Letisko Košice odštartovalo charterovú sezónu 2022

12.06.2022 Tipy na cestu

Letná charterová sezóna odštartovala v nedeľu 5. júna 2022 letom z Košíc do tureckej Antalye. Lietadlo typu Boeing 737-800 leteckej spoločnosti Smartwings odletelo o 18:40 s prvými 188 cestujúcimi na palube. K moru by sa malo lietať až do 3. novembra, kedy je predbežne naplánovaný posledný odlet sezóny, a to z Košíc do Hurgady v Egypte.

Cestovné kancelárie pripravili po dvoch náročných „pandemických“ rokoch bohatú ponuku letovísk dostupných letecky z Košíc. Môžete sa tešiť na 10 destinácií v 7 krajinách:


 

 • Bulharsko (Burgas)  
 • Cyprus (Larnaka)
 • Severný Cyprus (Ercan)
 • Egypt (Hurghada, Marsa Alam)
 • Grécko (Korfu, Kréta – Heraklion, Rodos)
 • Turecko (Antalya)
 • Tunisko (Monastir)

 

Bližšie informácie o zájazdoch vám poskytnú cestovné kancelárie. 

 

Samostatné letenky si môžete zakúpiť v leteckej spoločnosti Smartwings do destinácií: Burgas v Bulharsku, Larnaka na Cypre, Heraklion a Rodos v Grécku; a v cestovnej kancelárii Solvex do Antalye v Turecku. Termíny a ceny leteniek sú dostupné na www.smartwings.com.

 

Thomas Dworschak, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice, neskrýval nadšenie: „Sme veľmi radi, že po dvoch náročných sezónach, významne ovplyvnených pandémiou, sa toto leto vráti dovolenková atmosféra v plnej miere aj na naše letisko. Srdečne pozývame dovolenkárov zo širokej spádovej oblasti, aby využili bohatú ponuku atraktívnych prímorských destinácií, ktorú pripravili cestovné kancelárie. Odleťte k moru pohodlne a bezpečne zo svojho domovského letiska Košice. Do terminálu sa vracia aj obľúbená služba balenia batožiny a taktiež sme vynovili detský kútik, ktorý je teraz bohatší o knihy od Knižnice pre mládež mesta Košice.“

 

Aktuálny letový poriadok letiska Košice platný od 1.6.2022:

 • Letecká spoločnosť Austrian Airlines do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku.
 • Letecká spoločnosť LOT Polish Airlines do Varšavy a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA a Kanade.
 • Letecká spoločnosť Ryanair do destinácií: Londýn Stansted, Praha, Liverpool, Dublin, Viedeň, Varšava Modlin.
 • Letecká spoločnosť Wizz Air do destinácie Londýn Luton.

 

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
KLM ponúka nové kabíny Premium Ekonomy   Spoločnosť KLM Royal Dutch Airlines uviedla na trh novú luxusnú triedu kabín na severoamerických trasách, pričom rezervácie začnú koncom júla, oznámila to spoločnosť v piatok 27. mája. V závislosti od typu lietadla sa kapacita triedy Premium Comfort bude pohybovať od 21 do 28 miest.
Tipy na cestu
PONUKA DOVOLENKOVÝCH LETOV Z KOŠÍC ZAHŔŇA 11 DESTINÁCIÍ Podľa aktuálne dostupných informácií sa letná dovolenková sezóna na letisku Košice začne začiatkom júna, a to prvým letom do destinácie Antalya v Turecku.
Tipy na cestu
KOŠICE HLÁSIA OBNOVENIE PRIAMYCH LETOV DO NEMECKA Východné Slovensko privítalo po takmer dvojročnej pauze obnovenie priameho leteckého spojenia s Nemeckom. Letecká spoločnosť Eurowings, člen skupiny Lufthansa, sa vrátila na linku Košice – Düsseldorf na Veľký piatok 15. apríla 2022. Linka bude prevádzkovaná do konca mája 2-krát týždenne (pondelky a piatky) a od júna sa frekvencia letov zvýši na 3-krát týždenne (pribudnú nedeľné lety). Odlety sú plánované vždy v popoludňajších hodinách.