Medzikontinentálne novinky spoločnosti Lufthansa s odletom z Mníchova

18.06.2024 Tipy na cestu

Pasažieri Lufthansy môžu opäť cestovať bez prestupu z Mníchova do Južnej Ameriky. Od 9. decembra bude Airbus A350 lietať do Sao Paula v pondelok, stredu a piatok. LH504 odlieta z Mníchova o 11:45 a do brazílskej metropoly príde o 20:15.

Fanúšikov Kanady poteší ďalšia zaujímavosť: 

Vancouver je teraz na letovom poriadku Mníchova na celý rok. To znamená, že na kanadské západné pobrežie sa teraz dá dostať z Mníchova po celý rok. Do kanadskej metropoly v Tichomorí bude lietať Airbus A350 v zime v utorok, piatok a nedeľu. LH476 odlieta o 12:20 hod. do Vancouveru, kde pristáva o 13:50 hod. miestny čas.

 

Destinácie s novým interiérom kabíny Allegris

V zimnom letovom poriadku bude Lufthansa lietať aj do ďalších destinácií s novým interiérom kabíny Allegris. Okrem Šanghaja a San Francisca, ktoré budú obsluhované už od leta, budú dostupné aj lety do az Bangalore v Indii a Kapského Mesta v Južnej Afrike.

 

Najväčšie osobné lietadlo, Airbus A380, naďalej vzrušuje fanúšikov po celom svete. Hostia Lufthansy budú môcť počas nadchádzajúcej zimy zažiť dvojposchodové lietadlo v troch destináciách: Z Mníchova bude lietať do Bangkoku, Dillí a Los Angeles.

 

Diaľkové destinácie Johannesburg a Seattle, všetky nové lety tohto leta, môžete objaviť aj v zime s Airbusom A350.

 

Zdroj: Lufthansa Gorup (newsroom.lufthansagroup.com)

Mohlo by Vas zaujímať
Tipy na cestu
ANA túto zimu tri nové európske trasy All Nippon Airways (ANA) pridáva tri nové linky do Európy z tokijského letiska Haneda túto nadchádzajúcu zimnú sezónu.
O lietaní
Letiskom Košice za prvý polrok prešlo vyše 270 tisíc cestujúcich Bránami letiska Košice prešlo za obdobie január – jún tohto roka 271 077 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast o 9,4 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast až o 23,5 %. Vyše 216 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej z deviatich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň, Zürich, Zadar). Ďalších, vyše 52 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch.
O lietaní
Európska komisia udelila "zelenú" účasti Lufthansa Group v ITA Airways Carsten Spohr, generálny riaditeľ Deutsche Lufthansa AG, uviedol: „Schválenie z Bruselu je vynikajúcou správou pre ITA Airways a Lufthansu a najmä pre všetkých cestujúcich, ktorí lietajú do Talianska az Talianska. Tešíme sa, že môžeme privítať ITA Airways a jej vynikajúcich zamestnancov ako nový člen našej leteckej rodiny už čoskoro. Rozhodnutie je tiež jasným signálom pre silnú leteckú dopravu v Európe, ktorá sa môže úspešne presadiť v globálnej konkurencii.