Omeškanie do Viedne zrušené

04.12.2019 O lietaní

Meškanie nemá nikto rád a predovšetkým nie tí, ktorí majú presne naplánované lety, business stretnutia, dovolenky atď. Nanešťastie, cestujúci priamej linky z metropoly východu do hlavného mesta susedného Rakúska boli nútení niekoľko týždňov cestovať s prestupmi, a tým sa výrazne narušil ich harmonogram. 

Pravidelná linka zaznamenala v novembri isté komplikácie, vzhľadom na to, že v októbri Adria Airways zbankrotovala. Zapríčinila tak výpadok lietadiel, lietajúcich pre spoločnosť Austrian Airlines. Konkrétne sa to týkalo liniek v ranných hodinách z Košíc do Viedne a večer naspäť. 

Kvôli vzniknutým problémom boli linky nielen presunuté z piatej hodiny ráno na siedmu, ale pasažieri sa museli zmieriť s medzipristátím v Budapešti. V konečnom dôsledku dorazili do Viedne až o tri hodiny neskôr ako pôvodné spojenie.

V týchto dňoch sa už let dostal do starých koľají a dlhý je 50 minút. Okrem Viedne sa z Košíc dostanete priamo aj do Lutonu, Düsseldorfu, Prahy a Varšavy.

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Austrian Airlines rozširuje svoj letový poriadok o ďalšie destinácie Na základe vyhlásenia rakúskej federálnej vlády sa od 31. júla skončil zákaz pristávania letov z Albánska, Bosny a Hercegoviny, Bulharska, Kosova, Čiernej Hory, Egypta, Severnej Makedónie, Rumunska, Srbska, ako aj Veľkej Británie, Švédska a Ukrajiny. To umožňuje opätovne začleniť tieto destinácie do letového poriadku Austrian Airlines.
O lietaní
Obnovenie letov do Košíc z Veľkej Británie Po vyše 4 mesiacoch sa do Košíc vracajú pravidelné lety z Veľkej Británie. Na základe rozhodnutia kompetentných slovenských úradov je od 20. júla 2020 Veľká Británia zaradená na zoznam menej rizikových krajín z pohľadu šírenia nového koronavírusu. Týmto rozhodnutím sú umožnené priame lety z Veľkej Británie na Slovensko a späť s účinnosťou od pondelka 20. júla 2020.
O lietaní
Z Košíc do Prahy až 8 x týždenne Od 31.07. Košice - Praha s ČSA až 8-krát do týždňa.