Nemecké národné parky a Oktoberfest

28.10.2019 Tipy na cestu

Nemecko má skutočne pozoruhodnú prírodu, ktorá stojí za zastávku. Nepochybne najkrajším obdobím, kedy môžete zažiť najkrajšiu atmosféru pestrofarebných korún stromov je jeseň. Je spojená s príjemným počasím, kedy slnko len príjemne zahrieva a nepáli. Nejeden domáci obyvateľ je aktívnym turistom, a určite sa aj oni zhodnú, že príjemné jesenné teplo je najlepším sprievodcom chodníčkami. 

Bavorský les

Tento národný park je takmer neporušený, keďže správcovia sa snažia zanechať les v čo najviac pôvodnom stave. Nájdete v ňom až 300 kilometrov turistických trás v prostredí originálnych stromov, ktoré vznešene stoja už stovky rokov. Ak máte záujem o rýchlejšie spoznanie okolia, bicykel je ideálny dopravný prostriedok, ktorý sa bezpochyby nachádza v priľahlých požičovniach okolitých stredísk. Najfrekventovanejšou atrakciou tohto lesa je jazero Rachelsee, ku ktorému vedie stredne náročná túra. 

Jasmund

Napriek tomu, že ide o najmenší národný park Nemecka, je mimoriadne obľúbený a skutočne krásny. Dotýka sa až brehov Baltického mora, popri ktorom vedú cestičky. Z nich si turisti radi ožívajú výhľad na kamenisté útesy a žblnkajúce more. Ak ste odvážni, vyskúšajte jazdu bicyklom, lemujúcu zrázy zmiešaných lesov. Región ponúka aj plavby loďou či jazdy originálnym retro parníkom, z ktorého budú mať radosť najmä deti.

Harz

Harz je útočiskom pre mnoho vzácnych druhov zvierat, avšak neponúka len zvieratá. Les je sprevádzaný legendou o bájnych čarodejniciach, ktoré toto územie kedysi obývali. Okolie ponorené do hmly, cez ktorú sa predierajú slnečné lúče tieto mýty ešte viac živia a aj dnes tvrdia, že čarodejnice môžete popri prechádzke lesom vídavať aj teraz, takže pre odvážlivcov je tento les ako stvorený. Harz vyniká najvyššie položenou železničnou stanicou v krajine – Brocken. 

Saské Švajčiarsko

Tentoraz vám predstavíme ideálne prostredie pre vášnivých horolezcov, nakoľko národný park ponúka tisíce kilometrov trás, poprepletaných skalami, vhodných pre amatérov ako aj pre skúsenejších. Horolezecký raj leží na hranici Čiech s Nemeckom. Scenéria prekvitá vyčnievajúcimi skalami, ktoré sa stali terčom pre objektívy fotoaparátov. Najobľúbenejšia atrakcia je jednoznačne kamenný most Bastei, ktorý sa už stal ikonou pre park. Nejeden nemecký film zasadil svoje kulisy do týchto končín a pomaly získava úspech aj u zahraničných producentov.

Berchtesgaden

Tento národný park sa rozprestiera takisto na hranici, avšak tentoraz prechádza rakúskymi. Okrem turistických chodníčkov oblasť prekvitá škálou aktivít. Známe jazero Königsee disponuje možnosťou plaviť sa loďou a počas plavby nezmeškajte pohľad na významnú nemeckú pamiatku – Orlie hniezdo. Ide o luxusnú horskú chatu, ktorá sa za svojich čias stala miestom pre odpočinok samotného Hitlera, kde sa ukrýval pred svetom. V oblasti nájdete aj adrenalínové športy, ako paraglidingové lety, pomocou ktorých najlepšie objavíte krásy okolia.

Bonus: Oktoberfest

Síce je už po ňom, ale prinášame nápad na výlet do budúcna. Keď už ste si naplánovali jesennú dovolenku do nemeckých parkov, zastavte sa aj v Mníchove na tomto celosvetovo známom festivale. Tento rok to už nestihnete, avšak aspoň máte tip na ďalšie roky. Pre tých, čo nevedia, pre túto niekoľko dňovú akciu je typické pivo v spojitosti s jedlom. Pivo je tu silnejšie a tmavšie, čapované do litrových krčahov. Pohostiť sa môžete na praclíkoch, klobáskach, údených kolenách, kuracích stehienkach a mnohých ďalších.

Mohlo by Vas zaujímať
Business Travel
Londýn bol vyhlásený za top business meeting destináciu v Európe Londýn si udržal svoju pozíciu najobľúbenejšej destinácie na business stretnutia a podujatia v Európe. Barcelona bola druhou najobľúbenejšou destináciou stretnutí, zatiaľ čo Madrid sa posunul na tretie miesto a Berlín sa vyšplhal o dve pozície na štvrté. Piaty bol Lisabon, prvý desiatku doplnili Amsterdam, Paríž, Rím, Frankfurt a Mníchov.
Zaujímavosti
VEĽKOLEPÉ ZNOVUZRODENIE JEDINEČNÉHO BEHU KOŠICE RUNWAY RUN Bežci svojou energiou a tričkami rozžiarili pristávaciu dráhu košického letiska tak, ako to dokážu len na Košice Runway Run. Obľúbené podujatie sa vrátilo v plnej sile.
Zaujímavosti
Lufthansa, Eurowings, Austrian Airlines a Brussels Airlines hovoria „Yes to Europe“ S jasným vyhlásením „Áno pre Európu“ bude od tohto týždňa lietať niekoľko lietadiel Lufthansa Group cez ich európsky domov. Celkovo štyri Airbusy A320 budú krátko pred eurovoľbami slúžiť ako ambasádori európskej myšlienky. Pútavý odkaz sa dá prečítať na trupe lietadla a je orámovaný vencom európskej hviezdy.