Spojené Arabské Emiráty oznamujú zrušenie všetkých obmedzení a preventívnych opatrení

23.11.2022 Tipy na cestu

Po takmer dva a pol rokoch prísnych pravidiel a preventívnych opatrení týkajúcich sa Covid-19 vláda Spojených arabských emirátov oznámila zrušenie všetkých obmedzení, ktoré zaviedla s cieľom udržať krajinu a jej obyvateľov v bezpečí počas pandémie.

 

Pravidlá týkajúce sa nosenia masiek sa ďalej zmiernili. Zdravotnícki predstavitelia oznámili, že masky budú voliteľné vo všetkých otvorených a uzavretých zariadeniach vrátane miest na uctievanie a mešít. V zdravotníckych zariadeniach a centrách pre odhodlaných však bude povinné nosiť rúška.

 

Hovorca vlády na virtuálnom brífingu oznámil druhú fázu uvoľňovania obmedzení. Predstaviteľ poznamenal, že druhá fáza uvoľnenia bola schválená po dôkladnom preštudovaní epidemiologickej situácie v krajine pri monitorovaní obsadenosti nemocníc a intenzívnej starostlivosti o prípady infikovaných Covid-19, ktoré v súčasnosti neustále klesajú pod 300.

 

Uvoľnenie pravidiel sa automaticky dotklo aj letov z/do Dubaja (Emirates a Flydubai) alebo Abu Dhabi (Etihad), a to za predpokladu, že to nevyžaduje cieľová destinácia.

 

Zdroj: khaleejtimes.com

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Letisko Košice sa v roku 2022 opäť rozlietalo Letisku Košice sa po 2 rokoch pandémie opäť podarilo prekonať hranicu 500 000 vybavených cestujúcich. Naposledy sme pokorili túto hranicu v roku 2019.
Zaujímavosti
Ryanair neobnoví lety z Košíc do Viedne a Varšavy, zvýši však od jari počet letov do Prahy Ryanair neobnoví lety z Košíc do Viedne a Varšavy, zvýši však od jari počet letov do Prahy z dvoch na štyri až päť týždenne. Eurowings bude od 27. marca lietať do Düsseldorfu a LOT do Varšavy. Do Viedne z Košíc lieta aj Austrian Airlines.
Tipy na cestu
Obnovenie linky do Varšavy s LOT Polish Airlines od marca 2023 Žiadané priame spojenie Košice – Varšava bude od marca opäť dostupné aj z Košíc. Cestujúci sa dostanú do mnohých destinácií len s jedným prestupom. Letecká spoločnosť LOT uviedol do predaja akciové letenky, ktoré sa určite oplatí zakúpiť. Letenky si môžete zakúpiť priamo u nás na www.tripex.sk alebo na info@tripex.sk .