Whisky tour - Škótsko

Whisky tour - Škótsko

Špeciálna tour s odborným výkladom a sprievodom od Martina Jakuba z rodinnej firmy Kubbo Select, ktorá sa špecializuje na predaj, ochutnávku a objavovanie whisky, destilátov, pivných špeciálov a vína.


Doprava:

Letecky z Budapešti s leteckou spoločnosťou WIZZair

POZOR! - Zmena termínu, nový termín:

11.10.2020 - 15.10.2020

Strava:

raňajky

Cena:

1 075 EUR/ osoba v dvojlôžkovej izbe - viac info

  Rezervácie a predaj sú dočasne pozastavené.


Tajuplné Škótsko, ohurujúce svojou krásou a bohatou históriou si vás podmaní neopísateľnou atmosférou sprevádzanou legendami, zelenými pláňami a rozprávkovými hradmi. Je ideálnym cieľom pre dobrodruhov a milovníkov histórie a whisky. Hlavné mesto Edinburgh je popretkávaný starobylými stavbami, do ktorých sa zamilujete na prvý pohľad. Získal prívlastok – nádherné romantické stredoveké mesto. Pýšiť sa môže impozantnou dominantou v podobe Edinburského hradu, týčiaceho sa na vysokej skale uprostred mesta.

Škótske počasie vie byť síce kruté, avšak bez neho by krajina prišla o svoje čaro a pravý škótsky kolorit. Neodmysliteľnou súčasťou severskej divokej atmosféry sú rozľahlé tmavé jazerá, hlboké lesy, nižšie hory a opustené údolia, kde človeka stretnete len výnimočne. Napätú a tajomnú scenériu dopĺňajú pasúce sa stáda oviec, ktoré by akoby nikomu nepatrili.

Pobrežia sú lemované vlnami Atlantiku, ponad ktorým sa valia prúdy studeného vetra. Z hladín Severného a Írskeho mora vanie víchor, ktorý vytvoril z členitých brehov málo osídlenú oblasť pre život.

Bary a puby na britských ostrovoch sú vyhlásenými podnikmi po celom svetadiele. Ich typická atmosféra nízkych domčekov láka okúsiť dúšky miestnych nápojov. Reč je o whisky, akýsi života budič, vzhľadom na tom, že koncom stredoveku sa používala na výrobu vody života. Jej rodisko sa krčí v Škótskej vysočine, v zahmlenej divokej lokalite sprevádzanej nekončiacou zelenou krásou.


 


Program

1. deň - 31.03.2020

V doobedňajších hodinách je zabezpečený transfer z Košíc do Budapešti. Odlet z Budapešti je o 16:40. Po prílete do Edinburghu vás transfer odvezie do hotela, kde sa ubytujete a nasleduje neformálna prehliadka barov v centre.

Lety 31.03.2020

číslo letu odlet prílet
W6 2225 Budapešť 16:40 Edinburgh 18:45

2. deň - 01.04.2020

Po raňajkách sa presuniete do mesta Falkirk, ležiaceho v Centrálnej nížine Škótska. Pokračujete prehliadkou unikátneho lodného výťahu Falkirk Wheel spájajúceho dva kanály, a ktorý je jediný svojho druhu vôbec. Následne objavíte jedno z najväčších súsoší na svete – Falkirk Kelpies, ktoré znázorňujú dve konské hlavy. Obed, po ňom pokračujete do Stirlingu, stredovekého mesta s najväčšou koncentráciou historických budov v krajine, považované za bránu do Škótskej vysočiny. Výhľad na celý Stirling si užijete z National Wallace monument, po ktorom nasleduje prehliadka a ochutnávka v najmenšej destilérke Edradour. Pokračujete na zámok Blair Castle z 13.storočia a na záver sa ubytujete priamo v národnom parku Cairngorms.

3. deň - 02.04.2020

Raňajky, po ktorých nasleduje návšteva výrobne sudov Speyside cooperage v Craigellachie, produkujúca 150 000 sudov ročne. Smer ikonická destilérka Macallan s ohurujúcou jedinečnou stavbou, ktorej návšteva je sprevádzaná aj ochutnávkou. Pokračujete ďalšou krátkou návštevou destilérky Strathisla, nesúcej status kolíska whisky Chivas Regal. Presuniete sa do mestečka Dufftown, bývalom útočisku pre vojakov, vracajúcich sa z Napoleonských vojen. Na koniec sa ubytujete v prístavnom mestečku Aberdeen, pôvodne kráľovskom meste, ktoré sa pýši prívlastkami ,,strieborné“ alebo ,,granitové“ vďaka vizáži a farbám miestnych budov.

