Z letiska v Bratislave sa poletí do Istanbulu častejšie

01.07.2024 Tipy na cestu

Len po mesiaci od otvorenia novej pravidelnej leteckej linky z Letiska M. R. Štefánika do Istanbulu zvyšuje dopravca Pegasus Airlines pre záujem verejnosti počet letov na linke z Bratislavy do metropoly Turecka.

Z pôvodných dvoch letov týždenne bude od augusta letecky spájať obe mestá 3 x týždenne.

 

Ku frekvenciám letov v stredy a v nedele sa od augusta pridáva aj frekvencia v piatok. Tri lety v týždni sú v pláne až do konca letného letového poriadku, do konca októbra 2024.

 

Priame lety z Bratislavy na istanbulské letisko Sabiha Gökçen spustil turecký letecký dopravca Pegasus Airlines od 18. mája 2024. Cestujúci odlietajúci z Bratislavy môžu navyše využiť v Istanbule prestupné letecké spojenia a pokračovať v cestách do ďalších regiónov Turecka (napríklad do Kapadócie), ale aj do destinácií na Blízkom východe či v Ázii, akými sú Kuvajt, Bahrajn, Omán, ale napríklad aj gruzínske Tbilisi a iné.

 

Pravidelná linka z Bratislavy do Istanbulu v Turecku bude v prevádzke celoročne, aj počas zimného letového poriadku, ktorý sa v letectve začne od konca októbra a potrvá do konca marca 2025.

Mohlo by Vas zaujímať
Tipy na cestu
ANA túto zimu tri nové európske trasy All Nippon Airways (ANA) pridáva tri nové linky do Európy z tokijského letiska Haneda túto nadchádzajúcu zimnú sezónu.
O lietaní
Letiskom Košice za prvý polrok prešlo vyše 270 tisíc cestujúcich Bránami letiska Košice prešlo za obdobie január – jún tohto roka 271 077 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast o 9,4 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast až o 23,5 %. Vyše 216 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej z deviatich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň, Zürich, Zadar). Ďalších, vyše 52 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch.
O lietaní
Európska komisia udelila "zelenú" účasti Lufthansa Group v ITA Airways Carsten Spohr, generálny riaditeľ Deutsche Lufthansa AG, uviedol: „Schválenie z Bruselu je vynikajúcou správou pre ITA Airways a Lufthansu a najmä pre všetkých cestujúcich, ktorí lietajú do Talianska az Talianska. Tešíme sa, že môžeme privítať ITA Airways a jej vynikajúcich zamestnancov ako nový člen našej leteckej rodiny už čoskoro. Rozhodnutie je tiež jasným signálom pre silnú leteckú dopravu v Európe, ktorá sa môže úspešne presadiť v globálnej konkurencii.