LOT oslavuje 150 000 cestujúcich v Košiciach

11.05.2023 Zaujímavosti

Poľský národný letecký dopravca LOT začal lietať z/do Košíc v marci 2016. Odvtedy na svojej pravidelnej linke Varšava–Košice–Varšava prepravil už viac ako 150 000 cestujúcich. Väčšina z nich využila Varšavu ako prestupné letisko a pokračovala na palube LOT-u do ďalších destinácií v Európe, Severnej Amerike, Ázii či Afrike.

V rámci teraz platného letného letového poriadku LOT lieta z/do Košíc šesťkrát týždenne prúdovými lietadlami Embraer E170/175. Z toho tri lety pristávajú v Košiciach neskoro večer (v stredu, piatok a nedeľu) a odlietajú skoro ráno (v pondelok, štvrtok a sobotu), a tri lety v popoludňajších hodinách (v pondelok, utorok a štvrtok). Takto vyskladaný letový poriadok ponúka ideálne možnosti odletov z Košíc na krátke služobné cesty, či víkendové pobyty v desiatkach destinácií v rámci Poľska i celej Európy, ale aj na diaľkové spojenia do atraktívnych svetových metropol ako New York, Chicago, Los Angeles, Tokio, Soul, či Naí Dillí.

 

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak v tejto súvislosti povedal: „Máme veľkú radosť z našej úspešnej spolupráce so spoločnosťou LOT, ktorá už vyše sedem rokov potvrdzuje, že je pre letisko Košice i pre celé východné Slovensko stabilným a dôveryhodným partnerom, a významnou mierou prispieva k zvyšovaniu atraktivity nášho regiónu ako lákavej turistickej i podnikateľskej destinácie.“

 

Obchodná riaditeľka LOT pre Slovenskú republiku Jolanta Grala-Bednárčik povedala: „Sme veľmi radi, že LOT je nielen v Košiciach, ale na celom východnom Slovensku obľúbený, čo potvrdzuje aj dnešné jubilejné číslo 150 000 prepravených cestujúcich v priebehu siedmich rokov, a to napriek náročnému obdobiu pandémie. Tešíme sa na ďalšiu produktívnu spoluprácu s letiskom Košice i so širokou obchodnou komunitou v regióne a pozývame na palubu našich moderných lietadiel všetkých cestujúcich, či už smerujú za prácou, oddychom, alebo za svojimi najbližšími.“

 

 

 

Zdroj: Kosice Intermational Airport

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Lufthansa prevezme 41-percentný podiel v ITA Airways Skupina Lufthansa sa dohodla s talianskym ministerstvom hospodárstva a financií na získaní 41-percentného podielu v talianskom národnom prepravcovi ITA Airways za 325 miliónov eur, oznámila vo štvrtok nemecká spoločnosť.
Zaujímavosti
RYANAIR OBJEDNÁVA 300 LIETADIEL BOEING 737-MAX-10 V HODNOTE 40 miliárd USD Ryanair Holdings objednal 300 nových lietadiel Boeing 737-MAX-10 (150 pevných a 150 opcií) s dodaním v rokoch 2027 až 2033. Po dokončení a s výhradou uplatnenia všetkých opcií je táto transakcia ocenená nad 40 miliárd USD pri súčasných katalógových cenách a je to najväčšia objednávka, akú kedy írska spoločnosť zadala na tovar vyrobený v USA. Vzhľadom na veľkosť a rozsah transakcie bude podliehať schváleniu akcionármi na valnom zhromaždení Ryanairu 14. septembra.
Tipy na cestu
Leteckú linku Piešťany – Tel Aviv využijú aj cestujúci zo Slovenska Rušný nočný život, pestré gastronomické zážitky, piesočné pláže Tel Avivu. To všetko majú cestujúci zo Slovenska na dosah vďaka novému leteckému spojeniu z letiska Piešťany. Môžu sa vybrať za kozmopolitnou kultúrou ekonomického a technologického centra Izraela aj za pamiatkami v Jeruzaleme či Betleheme.