Letisko Košice v lete prilákalo vyše 161 655 dovolenkárov

18.10.2022 Zaujímavosti

V priebehu letnej sezóny 2022 privítalo letisko Košice 161 655 dovolenkárov, čo predstavuje významný nárast oproti minulému roku. Sezóna odštartovala v nedeľu 5. júna 2022 letom do tureckej Antalye so 188 cestujúcimi na palube leteckej spoločnosti Travel Service a bola ukončená letom do cyperskej Larnaky 29. septembra, a to so 154 cestujúcimi na palube leteckej spoločnosti Smartwings.

Pre porovnanie, v „predpandemickom“ roku 2019 vybavilo letisko Košice na charterových letoch 184 742 cestujúcich, čo bolo najviac vo svojej histórii.

Celkovo prešlo letiskom za prvých deväť mesiacov tohto roka 446 065 cestujúcich, čo bolo v porovnaní s rokom 2021 zvýšenie o viac ako 329 987 cestujúcich.

 

Cestovné kancelárie ponúkali počas letnej sezóny odlety z Košíc do 10 destinácií v 7 krajinách:

  • Antalya v Turecku
  • Burgas v Bulharsku
  • Ercan na Severnom Cypre
  • Hurghada a Marsa Alam v Egypte
  • Heraklion, Korfu a Rodos v Grécku
  • Larnaka na Cypre
  • Monastir v Tunisku

 

Najobľúbenejšou destináciou sa počas tohto leta stala turecká Antalya s 65 753 cestujúcimi, na druhom mieste bola cyperská Larnaka s 20 938 cestujúcimi a tretie miesto obsadil grécky Rodos so 14 825 prepravenými dovolenkármi.

 

Pozitívnou správou je, že všetky charterové lety z Košíc k moru boli v období do konca septembra vyťažené do rovnakej miery ako pred pandémiou, čo potvrdzuje veľký hlad po cestovaní naprieč celou spádovou oblasťou letiska Košice. Najrušnejším dňom na letisku bol 3. august, kedy bolo prepravených až 5 127 cestujúcich.

 

 

V súčasnosti sa letisko Košice pripravuje na zimný letový poriadok, ktorý vstúpi do platnosti 30. októbra 2022.

 

Plánované destinácie a lety počas zimného letového poriadku:

 

Letecká spoločnosť Austrian Airlines do Viedne 12-krát týždenne a následne do ich širokej siete destinácií v Európe, USA a Kanade
 

Letecká spoločnosť Ryanair do destinácií: Londýn Stansted 5-krát týždenne, Praha 2-krát týždenne, Liverpool 2-krát týždenne a Dublin 2-krát týždenne.

 

Letecká spoločnosť Wizz Air do Londýn Luton 5-krát týždenne.

 

Zdroj: Kosice International Airport

 

Mohlo by Vas zaujímať
Zaujímavosti
Letisko Košice sa v roku 2022 opäť rozlietalo Letisku Košice sa po 2 rokoch pandémie opäť podarilo prekonať hranicu 500 000 vybavených cestujúcich. Naposledy sme pokorili túto hranicu v roku 2019.
Zaujímavosti
Ryanair neobnoví lety z Košíc do Viedne a Varšavy, zvýši však od jari počet letov do Prahy Ryanair neobnoví lety z Košíc do Viedne a Varšavy, zvýši však od jari počet letov do Prahy z dvoch na štyri až päť týždenne. Eurowings bude od 27. marca lietať do Düsseldorfu a LOT do Varšavy. Do Viedne z Košíc lieta aj Austrian Airlines.
Tipy na cestu
Obnovenie linky do Varšavy s LOT Polish Airlines od marca 2023 Žiadané priame spojenie Košice – Varšava bude od marca opäť dostupné aj z Košíc. Cestujúci sa dostanú do mnohých destinácií len s jedným prestupom. Letecká spoločnosť LOT uviedol do predaja akciové letenky, ktoré sa určite oplatí zakúpiť. Letenky si môžete zakúpiť priamo u nás na www.tripex.sk alebo na info@tripex.sk .