Ryanair prichádza do Košíc !

20.07.2018 Zaujímavosti

Letecká spoločnosť Ryanair oznámila novú linku na trase Košice - Londýn Southend, ktorú uvedie do života v apríli 2019. Ryanair je najväčšia letecká spoločnosť v Európe a do metropoly východu bude lietať zo svojej najnovšej základne.

Nová linka bude prevádzkovaná od letného letového poriadku v roku 2019 a to 3 – krát týždenne lietadlom typu Boeing 737-800, ktorý ma kapacitu 189 lietadiel. Prvý let je naplánovaný na 2.4.2019 a letenky sú v predaji od 15.6.2018 za uvádzacie ceny. Pre zakúpenie leteniek a viac informácií nás kontaktujte tu.

Letisko Londýn Southend sa nachádza na pobreží regiónu Essex, východne od Londýna. V súčasnosti je to jedno z najrýchlejšie rastúcich britských regionálnych letísk. K dispozícii je priamo z letiska výborné vlakové spojenie, ktoré v špičke premáva až 8-krát za hodinu, a tak sa cestujúci, za necelú hodinu, pohodlne dostanú do Londýna na stanicu Liverpool Street.

Ryanair ako najväčšia letecká spoločnosť v Európe prepraví viac než 131 miliónov cestujúcich na viac ako 2000 letoch denne z 86 leteckých základní, ktoré spájajú až 220 destinácií v 37 krajinách. Ich flotilu tvorí 430 lietadiel typu Boeing 737 a ďalších 240 majú objednaných. Ich cieľom je znížiť cenu leteniek a zvýsiť počet prepravených cestujúcich na 200 miliónov ročne. Ryanair zamestnáva 13 000 kvalifikovaných odborníkov v oblasti letectva, ktorý zabezpečujú bezpečnú leteckú prevádzku pre svojich cestujúcich.

Pre zakúpenie Vašej letenky na trase Košice – Londýn, Southend alebo naopak, nás neváhajte kontaktovať !

Zdroj: Letisko Košice - Airport Košice, a.s.

 

 

Ryanair
Ryanair v Košiciach

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Ryanair ruší osem pravidelných liniek z letiska Budapešť Maďarsko zaviedlo 4. júna 2022 novú daň z leteckej dopravy pre cestujúcich, ktorí odlietajú z Maďarska 1. júla 2022 alebo neskôr. To znamená, že aj keď bola rezervácia vykonaná pred 4. júnom, ale let z Maďarska odlieta 1. júla alebo neskôr, táto nová daň sa musí zaplatiť maďarskej vláde.
Zaujímavosti
Úroveň zrušených letov spoločnosti Wizz Air nižšia ako sa očakávalo Wizz Air toto leto zaznamenal „normalizáciu“ úrovní výpadkov po znížení pôvodne plánovanej kapacity.
Zaujímavosti
Lufthansa začne znova využívať Airbus A380 od leta 2023 Lufthansa reaktivuje Airbus A380 v reakcii na prudký nárast dopytu zákazníkov a oneskorené dodávky objednaných lietadiel.