Tipy na cestu
Ryanair z Viedne ako LaudaMotion a z Bratislavy do Marrakéša Nízko nákladová spoločnosť Ryanair odkúpila podiel rakúskeho leteckého prepravcu LaudaMotion, ktorá prebrala časť lietadiel po zaniknutej leteckej spoločnosti Niki. LaudaMotion plánuje zaviesť pravidelné a charterové lety z Nemecka, Rakúska a Švajčiarska a to najmä na pobrežie Stredozemného mora.
Tipy na cestu
Cestujte bez komplikácií Nie každý je fanúšikom cestovania, či už sa jedná o trasu do susedného mesta alebo na kraj sveta. Nejde len o samotné cestovanie, ale aj prípravy na neho niekomu robia problémy. Predstava zbaliť sa do príručnej batožiny na niekoľko dní robí vrásky na čele nejednej dáme. Aj po príchode do cielenej destinácie sa objavia nástrahy rôzneho druhu. Prinášame vám niekoľko užitočných rád ako si užiť ničím nerušený výlet a vrátiť sa späť domov ľahko ako po masle.  
Tipy na cestu
Dovolenka v Chorvátsku s inou tematikou Slovenské more. Stačia tieto dve slová a celá republika si v mysli vybaví Chorvátsko. Juhovýchodný štát Európy na brehu Jadranského mora prekypuje turistami a ich počet každoročne stúpa. Počas sezóny sa tisíce Slovákov rozhodnú vyraziť na oddych práve sem, na pomedzie strednej a južnej Európy. Od slaného teplého a pokojného mora nás delí len približne 8 hodín cesty autom. 
Tipy na cestu
10 alternatív namiesto mora Čas dovoleniek je v plnom prúde a milióny ľudí sa nechávajú unášať prúdmi vlnkastých morí a ovievať poryvmi jemného vánku. Nie každý však vyhľadáva preplnené pláže a pobyty v hoteloch či rezortoch. Na druhej strane je to finančne náročnejšie a minimálne týždeň dovolenky si zamestnanci niekedy nemôžu vybrať. Svet ale ponúka ďalších mnoho možností, ako si užiť leto. A nielen leto, ale hociktorú časť roka, keďže niektoré z týchto miest sa dajú navštíviť hocikedy a sú v blízkosti Slovenska. 
Tipy na cestu
Základné informácie pred dvihnutím kotvy Plavby sa stále viac dostávajú do povedomia, ako náhrada bežnej dovolenky pri mori. Niektorí raz okúsia a inú alternatívu už neberú do úvahy. V tomto článku vám objasníme základné informácie, ktoré sú pred plavbou potrebné vedieť. 
Tipy na cestu
Chorvátsko – pamiatky UNESCO Chorvátsko sa v našich končinách zvykne nazvať aj slovenským morom. Nie je žiadnym prekvapením, že doň ročne prichádzajú tisíce našich turistov. Kamenisté pláže, krásnu prírodu a všadeprítomné reštaurácie už pozná hádam každý. Skúste si ale vyhradiť čas aj na spoznanie niečoho iného. Málo kto asi tuší, že Chorvátsko v sebe ukrýva až 10 pamiatok zapísaných na zozname svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO.
Tipy na cestu
Zimné dovolenkové destinácie Ak si myslíte, že je ešte skoro objednávať dovolenku v zime, ste na omyle. Najvyšší čas o nej minimálne začať premýšľať. Stále viac turistov začína objavovať horúce zákutia exotických krajín, ktoré sú navštevované prevažne v zimných mesiacoch. Hlavná sezóna ale už niektorým nestačí. Dovolenkovať v lete sa už zdá ako samozrejmosť. Ako náhle horúce lúče začnú zohrievať moria a v laviciach odzvoní poslednýkrát v školskom roku, sa hŕby ľudí začnú sťahovať do rezortov a penziónov. 
Tipy na cestu
Bezpečná dovolenka Niektorí ľudia bývajú voči cestovaniu dosť skeptickí. Vetu: ,,Svet je nebezpečný,“ už počul hádam každý, kto opustil pohodlie domova. Kým sa však sami netúlate tmavými uličkami o tretej ráno, reálna hrozba sa na obzore nečrtá. Napriek tomu, by ste mali byť obozretní, pretože nikdy neviete čo vás na vašich cestách môže postretnúť. Prinášame zoznam nepríjemností, ktoré sa môžu pritrafiť.
Tipy na cestu
Dodatočné kúpanie mimo kúpalísk Začiatok septembra. Pre niekoho pekelný alarm označujúci príchod školy, pre iných požehnané obdobie, kedy sa pomaly začína ochladzovať a obdobiu potenia sa čoskoro odzvoní. Zopár teplých dní nám ešte ostáva, tak prečo ich nevyužiť? Kúpaliská onedlho ohlásia záverečnú a sezóna bude u konca. Stále ale máte možnosť osviežiť sa. Väčšina už má asi letné dovolenky pri mori za sebou, preto sa poohliadnite po oblastiach, ktoré ponúka naša krásna krajina. Slovensko je plné jazier a vodných plôch, ktoré každoročne okúsi mnoho návštevníkov.
Tipy na cestu
Maurícius – krása, luxus a podvodný vodopád Asi málokto by o tomto ostrovnom štáte povedal, že je najhustejšie osídlenou krajinou v Afrike. Nájdete ho východne od Madagaskaru v Indickom oceáne. Tento kúsok exotiky je sopečného pôvodu a zaujmú vás pobrežné pláne, ktoré sa smerom do vnútrozemia dvíhajú. Maurícius predstavuje tropickú krajinu, ktorá zahŕňa všetko, čo si pod týmto pojmom predstavíte a ešte čosi viac.
Tipy na cestu
Nemecké národné parky a Oktoberfest Nemecko má skutočne pozoruhodnú prírodu, ktorá stojí za zastávku. Nepochybne najkrajším obdobím, kedy môžete zažiť najkrajšiu atmosféru pestrofarebných korún stromov je jeseň. Je spojená s príjemným počasím, kedy slnko len príjemne zahrieva a nepáli. Nejeden domáci obyvateľ je aktívnym turistom, a určite sa aj oni zhodnú, že príjemné jesenné teplo je najlepším sprievodcom chodníčkami. 
Tipy na cestu
Rady pri požičiavaní auta v zahraničí Typy turistov môžeme všeobecne zhrnúť do dvoch základných kategórií. Tí, ktorí idú vyslovene za oddychom a relaxom v podobe neustáleho ležania na pláži či pri bazéne, a tí, ktorí majú neposedné nohy a objavovanie okolia je ich primárnym cieľom. 
Zobraziť ďalšie články