4. deň - 03.04.2020

Po raňajkách smerujete na návštevu zrúcaniny stredovekého hradu na útese Dunnottar castle, týčiacu sa nad severovýchodným pobrežím Škótska. Nasleduje Arbroath, kde uvidíte výrobu tradičných smokies (údenáče). Pokračujete návštevou Arbroath Abbey, opátstvo existujúce od roku 1178. Presuniete sa do mesta Dundee, kde zamierite do unikátnej galérie V&A, múzea dizajnu. Počas cesty do Edinburghu vás čaká zastávka v jednej z najmladších destilérok v Škótsku – Lindores Abbey Distillery. Posledným miestom dňa je návšteva The Scotch Malt Whisky Society. Ide o medzinárodný klub, ktorý disponuje širokou škálou zriedkavých vzácnych sudov whisky. Po obhliadke sa ubytujete v Edinburghu.

5. deň - 04.04.2020

Raňajky, následne pokračujete na Calton Hill, ikonický kopec zaznamenaný v pamiatkach UNESCO, nazývaný aj Edinburská akropola, z ktorého je krásny výhľad. Stal sa sídlom pre mnohé stavby – National Monument, Nelson Monument, Dugald Stewart Monument, Old Royal High School,... Ďalej prehliadka mesta, ktorá je spojená s návštevou National Museum od Scotland. Poobede je možné buď zúčastniť sa o 16:00 prehliadky Scotch Whisky Experience – najväčšia zbierka whisky na svete alebo navštíviť Edinburgh castle. Po prehliadkach nasleduje transfer na letisko, odlet do Budapešti a transfer do Košíc. Predpokladaný príchod je okolo 02:00 ráno.

Lety 04.04.2020

číslo letu odlet prílet
W6 2226 Edinburgh 19:15 Budapešť 23:10

Programy prehliadok sa môžu zmeniť v závislosti od počasia, dopravy a ďalších okolností. Výlety s odchodom v skorých ranných hodinách so slovensky alebo česky hovoriacim sprievodcom.

Itinerár cesty vypracoval Martin Jakub z rodinnej firmy Kubbo Select - špecialisti na predaj, ochutnávku a objavovanie ...

Cena zahŕňa

 • Autobusový transfer Košice – Budapešť letisko – Košice
 • Letenku vrátane letiskových poplatkov:  Budapešť – Edinburgh – Budapešť,
 • Príručnú batožina  1 x   55x40x20cm do 10 kg   a 1 x   40x25x20 cm do 5 kg
 • Transfery v destinácii počas celého pobytu
 • Ubytovanie minimálne v 3*** hoteloch, s raňajkami  v double/twin izbách
 • 1x spoločný tradičný obed
 • Vstupy do troch destilérok vrátane ochutnávok a vstupy do múzeí
 • Služby sprevádzajúceho v slovenskom jazyku - Martin Jakub z Kubbo Select
 • Poistenie pre prípad úpadku CK

Cena nezahŕňa

 • Stravu a výdavky mimo vyššie uvedeného
 • Doplatok za obsadenie 1 osobou / cenová ponuka v prípade záujmu na vyžiadanie/
 • Osobné výdavky
 • Cestovné poistenie

Voliteľné doplatky

 • príplatok za jednolôžkovú izbu - 350 EUR/ osoba/ pobyt
 • komplexné cestovné poistenie - 26,50 EUR/ osoba/ pobyt

Storno podmienky

V prípade zrušenia zájazdu sa uplatňujú nasledovné storno podmienky:

30% z celkovej ceny zájazdu do 19.02.2020 vrátane
100% z celkovej ceny zájazdu od 20.02.2020 vrátane

Podmienky platby

1. platba pri podpise zmluvy záloha vo výške 330 EUR/ osoba
2. platba do 19.02.2020 doplatok do plnej sumy zájazdu, vrátane voliteľných príplatkov

Dôležité informácie

Zmena programu, letov a transferov vyhradená. Programy prehliadok a výletov sa môžu meniť v závislosti od poveternostných podmienok.

Minimálny počet účastnikov pre uskutočnenie zájazdu je 16 osôb. V prípade nenaplnenia minimálneho počtu účastnikov do 01.03.2020 sa zájazd neuskutoční a všetky úhrady budú vrátene v plnej výške.

Všeobecné obchodné podmienky tripex s.r.o.

Poistenie proti úpadku

Program zájazdu "Whisky tour - Škótsko"

Formulár štandardných informácii k zájazdu Whisky tour - Škótsko

Dodatok k zmluve