Omeškanie do Viedne zrušené

04.12.2019 O lietaní

Meškanie nemá nikto rád a predovšetkým nie tí, ktorí majú presne naplánované lety, business stretnutia, dovolenky atď. Nanešťastie, cestujúci priamej linky z metropoly východu do hlavného mesta susedného Rakúska boli nútení niekoľko týždňov cestovať s prestupmi, a tým sa výrazne narušil ich harmonogram. 

Pravidelná linka zaznamenala v novembri isté komplikácie, vzhľadom na to, že v októbri Adria Airways zbankrotovala. Zapríčinila tak výpadok lietadiel, lietajúcich pre spoločnosť Austrian Airlines. Konkrétne sa to týkalo liniek v ranných hodinách z Košíc do Viedne a večer naspäť. 

Kvôli vzniknutým problémom boli linky nielen presunuté z piatej hodiny ráno na siedmu, ale pasažieri sa museli zmieriť s medzipristátím v Budapešti. V konečnom dôsledku dorazili do Viedne až o tri hodiny neskôr ako pôvodné spojenie.

V týchto dňoch sa už let dostal do starých koľají a dlhý je 50 minút. Okrem Viedne sa z Košíc dostanete priamo aj do Lutonu, Düsseldorfu, Prahy a Varšavy.

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Pripravte sa na svoj let počas pandémie Aktuálna situácia po celom svete si vyžaduje všetky dostupné prostriedky, ktoré zastavia alebo spomalia šírenie vírusu. Aby ste na nič potrebné nezabudli a mohli sa pripraviť na všetky podmienky pri lietaní počas pandémie, pripravili sme pre vás prehľadný článok, ktorý zhrnie to najpodstatnejšie.
O lietaní
Austrian Airlines zahájila pravidelnú leteckú dopravu medzi Viedňou a Londýnom v štandardnom režime Po ukončení zákazu osobnej dopravy z Veľkej Británie, spoločnosť Austrian Airlines obnovila „bežné lety“ z Londýna do Viedne.
O lietaní
Obnovenie letov s Austrian Airlines Postupné uvoľňovanie opatrení v krajinách po celom svete vplýva aj na leteckú dopravu. Do konca marca by sa opätovne malo otvoriť aj spojenie medzi Košicami a Viedňou. V obmedzenej prevádzke tak začne letecký dopravca Austrian Airlines opäť lietať z letiska Košice.