Úroveň zrušených letov spoločnosti Wizz Air nižšia ako sa očakávalo

27.07.2022 Zaujímavosti

Wizz Air toto leto zaznamenal „normalizáciu“ úrovní výpadkov po znížení pôvodne plánovanej kapacity.

Letecká spoločnosť so sídlom v Maďarsku uviedla, že počet jej cestujúcich (12,2 milióna) a tržby (809 miliónov eur) vzrástli za štvrťrok do konca júna o približne 20 percent v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019.

 

K týmto nárastom došlo napriek tomu, že sa Wizz Air v lete rozhodol znížiť plánovanú kapacitu o päť percent.

Jozsef Varadi, generálny riaditeľ Wizz Air: „Teraz sme upravili našu sieť vzhľadom na prerušenia dodávateľského reťazca v odvetví a od júna sme takticky znížili kapacitu, aby sme zvýšili odolnosť našej prevádzky a dodávateľského reťazca.

 

Toto menšie narušenie letových poriadkov v celej Európe v posledných týždňoch zaznamenala aj spoločnosť EasyJet vo svojej obchodnej aktualizácii začiatkom tohto týždňa.

 

Napriek rastu zaznamenal Wizz Air svoju prevádzkovú stratu za štvrťrok apríl - jún nárast na 284,5 milióna eur v porovnaní so 108,6 milióna eur pred rokom, najmä v dôsledku vyšších nákladov na palivo.

 

"Ceny pohonných hmôt za štvrťrok boli dvojnásobné pred pandémiou," vysvetlil Varadi. „Pretrvávajúce obmedzenia spôsobené Covid-19 zostali, najmä počas apríla a mája, zatiaľ čo vojna na Ukrajine a prerušenia dodávateľského reťazca ovplyvňujúce riadenie letovej prevádzky, bezpečnosť a zdroje pozemnej prevádzky ovplyvnili naše využitie.

 

Wizz Air naďalej dosahoval vyššie príjmy z vedľajších predajov (416,8 milióna eur) ako z leteniek (399 miliónov eur), a to aj napriek tomu, že priemerné vedľajšie príjmy na cestujúceho medziročne klesli o 9 percent na 34,20 eur.

 

Zdroj: BTN EUROPE

Mohlo by Vas zaujímať
Business Travel
Londýn bol vyhlásený za top business meeting destináciu v Európe Londýn si udržal svoju pozíciu najobľúbenejšej destinácie na business stretnutia a podujatia v Európe. Barcelona bola druhou najobľúbenejšou destináciou stretnutí, zatiaľ čo Madrid sa posunul na tretie miesto a Berlín sa vyšplhal o dve pozície na štvrté. Piaty bol Lisabon, prvý desiatku doplnili Amsterdam, Paríž, Rím, Frankfurt a Mníchov.
Zaujímavosti
VEĽKOLEPÉ ZNOVUZRODENIE JEDINEČNÉHO BEHU KOŠICE RUNWAY RUN Bežci svojou energiou a tričkami rozžiarili pristávaciu dráhu košického letiska tak, ako to dokážu len na Košice Runway Run. Obľúbené podujatie sa vrátilo v plnej sile.
Zaujímavosti
Lufthansa, Eurowings, Austrian Airlines a Brussels Airlines hovoria „Yes to Europe“ S jasným vyhlásením „Áno pre Európu“ bude od tohto týždňa lietať niekoľko lietadiel Lufthansa Group cez ich európsky domov. Celkovo štyri Airbusy A320 budú krátko pred eurovoľbami slúžiť ako ambasádori európskej myšlienky. Pútavý odkaz sa dá prečítať na trupe lietadla a je orámovaný vencom európskej hviezdy.