Po stopách rozprávkových hrdinov

23.08.2019 Zaujímavosti

Leto je pre deti najobľúbenejším obdobím. Predstava dvojmesačného voľna v nich vyvoláva radosť po celý rok. Prázdniny sú už síce z polovice preč, avšak niekoľko dní stále ostáva. Ukončite leto v duchu rozprávok a vyrazte po stopách detských hrdinov z Disney filmov. 

Kráska a zviera

Nejedna malá slečna sníva o tom, že sa stane princeznou. Kráska a zviera, ako už vieme, je kreslená rozprávka, ale aj hraný celovečerný film. Zakliaty princ žije sám v odľahlom obrovskom zámku, ku ktorému sa zatúla starček. Vyslobodiť ho príde jeho krásna dcéra, ale ona musí ostať ako zajatkyňa. Tento príbeh pozná snáď každý. Šušká sa, že tvorcov inšpirovali francúzske mestá (Eguisheim, Riquewihr, Ribeauvillé), ktoré si zachovali stredovekú atmosféru. A keď sa prejdete trochu ďalej, zámky v okolí môžeme pokladať za predlohy pre zámok princa.

Ľadové kráľovstvo

Srdcervúci príbeh kráľovských sestier, ktoré tragicky osireli je jednou z najnovších výtvorov rozprávkovej produkcie. Jedna sestra s čarovnými schopnosťami, celé roky utiahnutá a schovaná vo svojej komnate omylom privolá krutú zimu, a tak sa ukryje v horách vo svojom osamotenom zámku. Inšpirácia pre túto rozprávku pochádza z Nórska. V jeho hlavnom meste nájdete hrad Akershus, podobný tomu vo filme. Možno budete mať šťastie a zahliadnete polárnu žiaru alebo sobov.

Mulan

Tentoraz sa posunieme o čosi viac na východ. Čína sa stala studňou, z ktorej čerpali námet pre rozprávku Mulan. Veľký čínsky múr je pamiatkou, ktorú nemôžete obísť. V Zakázanom meste v Pekingu pátrajte po drakoch. Sfarbenie mesta sa nápadne podobá cisárskemu mestu vo filme. Pozrieť si určite choďte aj armádu bojovníkov z pálenej hliny.

Malá morská víla

Ak vám ani táto vzdialenosť nestačí, choďte po stopách Ariel. Príbeh morskej panny, ktorá vymenila svoj hlas za pár nôh je stále mimoriadne obľúbenou rozprávkou. V Austrálii síce tieto napoly ľudské stvorenia nenájdete, avšak ich morský ekosystém vám môže pripomínať hlbiny sveta Ariel. Na druhej strane, v minulosti si námorníci mýlili dugongov s morskými pannami. Síce to nie sú štíhle krásne ženy, namiesto toho sú rozkošné a milé.

Alebo navštívte zabávný park Disenyland, kde máte všetky postavičky spolu s atrakciami na jednom mieste.

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Ryanair ruší osem pravidelných liniek z letiska Budapešť Maďarsko zaviedlo 4. júna 2022 novú daň z leteckej dopravy pre cestujúcich, ktorí odlietajú z Maďarska 1. júla 2022 alebo neskôr. To znamená, že aj keď bola rezervácia vykonaná pred 4. júnom, ale let z Maďarska odlieta 1. júla alebo neskôr, táto nová daň sa musí zaplatiť maďarskej vláde.
Zaujímavosti
Úroveň zrušených letov spoločnosti Wizz Air nižšia ako sa očakávalo Wizz Air toto leto zaznamenal „normalizáciu“ úrovní výpadkov po znížení pôvodne plánovanej kapacity.
Zaujímavosti
Lufthansa začne znova využívať Airbus A380 od leta 2023 Lufthansa reaktivuje Airbus A380 v reakcii na prudký nárast dopytu zákazníkov a oneskorené dodávky objednaných lietadiel.