Zaujímavosti
Ryanair prichádza do Košíc ! Letecká spoločnosť Ryanair oznámila novú linku na trase Košice - Londýn Southend, ktorú uvedie do života v apríli 2019. Ryanair je najväčšia letecká spoločnosť v Európe a do metropoly východu bude lietať zo svojej najnovšej základne.
Zaujímavosti
Černobyľ – miesto duchov Možno ste stihli zaregistrovať, že posledné mesiace budí istý televízny seriál veľký ošiaľ. Reč je o Černobyle. Obsah tohto programu je inšpirovaný skutočnými udalosťami z roku 1986, keď v černobyľskej atómovej elektrárni došlo k prehriatiu a následne k explózii reaktora. Aj keď k niekoľkým zrážkam predtým už došlo, Černobyľ ich všetky skryl do svojho rádioaktívneho prachu. Nehoda spôsobila enormné škody nepredstaviteľných rozmerov, ktoré sa doposiaľ ešte neodohrali. Jedným z mnohých problémov bol rádioaktívny oblak šíriaci sa vzduchom, zaznamenali ho až v Škandinávii a ani naše územie neostalo bez zásahu.
Zaujímavosti
Vlak má meškanie, vy nárok na úhradu Meškanie vlaku. V Japonsku niečo nepredstaviteľné, u nás bežná rutina. Podľa štatistiky, 1 z 10 vlakov počas roka 2018 meškal. Samozrejme, ak ide o pár minút, nad tým môžete mávnuť rukou a ísť ďalej. Ale nie je ničím potešujúcim, keď na staniciach vystojíte dieru od čakania, pretože číslo v kolónke meškanie dosiahlo hodnotu väčšieho nákupu v supermarkete. 
Zaujímavosti
Signál za zabuchnutými dverami Kto už v dnešnej dobe nemá účet na sociálnej sieti, ako keby ani neexistoval. Smutná pravda 21.storočia. Telefóny, počítače, internet zapríčinili skutočne veľký zvrat v dejinách. Môžeme sa spojiť s ľuďmi na druhom konci sveta, využívať GPS namiesto papierových máp, pozorovať vesmír alebo len bezcieľne brázdiť virtuálnym svetom s cieľom zabaviť sa. Funkcií majú nespočetne veľa. Pomáhajú nám v mnohých odvetviach, no na druhej strane z nás robia pohodlných, až lenivých ľudí. 
Zaujímavosti
Po stopách rozprávkových hrdinov Leto je pre deti najobľúbenejším obdobím. Predstava dvojmesačného voľna v nich vyvoláva radosť po celý rok. Prázdniny sú už síce z polovice preč, avšak niekoľko dní stále ostáva. Ukončite leto v duchu rozprávok a vyrazte po stopách detských hrdinov z Disney filmov. 
Zaujímavosti
Lietadlo vs. námraza Obdobie škrabania okien na vašich vozidlách je už za rohom. Odstraňovanie mrazu sa stane rannou rutinou, ktorá je sprevádzaná skrehnutými prstami a plejádou nadávok. Ale zamýšľali ste sa niekedy nad touto problematikou u väčších dopravných prostriedkov? Lietadlá nie sú žiadnou výnimkou, a tieto starosti postihujú aj ich. 
Zaujímavosti
,,CopenHill“ – lyžovačka na streche Píše sa rok 2019, avšak Dáni žijú ďaleko vpred. Projekt jedinečného charakteru má svoje zázemie priamo v hlavnom meste – Kodaň. Budova spaľovne, ktorá už svojím vzhľadom evokuje futurizmus, sa premenila na multifunkčný objekt. 
Zaujímavosti
Nové najhlbšie miesto na súši Mŕtve more, ako je o ňom známe, je najslanšie a najnižšie položené jazero na Zemi. Delia sa o neho Izrael, Jordánsko a Palestína. Aj napriek jeho názvu, je tam dostatočne živo, keďže sa z neho stalo turistami vyhľadávané miesto. Meno sa odvíja od faktu, že až na zopár druhov baktérii v ňom nič nežije a jeho okolie je púštne, no hornaté.
Zaujímavosti
Nová krajina Autonómny región, ktorý je súčasťou Papuy-Novej Guiney dosiahol nezávislosť. V takmer jednohlasnom referende rozhodli voliči o svojej samospráve. Oficiálne zdroje hovoria až o 98-percentnom súhlase.
Zobraziť ďalšie články