Leteckú linku Piešťany – Tel Aviv využijú aj cestujúci zo Slovenska

16.05.2023 Tipy na cestu

Rušný nočný život, pestré gastronomické zážitky, piesočné pláže Tel Avivu. To všetko majú cestujúci zo Slovenska na dosah vďaka novému leteckému spojeniu z letiska Piešťany. Môžu sa vybrať za kozmopolitnou kultúrou ekonomického a technologického centra Izraela aj za pamiatkami v Jeruzaleme či Betleheme.

Od stredy 19. apríla je Letisko Piešťany pre turistov z Izraela vstupnou bránou do Trnavského kraja zážitkov, ktorý sa na tamojšom trhu prezentuje ako destinácia atraktívna pre rodiny s deťmi i pre ľudí hľadajúcich špičkovú kúpeľnú starostlivosť. Nová letecká linka však poteší aj obyvateľov Slovenska, ktorí mieria do tejto blízkovýchodnej krajiny. Na komfortnom medzinárodnom letisku v kúpeľnom meste sa nemusia obávať dlhého odbavovania batožiny. Ďalšou výhodou je bezprostredná blízkosť diaľnice D1.

„Od 19. apríla sa spúšťa nová letecká linku medzi Piešťanmi a Tel Avivom, ktorou pokračuje úspešný príbeh nášho letiska s obrovským potenciálom pre cestovný ruch v kraji. Letenky sú k dispozícii aj pre cestujúcich zo Slovenska, ktorí chcú objaviť Izrael, jeho kultúru či miesta spojené s koreňmi kresťanstva. Okrem toho sa bude v lete z Piešťan lietať aj do prázdninových destinácií v Egypte a Turecku. Potvrdzuje sa, že zachrániť a rozlietať letisko malo zmysel,“ povedal  trnavský župan Jozef Viskupič.

V závislosti na termíne je cena spiatočných leteniek na linke Piešťany – Tel Aviv od 250 eur. Lietadlo pre 180 pasažierov z Tel Avivu pristane v kúpeľnom meste vždy v stredu podvečer (18.10  h), odlety do Izraela sú plánované na 19.25 h. Let trvá približne 3,5 hodiny. Záujemcovia si môžu letenky kúpiť cez viaceré internetové rezervačné systémy, napríklad cez pelikan.sk, kiwi.com a skyscanner.net.

„Mať medzinárodné letisko v regióne je pre incommingový cestovný ruch výhodou, ktorú sme využili. Touto linkou však otvárame aj ďalšie príležitosti pre slovenský podnikateľský sektor. Cestovné kancelárie majú možnosť vytvárať balíky zaujímavé pre slovenských dovolenkárov a pútnikov do Svätej zeme, ktorých súčasťou sú aj letenky na linke Piešťany – Izrael, dodala Agáta Mikulová, riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj.

Piešťanské letisko prispeje k zvýšeniu počtu návštevníkov z Izraela v Trnavskom kraji, kde pred pandémiou práve oni patrili po Čechoch a Nemcoch počtom prenocovaní k najčastejším zahraničným hosťom. V roku 2022 zaznamenal Štatistický úrad SR výrazný nárast počtu izraelských turistov, do Trnavského kraja ich zavítalo 2 854, pričom rok predtým ich bolo iba 558. V hoteloch a penziónoch strávili vlani dohromady 33 561 nocí.

Letisko však poslúži aj obyvateľom Slovenska a okolitých štátov, ktorí cestujú k Mŕtvemu moru alebo na púť po Svätej zemi.

Zdroj: Trnavský samosprávny kraj

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Lufthansa prevezme 41-percentný podiel v ITA Airways Skupina Lufthansa sa dohodla s talianskym ministerstvom hospodárstva a financií na získaní 41-percentného podielu v talianskom národnom prepravcovi ITA Airways za 325 miliónov eur, oznámila vo štvrtok nemecká spoločnosť.
Zaujímavosti
RYANAIR OBJEDNÁVA 300 LIETADIEL BOEING 737-MAX-10 V HODNOTE 40 miliárd USD Ryanair Holdings objednal 300 nových lietadiel Boeing 737-MAX-10 (150 pevných a 150 opcií) s dodaním v rokoch 2027 až 2033. Po dokončení a s výhradou uplatnenia všetkých opcií je táto transakcia ocenená nad 40 miliárd USD pri súčasných katalógových cenách a je to najväčšia objednávka, akú kedy írska spoločnosť zadala na tovar vyrobený v USA. Vzhľadom na veľkosť a rozsah transakcie bude podliehať schváleniu akcionármi na valnom zhromaždení Ryanairu 14. septembra.
Zaujímavosti
LOT oslavuje 150 000 cestujúcich v Košiciach Poľský národný letecký dopravca LOT začal lietať z/do Košíc v marci 2016. Odvtedy na svojej pravidelnej linke Varšava–Košice–Varšava prepravil už viac ako 150 000 cestujúcich. Väčšina z nich využila Varšavu ako prestupné letisko a pokračovala na palube LOT-u do ďalších destinácií v Európe, Severnej Amerike, Ázii či Afrike.