Vakcína proti COVID-19 je kľúčom k oživeniu služobných ciest

21.04.2021 O lietaní

Služobné cesty sú na ceste k návratu na 70 % úrovne pred pandémiou COVID-19 do konca roka 2021, pričom takmer dvaja z piatich obchodných cestujúcich po celom svete naznačujú, že prijatie očkovacej látky proti COVID - 19 je prioritou k uskutočneniu služobnej cesty, tvrdí poradenstvo v oblasti riadenia cestovného ruchu Travelers GoldSpring Consulting.

Štúdia s viac ako 15 000 cestujúcimi z celého sveta zistila, že väčšina obchodných cestujúcich (64%) sa usiluje vycestovať v priebehu nasledujúcich šiestich mesiacov. Zatiaľ čo 26 % obchodných cestujúcich vidí návrat do kancelárie do 1. mája a iba 10 % obchodných cestujúcich si myslí, že vycestuje v priebehu budúceho mesiaca.

 

Británia a Francúzsko sú dve krajiny, ktoré najviac preferujú návrat služobných ciest. Takmer štvrtina respondentov z Veľkej Británii (24 %) vyjadrila potrebu vycestovať do jedného mesiaca, zatiaľ čo 17 % obchodných cestujúcich vo Francúzsku sa chce vydať na služobnú cestu do 1. mája.

 

Pokračujúce očkovanie proti COVID-19 je veľkým dôvodom na návrat dôvery cestujúcich. Podľa prieskumu Business Traveler Sentiment Survey sa 39 % obchodných cestujúcich domnieva, že pred cestovaním je očkovanie prioritou, 19 % sa rozhodlo pre kontroly dodávateľov a kontrolu teploty.

 

Drvivá väčšina obchodných cestujúcich verí vo vylepšené protokoly o bezpečnosti a ochrane zdravia v hoteloch. Prieskum spoločnosti GoldSpring Consulting ukazuje, že takmer deväť z 10 obchodných cestujúcich (89 %) si vyberie tradičné hotelové pobyty pred zdieľaným ubytovaním. Mnoho obchodných cestujúcich prehodnocuje aj dopravu, 74 % cestujúcich však tvrdí, že pri určitých cestách, ktoré to dovoľujú, preferujú cestu autom.

 

Zdroj: TravelPulse

Mohlo by Vas zaujímať
O lietaní
Praha znova na dosah ! Z Košíc do Prahy s Ryanairom. Letecká spoločnosť Ryanair spúšťa pravidelnú linku do Prahy, ktorá bude prevádzkovaná dvakrát týždenne, vždy v stredu a v nedeľu.
O lietaní
WIZZ AIR SA VRACIA NA ÚSPEŠNÚ LINKU KOŠICE - DONCASTER SHEFFIELD Po troch rokoch letecká spoločnosť Wizz Air reštartuje prevádzku svojej úspešnej linky Košice – Doncaster Sheffield. Prvý let po trojročnej prestávke na tejto úspešnej linke sa uskutočnil v piatok 28. mája.
O lietaní
SKUPINA AIR FRANCE - KLM – TRVALÁ UDRŽATEĽNOSŤ V utorok 18. mája 2021 sa spoločnosti Air France-KLM, Total, ADP Group a Airbus spojili, aby uskutočnili prvý diaľkový let s využitím udržateľného leteckého paliva vyrobeného vo Francúzsku. Let AF342 vzlietol o 15:40 hod. z terminálu 2E na letisku Paríž - Charles de Gaulle smerujúc do Montrealu a lietadlo malo vo svojich nádržiach po prvýkrát trvalo udržateľné letecké palivo (SAF) vyrobené vo francúzskych závodoch spoločnosti Total.