Spojené Arabské Emiráty oznamujú zrušenie všetkých obmedzení a preventívnych opatrení

23.11.2022 Tipy na cestu

Po takmer dva a pol rokoch prísnych pravidiel a preventívnych opatrení týkajúcich sa Covid-19 vláda Spojených arabských emirátov oznámila zrušenie všetkých obmedzení, ktoré zaviedla s cieľom udržať krajinu a jej obyvateľov v bezpečí počas pandémie.

 

Pravidlá týkajúce sa nosenia masiek sa ďalej zmiernili. Zdravotnícki predstavitelia oznámili, že masky budú voliteľné vo všetkých otvorených a uzavretých zariadeniach vrátane miest na uctievanie a mešít. V zdravotníckych zariadeniach a centrách pre odhodlaných však bude povinné nosiť rúška.

 

Hovorca vlády na virtuálnom brífingu oznámil druhú fázu uvoľňovania obmedzení. Predstaviteľ poznamenal, že druhá fáza uvoľnenia bola schválená po dôkladnom preštudovaní epidemiologickej situácie v krajine pri monitorovaní obsadenosti nemocníc a intenzívnej starostlivosti o prípady infikovaných Covid-19, ktoré v súčasnosti neustále klesajú pod 300.

 

Uvoľnenie pravidiel sa automaticky dotklo aj letov z/do Dubaja (Emirates a Flydubai) alebo Abu Dhabi (Etihad), a to za predpokladu, že to nevyžaduje cieľová destinácia.

 

Zdroj: khaleejtimes.com

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
BRÁNAMI LETISKA KOŠICE PREŠLO V ROKU 2022 UŽ 500 000 CESTUJÚCICH Letisko Košice dosiahlo obrovský úspech a po dvoch rokov pandémie sa počtom prepravených cestujúcich priblížilo k svojmu najsilnejšiemu roku 2019. V stredu 23. novembra totiž prešla bránami letiska jubilejná 500 000. cestujúca v roku 2022.
Tipy na cestu
Qatar Airways túto zimu zvýši frekvenciu letov do viac ako 150 svetových destinácií Spoločnosť Qatar Airways je pripravená ďalej posilňovať svoju rastúcu sieť so zvýšenými frekvenciami letov do viacerých obľúbených destinácií po celom svete, aby uspokojila dopyt po cestovaní počas vrcholnej zimnej dovolenkovej sezóny.
O lietaní
KLM bude túto zimu obsluhovať 163 destinácií Na začiatku zimného letového poriadku (28. októbra 2022 až 25. marca 2023) bude sieť KLM zahŕňať celkovo 163 destinácií: 92 európskych a 71 medzikontinentálnych. Nové destinácie zahrnuté v sieti sú Nantes vo Francúzsku, Rovaniemi vo Fínsku, Aarhus v Dánsku a Katovice v Poľsku. Túto zimu bude KLM pokračovať v prevádzke letov do Austinu (Texas), ktoré boli zavedené v lete. V porovnaní s rokom 2019 teraz KLM ponúkne viac miest na letoch do Severnej Ameriky.