Letisko Košice odštartovalo charterovú sezónu 2022

12.06.2022 Tipy na cestu

Letná charterová sezóna odštartovala v nedeľu 5. júna 2022 letom z Košíc do tureckej Antalye. Lietadlo typu Boeing 737-800 leteckej spoločnosti Smartwings odletelo o 18:40 s prvými 188 cestujúcimi na palube. K moru by sa malo lietať až do 3. novembra, kedy je predbežne naplánovaný posledný odlet sezóny, a to z Košíc do Hurgady v Egypte.

Cestovné kancelárie pripravili po dvoch náročných „pandemických“ rokoch bohatú ponuku letovísk dostupných letecky z Košíc. Môžete sa tešiť na 10 destinácií v 7 krajinách:


 

 • Bulharsko (Burgas)  
 • Cyprus (Larnaka)
 • Severný Cyprus (Ercan)
 • Egypt (Hurghada, Marsa Alam)
 • Grécko (Korfu, Kréta – Heraklion, Rodos)
 • Turecko (Antalya)
 • Tunisko (Monastir)

 

Bližšie informácie o zájazdoch vám poskytnú cestovné kancelárie. 

 

Samostatné letenky si môžete zakúpiť v leteckej spoločnosti Smartwings do destinácií: Burgas v Bulharsku, Larnaka na Cypre, Heraklion a Rodos v Grécku; a v cestovnej kancelárii Solvex do Antalye v Turecku. Termíny a ceny leteniek sú dostupné na www.smartwings.com.

 

Thomas Dworschak, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice, neskrýval nadšenie: „Sme veľmi radi, že po dvoch náročných sezónach, významne ovplyvnených pandémiou, sa toto leto vráti dovolenková atmosféra v plnej miere aj na naše letisko. Srdečne pozývame dovolenkárov zo širokej spádovej oblasti, aby využili bohatú ponuku atraktívnych prímorských destinácií, ktorú pripravili cestovné kancelárie. Odleťte k moru pohodlne a bezpečne zo svojho domovského letiska Košice. Do terminálu sa vracia aj obľúbená služba balenia batožiny a taktiež sme vynovili detský kútik, ktorý je teraz bohatší o knihy od Knižnice pre mládež mesta Košice.“

 

Aktuálny letový poriadok letiska Košice platný od 1.6.2022:

 • Letecká spoločnosť Austrian Airlines do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku.
 • Letecká spoločnosť LOT Polish Airlines do Varšavy a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA a Kanade.
 • Letecká spoločnosť Ryanair do destinácií: Londýn Stansted, Praha, Liverpool, Dublin, Viedeň, Varšava Modlin.
 • Letecká spoločnosť Wizz Air do destinácie Londýn Luton.

 

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Ryanair ruší osem pravidelných liniek z letiska Budapešť Maďarsko zaviedlo 4. júna 2022 novú daň z leteckej dopravy pre cestujúcich, ktorí odlietajú z Maďarska 1. júla 2022 alebo neskôr. To znamená, že aj keď bola rezervácia vykonaná pred 4. júnom, ale let z Maďarska odlieta 1. júla alebo neskôr, táto nová daň sa musí zaplatiť maďarskej vláde.
Zaujímavosti
Úroveň zrušených letov spoločnosti Wizz Air nižšia ako sa očakávalo Wizz Air toto leto zaznamenal „normalizáciu“ úrovní výpadkov po znížení pôvodne plánovanej kapacity.
Zaujímavosti
Lufthansa začne znova využívať Airbus A380 od leta 2023 Lufthansa reaktivuje Airbus A380 v reakcii na prudký nárast dopytu zákazníkov a oneskorené dodávky objednaných lietadiel.