Letisko Košice zriadi počas leta RT-PCR testovanie, cestujúci už majú k dispozícii antigénové testovanie

21.07.2021 Zaujímavosti

Letisko Košice plánuje zriadiť RT-PCR testovanie cestujúcich ešte počas tohto leta. Aktuálne je proces ešte v štádiu riešenia, letisko tak zvažuje urobiť ešte počas letnej dovolenkovej sezóny.

Pre odlietajúcich cestujúcich je k dispozícii mobilné odberové miesto (MOM) na antigénové testovanie na ochorenie COVID-19.

 

Otváracie hodiny MOM sú prístupné stále dve hodiny pred každou pravidelnou linkou. Patria sem linky do Londýna-Lutonu, Viedne, Londýna-Stanstedu a Prahy.

 

Čo sa týka chartrových  a dovolenkových odletov, tak v prípade potreby fungujú MOM na zavolanie.  Potvrdenia o antigénovom testovaní sa vydávajú v slovenskom a anglickom jazyku.

 

Čo sa týka príchodu na Slovensko, plne zaočkované osoby nemusia ísť do karantény, musia sa len vopred registrovať cez formulár eHranica. Nezaočkovaní sú povinní nastúpiť do 14-dňovej karantény, ktorú možno ukončiť skôr negatívnym RT-PCR testom. Podstúpiť ho však možno najskôr na piaty deň. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR. V prípade príletu na letisko na Slovensko je okrem registrácie cez formulár eHranica potrebné vyplniť aj formulár na stránke mindop.sk/covid.  Aktuálne informácie pre cestujúcich leteckou dopravou sú dostupné aj na webovej stránke letiska.

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Očkovaní cestujú do UK bez karantény Od 2. augusta cestujú plne očkovaní do UK bez povinnosti karantény a testu na 8. deň. Potvrdenie o negatívnom výsledku testu pred odletom a testovanie na 2. deň po príchode stále platí.
Top
*Ďakujeme za Váš hlas !* World Travel Awards v kategórii Slovakia's Leading Travel Management Company 2021 S potešením sa s Vami chceme podeliť o informáciu, že naša agentúra bola nominovaná na World Travel Awards v kategórii Slovakia's Leading Travel Management Company 2021.
Tipy na cestu
Z KOŠÍC LETECKY NA DOVOLENKU DO CHORVÁTSKA UŽ OD 3. JÚLA Letisko Košice spája sily so slovenskou leteckou spoločnosťou AirExplore a výsledkom je priame letecké spojenie Košice – Zadar. Lietať sa bude každú sobotu od 3. júla do 4. septembra lietadlom typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 sedadiel.