Lufthansa Group ponúka špeciálne cestovné so 100 % udržateľným palivom pre cestujúcich na Svetovú klimatickú konferenciu OSN v Dubaji

25.09.2023 Zaujímavosti

Skupina Lufthansa vyvinula obzvlášť udržateľný balík ponúk pre cestujúcich, ktorí cestujú na tohtoročnú Svetovú klimatickú konferenciu OSN COP28 v Dubaji: Z Nemecka, Rakúska, Švajčiarska a Belgicka môžu využiť špeciálne cestovné so spoločnosťami Lufthansa, Austrian Airlines, SWISS a Brusel. Letecké spoločnosti, ktoré zahŕňajú 100-percentnú kompenzáciu emisií CO2 súvisiacich s letom prostredníctvom udržateľného leteckého paliva (SAF). Medzi ďalšie súčasti patrí bezplatná možnosť prerezervovania a poukážka na prenájom bicyklov na jeden týždenný prenájom bicyklov v Dubaji a Abú Dhabi. Hostia v biznis triede môžu využiť aj transfer z letiska do hotela e-limuzínou.

Skupina Lufthansa si stanovila ambiciózne ciele v oblasti ochrany klímy a jej cieľom je dosiahnuť neutrálnu bilanciu CO2 do roku 2050. Už do roku 2030 chce skupina Lufthansa znížiť svoje čisté emisie CO2 v porovnaní s rokom 2019 o polovicu prostredníctvom opatrení na zníženie a kompenzáciu. Cieľ zníženia emisií na rok 2030 bol potvrdený nezávislou iniciatívou Science Based Targets (SBTi) v auguste 2022. Skupina Lufthansa bola prvou leteckou skupinou v Európe s vedecky podloženým cieľom zníženia CO2 v súlade s cieľmi Parížskej klimatickej dohody z roku 2015 . Pre efektívnu ochranu klímy sa skupina Lufthansa zameriava najmä na urýchlenú modernizáciu flotily, využívanie SAF, nepretržitú optimalizáciu letovej prevádzky a ponúka pre svojich súkromných cestujúcich a firemných zákazníkov, aby bol let alebo preprava nákladu udržateľnejší. Okrem toho skupina Lufthansa už mnoho rokov aktívne podporuje globálny výskum klímy a počasia.

 

Zdroj: Lufthansa Group

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Pozitívny tretí štvrťrok pre KLM V treťom štvrťroku 2023 KLM vygenerovala prevádzkový zisk vo výške 539 miliónov eur pri obrate 3,425 miliardy eur. V porovnaní s údajmi z minulého roka to predstavuje nárast. Hoci celkový počet letov prevádzkovaných na celom svete ešte nedosiahol úroveň pred pandémiou Covid, ľudia stále majú záujem cestovať lietadlom.
Zaujímavosti
Skupina Lufthansa dosiahlo rekordné leto s upraveným EBIT vo výške 1,5 miliardy EUR v treťom štvrťroku a očakáva pokračujúci silný dopyt po leteckej doprave Celkové výnosy skupiny vzrástli o 8 percent z úrovne predchádzajúceho roka na 10,3 miliardy EUR (predchádzajúci rok: 9,5 miliardy EUR). Vďaka tomu bol tretí štvrťrok z hľadiska výnosov najsilnejším štvrťrokom skupiny Lufthansa v jej histórii.
Zaujímavosti
Letisko Košice hlási ďalší rekord: najúspešnejšia letná sezóna v histórii Letisko Košice naďalej patrí medzi európsku špičku pokiaľ ide o tempo zotavenia sa po pandémii COVID-19. Podľa údajov asociácie ACI Europe sú európske letiská v priemere 3 % pod úrovňou roka 2019 v ukazovateli počtu vybavených cestujúcich. Letiskom Košice však za prvých desať mesiacov tohto roka prešlo až o 10 % viac cestujúcich ako tomu bolo v predpandemickom roku 2019.