Spojené Arabské Emiráty oznamujú zrušenie všetkých obmedzení a preventívnych opatrení

23.11.2022 Tipy na cestu

Po takmer dva a pol rokoch prísnych pravidiel a preventívnych opatrení týkajúcich sa Covid-19 vláda Spojených arabských emirátov oznámila zrušenie všetkých obmedzení, ktoré zaviedla s cieľom udržať krajinu a jej obyvateľov v bezpečí počas pandémie.

 

Pravidlá týkajúce sa nosenia masiek sa ďalej zmiernili. Zdravotnícki predstavitelia oznámili, že masky budú voliteľné vo všetkých otvorených a uzavretých zariadeniach vrátane miest na uctievanie a mešít. V zdravotníckych zariadeniach a centrách pre odhodlaných však bude povinné nosiť rúška.

 

Hovorca vlády na virtuálnom brífingu oznámil druhú fázu uvoľňovania obmedzení. Predstaviteľ poznamenal, že druhá fáza uvoľnenia bola schválená po dôkladnom preštudovaní epidemiologickej situácie v krajine pri monitorovaní obsadenosti nemocníc a intenzívnej starostlivosti o prípady infikovaných Covid-19, ktoré v súčasnosti neustále klesajú pod 300.

 

Uvoľnenie pravidiel sa automaticky dotklo aj letov z/do Dubaja (Emirates a Flydubai) alebo Abu Dhabi (Etihad), a to za predpokladu, že to nevyžaduje cieľová destinácia.

 

Zdroj: khaleejtimes.com

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Lufthansa uvádza prvé lety s novými kabínami Allegris Lufthansa má na budúci mesiac uviesť na trh svoju novú kabínu biznis triedy Allegris na letoch medzi Nemeckom a Kanadou.
Zaujímavosti
Letisko Košice oslavuje 100 rokov od prvého komerčného letu Letisko Košice má naozaj mimoriadne veľký dôvod na radosť. V týchto dňoch oslavuje sté výročie prvého komerčného letu do Košíc. Pri tejto príležitosti dnes pristál v Košiciach špeciálny let Českých aerolínií z Prahy. Lietadlo privítala slávnostná vodná brána, o ktorú sa postaral tím Hasičskej a záchrannej služby Letiska Košice.
Zaujímavosti
Letisko Košice preplo do letného režimu Tak ako všetky letiská na svete, aj letisko Košice v poslednú marcovú nedeľu uviedlo do platnosti letný letový poriadok. Pre východné Slovensko to znamená výrazné zlepšenie spojenia so svetom, a to vďaka príchodu leteckej spoločnosti Swiss International Air Lines a návratu linky Košice – Dublin so spoločnosťou Ryanair.