Maurícius – krása, luxus a podvodný vodopád

23.10.2019 Tipy na cestu

Asi málokto by o tomto ostrovnom štáte povedal, že je najhustejšie osídlenou krajinou v Afrike. Nájdete ho východne od Madagaskaru v Indickom oceáne. Tento kúsok exotiky je sopečného pôvodu a zaujmú vás pobrežné pláne, ktoré sa smerom do vnútrozemia dvíhajú. Maurícius predstavuje tropickú krajinu, ktorá zahŕňa všetko, čo si pod týmto pojmom predstavíte a ešte čosi viac.

Biely piesok, azúrové vody, luxusné rezorty, palmy, horúčavy. Ideálne je západné pobrežie, kde nájdete pokojnejšie pláže  vhodné pre rodinné dovolenky. Na druhej strane ostrova nájdete zelené a divoké pláže a pre hľadačov adrenalínu odporúčame juhovýchodné pobrežie, kde si na svoje prídu surfisti v rozbúrených vlnách. Ak ste lovcami romantických zážitkov a chcete svojej polovičke vyznať lásku vo farbách zapadajúceho slnka, využite pláže na juhozápadom kúsku ostrova, ktoré sú ako stvorené pre prechádzky.

Krajina si prešla mnohými nadvládami počas dejín. Holandsko, Francúzsko, Veľká Británia – všetky štáty zaujali v histórii Maurícia isté postavenie, a zanechali v jeho hlavnom meste budovy symbolizujúce kolonizáciu. Port Louis je hlavné mesto a najväčší prístav ostrova, v ktorom si určite nenechajte ujsť francúzske koloniálne budovy z 18. storočia, divadlo, sídlo vlády, anglikánsku katedrálu, katolícke stavby, námestie lemované palmami, ale aj mešitu, z obdobia prvého objavenia ostrova – Arabi, rok 975. Čerešničku na torte predstavuje pevnosť Adelaide, z ktorej je neopísateľný výhľad na celé mesto. Nevynechajte ani trhovisko, zobrazujúce všetky aspekty života na Mauríciu. 

Zaskočiť si môžete aj na ostrov Rodrigues, vzdialený niečo vyše 500 kilometrov na východ. Je skutočnou pastvou pre oči, ponúka priezračne čisté vody s bohatým morským životom a malebné lagúny. 

Napriek mnohým zaujímavým a krásnym miestam vás najviac ohúri tzv. podvodný vodopád. Maurícius je jediná oblasť na svete, kde nájdete takýto úkaz. Trhlina na dne mora vytvára ilúziu padajúcej vody do tmavých hlbín. Vysvetlenie je už o čosi menej fascinujúce. Ide o nánosy bahna a piesku, ktoré sa posúvajú z plytčín do hlbších miest. Vyskytuje sa v okolí Le Morne na juhozápade ostrova a pozorovať sa dá aj z brehu, avšak jedinečný pohľad prináša let helikoptérou či lietadlom.

Táto oblasť – Le Morne – disponuje aj inými zaujímavosťami. Hora s rovnomenným názvom kedysi slúžila ako úkryt pre utečencov, otrokov a stroskotancov a dodnes predstavuje veľký význam pre okolité krajiny, z ktorých sem tí nešťastníci prichádzali.

 

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
BRÁNAMI LETISKA KOŠICE PREŠLO V ROKU 2022 UŽ 500 000 CESTUJÚCICH Letisko Košice dosiahlo obrovský úspech a po dvoch rokov pandémie sa počtom prepravených cestujúcich priblížilo k svojmu najsilnejšiemu roku 2019. V stredu 23. novembra totiž prešla bránami letiska jubilejná 500 000. cestujúca v roku 2022.
Tipy na cestu
Spojené Arabské Emiráty oznamujú zrušenie všetkých obmedzení a preventívnych opatrení Po takmer dva a pol rokoch prísnych pravidiel a preventívnych opatrení týkajúcich sa Covid-19 vláda Spojených arabských emirátov oznámila zrušenie všetkých obmedzení, ktoré zaviedla s cieľom udržať krajinu a jej obyvateľov v bezpečí počas pandémie.  
Tipy na cestu
Qatar Airways túto zimu zvýši frekvenciu letov do viac ako 150 svetových destinácií Spoločnosť Qatar Airways je pripravená ďalej posilňovať svoju rastúcu sieť so zvýšenými frekvenciami letov do viacerých obľúbených destinácií po celom svete, aby uspokojila dopyt po cestovaní počas vrcholnej zimnej dovolenkovej sezóny.