Turkish Airlines už lieta do 204 destinácii. Letisko Viedeň obsluhujú denne.

02.10.2020 O lietaní

Aj napriek stále pretrvávajúcej pandémii COVID-19 a neustále sa meniacim pravidlám cestovania, niektoré letecké spoločnosti rozširujú svoje služby cestujúcej verejnosti. Jednou z nich je aj samozrejme spoločnosť Turkish Airlines. Podľa Eurocontrolu je v súčasnosti  v Európe Turkish Airlines treťou nevyťaženejšou leteckou spoločnosťou. Na prvých miestach sa nachádzajú lowcostové spoločnosti Ryanair a Easyjet.

Aktuálne Turkisch Airlines obsluhuje 204 destinácii priamo z Istanbulu do celého sveta. Spoločnosť znova obnovila spojenie do Tokia či Kalifornie.

 

Podľa Eurocontrolu po skončení letnej sezóny, začalo množstvo letov v Európe mierne klesať. Je to však ovplyvnené neustále sa meniacim pravidlám cestovania. V 39. týždni tohto roka došlo v poklesu dopravy v porovnaní s rokom 2019 na 45,6%. Medzitýždenne však ide o veľmi mierny pokles – 2,7%

 

Turkish Airline obnovil medzinárodnú leteckú dopravu z Istanbulu už 10. júna. Vrátili sa aj do Viedne kde lietajú na dennej báze na obľúbených lietadlách Dreamliner. Pred pandémiou mali Turkish Airlines jednu z najrozsiahlejších sietí na svete s 50 domácimi a 246 medzinárodnými destináciami v 123 krajinách.

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Boeing 737 MAX je opäť bezpečný, môže sa vrátiť do leteckej prevádzky Doposiaľ vykonané úpravy lietadiel Boeing 737 MAX sú dostatočné na to, aby umožňovali návrat týchto strojov do konca roka 2020. V rozhovore s agentúrou Bloomberg to prehlásil výkonný riaditeľ Európskej agentúry pre bezpečnosť letectva EASA Patrick Ky.
O lietaní
Novinky leteckej skupiny Lufthansa Group Novinky leteckej skupiny Lufthansa Group sa týkajú obnovenia linky do Šanghaja, znovuotvorenia salónika v termináli 3 vo Viedni, cestovných upozornení a flexibilných možností rezervácie.
O lietaní
LOT Polish Airlines umožňuje bezplatné zmeny leteniek Cestujúci spoločnosťou LOT Polish Airlines môžu opakovane meniť svoje cestovné plány bez ďalších poplatkov. Letecká spoločnosť LOT Polish Airlines sa snaží byť čo najflexibilnejšia k cestovným plánom svojich klientov v čase globálnej pandémie.