Tipy na cestu
Letisko Košice odštartovalo charterovú sezónu 2022 Letná charterová sezóna odštartovala v nedeľu 5. júna 2022 letom z Košíc do tureckej Antalye. Lietadlo typu Boeing 737-800 leteckej spoločnosti Smartwings odletelo o 18:40 s prvými 188 cestujúcimi na palube. K moru by sa malo lietať až do 3. novembra, kedy je predbežne naplánovaný posledný odlet sezóny, a to z Košíc do Hurgady v Egypte.
Zaujímavosti
KLM ponúka nové kabíny Premium Ekonomy   Spoločnosť KLM Royal Dutch Airlines uviedla na trh novú luxusnú triedu kabín na severoamerických trasách, pričom rezervácie začnú koncom júla, oznámila to spoločnosť v piatok 27. mája. V závislosti od typu lietadla sa kapacita triedy Premium Comfort bude pohybovať od 21 do 28 miest.
Tipy na cestu
PONUKA DOVOLENKOVÝCH LETOV Z KOŠÍC ZAHŔŇA 11 DESTINÁCIÍ Podľa aktuálne dostupných informácií sa letná dovolenková sezóna na letisku Košice začne začiatkom júna, a to prvým letom do destinácie Antalya v Turecku.
Tipy na cestu
KOŠICE HLÁSIA OBNOVENIE PRIAMYCH LETOV DO NEMECKA Východné Slovensko privítalo po takmer dvojročnej pauze obnovenie priameho leteckého spojenia s Nemeckom. Letecká spoločnosť Eurowings, člen skupiny Lufthansa, sa vrátila na linku Košice – Düsseldorf na Veľký piatok 15. apríla 2022. Linka bude prevádzkovaná do konca mája 2-krát týždenne (pondelky a piatky) a od júna sa frekvencia letov zvýši na 3-krát týždenne (pribudnú nedeľné lety). Odlety sú plánované vždy v popoludňajších hodinách.
Zaujímavosti
NOVÉ PODMIENKY A AKTUALIZÁCIE PRE SLOVENSKO, VEĽKÚ BRITÁNIU, ČESKÚ REPUBLIKU, ÍRSKO, POĽSKO A RAKÚSKO Od 6. apríla 2022 sa upravuje režim na slovenských hraniciach. Zaniká povinnosť registrácie do eHranice, ako aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby. Zrušená je aj povinnosť registrovať sa na webe Ministerstva dopravy a výstavby SR a vypĺňať tzv. PLF formulár (Passenger Locator Form).
O lietaní
Letové plány spoločnosti Air France do USA toto leto prekročia predkrízové úrovne Air France tvrdí, že jej maximálna letná kapacita dosiahne 90 % úrovní pred pandémiou, pričom plány do Severnej Ameriky, Afriky, Karibiku a Indického oceánu prekonajú tie, ktoré boli ponúkané v lete 2019.
Zobraziť ďalšie články