Omeškanie do Viedne zrušené

04.12.2019 O lietaní

Meškanie nemá nikto rád a predovšetkým nie tí, ktorí majú presne naplánované lety, business stretnutia, dovolenky atď. Nanešťastie, cestujúci priamej linky z metropoly východu do hlavného mesta susedného Rakúska boli nútení niekoľko týždňov cestovať s prestupmi, a tým sa výrazne narušil ich harmonogram. 

Pravidelná linka zaznamenala v novembri isté komplikácie, vzhľadom na to, že v októbri Adria Airways zbankrotovala. Zapríčinila tak výpadok lietadiel, lietajúcich pre spoločnosť Austrian Airlines. Konkrétne sa to týkalo liniek v ranných hodinách z Košíc do Viedne a večer naspäť. 

Kvôli vzniknutým problémom boli linky nielen presunuté z piatej hodiny ráno na siedmu, ale pasažieri sa museli zmieriť s medzipristátím v Budapešti. V konečnom dôsledku dorazili do Viedne až o tri hodiny neskôr ako pôvodné spojenie.

V týchto dňoch sa už let dostal do starých koľají a dlhý je 50 minút. Okrem Viedne sa z Košíc dostanete priamo aj do Lutonu, Düsseldorfu, Prahy a Varšavy.

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pred vstupom do USA a Írska je potrebný negatívny test USA Na základe opatrenia amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb sú od 26. januára 2021 všetky osoby pred nástupom na palubu lietadla smerujúceho do USA povinné mať negatívny PCR alebo antigénový test (nie protilatkový - antibody test) na COVID-19, ktorý nie je starší ako 3 dni (72 hod.) pred nástupom na palubu lietadla. Každý pasažier je povinný mať pri sebe listinnú alebo elektronickú verziu výsledku takéhoto testovania, ktorým sa preukáže na letisku.
O lietaní
Zmeny vstupov do Spojeného kráľovstva od 1. Januára 2021 Brexit so sebou prináša aj zmeny v cestovaní. Z pohľadu slovenských občanov je potrebné rozlišovať medzi tými, ktorí prišli do Spojeného kráľovstva do 31. decembra 2020 a tými, ktorí prídu od 1. januára 2021.
Top
Šťastný nový rok 2021! Rok 2020 je za nami a my môžeme smelo vykročiť do roku 2021.