Londýn bol vyhlásený za top business meeting destináciu v Európe

Londýn si udržal svoju pozíciu najobľúbenejšej destinácie na business stretnutia a podujatia v Európe. Barcelona bola druhou najobľúbenejšou destináciou stretnutí, zatiaľ čo Madrid sa posunul na tretie miesto a Berlín sa vyšplhal o dve pozície na štvrté. Piaty bol Lisabon, prvý desiatku doplnili Amsterdam, Paríž, Rím, Frankfurt a Mníchov.

"Sme radi, že môžeme opäť viesť zoznam Cvent Top Meeting Destinations in Europe," povedala Fiona Plumpton, vedúca oddelenia služieb London Convention Bureau. "Londýn minulý rok zaznamenal výrazný rast s 30 novými hotelmi. Tento rok sme na ceste k takmer zdvojnásobeniu tohto počtu. Sme obzvlášť nadšení z nadchádzajúcej transformácie ExCeL London, s investíciou 200 miliónov libier, ktorá vdýchne do mesta nový život."

 

Meliá Castilla v Madride bol vyhlásený za najlepší hotel na stretnutia v Európe. Druhý skončil Hilton Prague a tretí NH Collection Madrid Eurobuilding. Prvú päťku doplnili madridský Marriott Auditorium Hotel & Conference Center a lisabonský Marriott Hotel.

 

Mestá ako Orlando, Las Vegas a Nashville sú najlepšími destináciami na stretnutia a podujatia v Severnej Amerike. Dubaj, Istanbul a Abu Dhabi obsadili popredné miesta na Blízkom východe a v Afrike. Singapur, Bangkok a Sydney boli najobľúbenejšími destináciami v Ázii a Tichomorí.

 

Zdroj: Business Travel News Europe (businesstravelnewseurope.com)

Mohlo by Vas zaujímať
Tipy na cestu
ANA túto zimu tri nové európske trasy All Nippon Airways (ANA) pridáva tri nové linky do Európy z tokijského letiska Haneda túto nadchádzajúcu zimnú sezónu.
O lietaní
Letiskom Košice za prvý polrok prešlo vyše 270 tisíc cestujúcich Bránami letiska Košice prešlo za obdobie január – jún tohto roka 271 077 cestujúcich. To predstavuje medziročný nárast o 9,4 % a v porovnaní s predcovidovým rokom 2019 ide o nárast až o 23,5 %. Vyše 216 tisíc cestujúcich využilo pravidelné linky do jednej z deviatich destinácií (Dublin, Liverpool, Londýn Luton, Londýn Stansted, Praha, Varšava, Viedeň, Zürich, Zadar). Ďalších, vyše 52 tisíc cestujúcich letelo z resp. do Košíc na charterových letoch.
O lietaní
Európska komisia udelila "zelenú" účasti Lufthansa Group v ITA Airways Carsten Spohr, generálny riaditeľ Deutsche Lufthansa AG, uviedol: „Schválenie z Bruselu je vynikajúcou správou pre ITA Airways a Lufthansu a najmä pre všetkých cestujúcich, ktorí lietajú do Talianska az Talianska. Tešíme sa, že môžeme privítať ITA Airways a jej vynikajúcich zamestnancov ako nový člen našej leteckej rodiny už čoskoro. Rozhodnutie je tiež jasným signálom pre silnú leteckú dopravu v Európe, ktorá sa môže úspešne presadiť v globálnej konkurencii.