Pravidelné linky z Bratislavy do Istanbulu a Antalye s Pegasus Airlines

27.05.2024 Tipy na cestu

Letisko M. R. Štefánika získalo nového pravidelného leteckého dopravcu. Je ním turecký Pegasus Airlines, ktorý dnes, 15. mája, spustil priame lety z Bratislavy do Istanbulu. Letisko tak získalo prepojenie s významným medzinárodným hubom. Od soboty 18. mája navyše dopravca pridá druhú pravidelnú linku - do tureckej Antalye a z nej.

Pegasus Airlines je už 8. pravidelným leteckým dopravcom na letisku v Bratislave (pravidelné lety tu počas leta zabezpečuje Ryanair, Wizz Air, Smartwings, Aegean Airlines, Air Cairo, Air Montenegro, Corendon Airlines) a Bratislava je zároveň 100. medzinárodnou destináciou, ktorú turecký letecký dopravca v rámci svojej siete otvoril.

 

Letecká spoločnosť bude na linkách z Bratislavy do Istanbulu a Antalye využívať lietadlá typu Airbus A320, operatívne Boeing 737-800. Obe nové linky budú v prevádzke s frekvenciou 2 x týždenne – do Istanbulu sa poletí v stredy a v nedele a do Antalye od polovice mája do konca októbra každú stredu a sobotu.

 

Zdroj: bts.aero

Mohlo by Vas zaujímať
Tipy na cestu
Medzikontinentálne novinky spoločnosti Lufthansa s odletom z Mníchova Pasažieri Lufthansy môžu opäť cestovať bez prestupu z Mníchova do Južnej Ameriky. Od 9. decembra bude Airbus A350 lietať do Sao Paula v pondelok, stredu a piatok. LH504 odlieta z Mníchova o 11:45 a do brazílskej metropoly príde o 20:15.
Zaujímavosti
Lufthansa Group vozí fanúšikov na majstrovstvá Európy vo futbale Európa je vo futbalovej horúčke a Lufthansa privádza futbalových fanúšikov do Nemecka. Od 14. júna do 14. júla letecké spoločnosti skupiny Lufthansa zaznamenávajú približne 200 000 dodatočných rezervácií letov do miest konania majstrovstiev Európy vo futbale. Pridávajú sa mnohé ďalšie lety, najmä do a z Veľkej Británie. Lufthansa je pripravená na futbalové podujatie a už teraz dostáva fanúšikov do nálady na majstrovstvá Európy.„Ako partner nemeckého mužského národného futbalového tímu netrpezlivo očakávame túto udalosť. Obzvlášť sa tešíme na letenie futbalových fanúšikov z celého sveta do Nemecka,“ hovorí Heiko Reitz, obchodný riaditeľ spoločnosti Lufthansa Airlines.
Zaujímavosti
Air France predstavuje nové cestovné kabíny vo svojej flotile Embraer 190 Dňa 28. mája 2024 na Aircraft Interiors Expo v Hamburgu (Nemecko) spoločnosť Air France exkluzívne odhalila nové kabíny, ktoré budú čoskoro inštalované na všetkých Embraeroch 190 prevádzkovaných jej regionálnou dcérskou spoločnosťou HOP! Prvé z týchto zrekonštruovaných lietadiel vzlietne na jeseň 2024.