Londýn bol vyhlásený za top business meeting destináciu v Európe

Londýn si udržal svoju pozíciu najobľúbenejšej destinácie na business stretnutia a podujatia v Európe. Barcelona bola druhou najobľúbenejšou destináciou stretnutí, zatiaľ čo Madrid sa posunul na tretie miesto a Berlín sa vyšplhal o dve pozície na štvrté. Piaty bol Lisabon, prvý desiatku doplnili Amsterdam, Paríž, Rím, Frankfurt a Mníchov.

"Sme radi, že môžeme opäť viesť zoznam Cvent Top Meeting Destinations in Europe," povedala Fiona Plumpton, vedúca oddelenia služieb London Convention Bureau. "Londýn minulý rok zaznamenal výrazný rast s 30 novými hotelmi. Tento rok sme na ceste k takmer zdvojnásobeniu tohto počtu. Sme obzvlášť nadšení z nadchádzajúcej transformácie ExCeL London, s investíciou 200 miliónov libier, ktorá vdýchne do mesta nový život."

 

Meliá Castilla v Madride bol vyhlásený za najlepší hotel na stretnutia v Európe. Druhý skončil Hilton Prague a tretí NH Collection Madrid Eurobuilding. Prvú päťku doplnili madridský Marriott Auditorium Hotel & Conference Center a lisabonský Marriott Hotel.

 

Mestá ako Orlando, Las Vegas a Nashville sú najlepšími destináciami na stretnutia a podujatia v Severnej Amerike. Dubaj, Istanbul a Abu Dhabi obsadili popredné miesta na Blízkom východe a v Afrike. Singapur, Bangkok a Sydney boli najobľúbenejšími destináciami v Ázii a Tichomorí.

 

Zdroj: Business Travel News Europe (businesstravelnewseurope.com)

Mohlo by Vas zaujímať
Tipy na cestu
Medzikontinentálne novinky spoločnosti Lufthansa s odletom z Mníchova Pasažieri Lufthansy môžu opäť cestovať bez prestupu z Mníchova do Južnej Ameriky. Od 9. decembra bude Airbus A350 lietať do Sao Paula v pondelok, stredu a piatok. LH504 odlieta z Mníchova o 11:45 a do brazílskej metropoly príde o 20:15.
Zaujímavosti
Lufthansa Group vozí fanúšikov na majstrovstvá Európy vo futbale Európa je vo futbalovej horúčke a Lufthansa privádza futbalových fanúšikov do Nemecka. Od 14. júna do 14. júla letecké spoločnosti skupiny Lufthansa zaznamenávajú približne 200 000 dodatočných rezervácií letov do miest konania majstrovstiev Európy vo futbale. Pridávajú sa mnohé ďalšie lety, najmä do a z Veľkej Británie. Lufthansa je pripravená na futbalové podujatie a už teraz dostáva fanúšikov do nálady na majstrovstvá Európy.„Ako partner nemeckého mužského národného futbalového tímu netrpezlivo očakávame túto udalosť. Obzvlášť sa tešíme na letenie futbalových fanúšikov z celého sveta do Nemecka,“ hovorí Heiko Reitz, obchodný riaditeľ spoločnosti Lufthansa Airlines.
Zaujímavosti
Air France predstavuje nové cestovné kabíny vo svojej flotile Embraer 190 Dňa 28. mája 2024 na Aircraft Interiors Expo v Hamburgu (Nemecko) spoločnosť Air France exkluzívne odhalila nové kabíny, ktoré budú čoskoro inštalované na všetkých Embraeroch 190 prevádzkovaných jej regionálnou dcérskou spoločnosťou HOP! Prvé z týchto zrekonštruovaných lietadiel vzlietne na jeseň 2024.