktorí lietajú do Talianska az Talianska. Tešíme sa, že môžeme privítať ITA Airways a jej vynikajúcich zamestnancov ako nový člen našej leteckej rodiny už čoskoro. Rozhodnutie je tiež jasným signálom pre silnú leteckú dopravu v Európe, ktorá sa môže úspešne presadiť v globálnej konkurencii.