Zaujímavosti
Lufthansa prevezme 41-percentný podiel v ITA Airways Skupina Lufthansa sa dohodla s talianskym ministerstvom hospodárstva a financií na získaní 41-percentného podielu v talianskom národnom prepravcovi ITA Airways za 325 miliónov eur, oznámila vo štvrtok nemecká spoločnosť.
Zaujímavosti
RYANAIR OBJEDNÁVA 300 LIETADIEL BOEING 737-MAX-10 V HODNOTE 40 miliárd USD Ryanair Holdings objednal 300 nových lietadiel Boeing 737-MAX-10 (150 pevných a 150 opcií) s dodaním v rokoch 2027 až 2033. Po dokončení a s výhradou uplatnenia všetkých opcií je táto transakcia ocenená nad 40 miliárd USD pri súčasných katalógových cenách a je to najväčšia objednávka, akú kedy írska spoločnosť zadala na tovar vyrobený v USA. Vzhľadom na veľkosť a rozsah transakcie bude podliehať schváleniu akcionármi na valnom zhromaždení Ryanairu 14. septembra.
Tipy na cestu
Leteckú linku Piešťany – Tel Aviv využijú aj cestujúci zo Slovenska Rušný nočný život, pestré gastronomické zážitky, piesočné pláže Tel Avivu. To všetko majú cestujúci zo Slovenska na dosah vďaka novému leteckému spojeniu z letiska Piešťany. Môžu sa vybrať za kozmopolitnou kultúrou ekonomického a technologického centra Izraela aj za pamiatkami v Jeruzaleme či Betleheme.
Zaujímavosti
LOT oslavuje 150 000 cestujúcich v Košiciach Poľský národný letecký dopravca LOT začal lietať z/do Košíc v marci 2016. Odvtedy na svojej pravidelnej linke Varšava–Košice–Varšava prepravil už viac ako 150 000 cestujúcich. Väčšina z nich využila Varšavu ako prestupné letisko a pokračovala na palube LOT-u do ďalších destinácií v Európe, Severnej Amerike, Ázii či Afrike.
Zaujímavosti
USA rušia povinnosť preukazovať sa očkovaním pred vstupom do krajiny Spojené štáty americké majú od 11. mája ukončiť povinnosť preukazovať sa očkovaním proti COVID-19 pri vstupe do krajiny.
Zaujímavosti
Austrian Airlines budú lietať s Boeingom 787-9 „Dreamliner“ Príchod desiatich Boeingov 787-9 – lietadla najnovšej generácie – podnieti modernizáciu a rast diaľkovej flotily Austrian Airlines. Prvý „Dreamliner“ bude pristávať začiatkom roku 2024 vo Viedni a rozšíri flotilu vlajkového dopravcu na 66 lietadiel už počas letného letového poriadku 2024. Očakáva sa, že do roku 2028 nahradí deväť ďalších Boeingov 787-9 súčasné lietadlá na dlhé vzdialenosti. 777 a 767 rodina. „Dreamliner“ bude postupne prevedený z Lufthansa Airlines, respektíve z existujúcich objednávok skupiny Lufthansa. Výsledkom bude výrazné omladenie flotily Austrian Airlines.
Zobraziť ďalšie články