Letisko Košice odštartovalo tohtoročnú letnú sezónu

29.04.2024 Zaujímavosti

26. apríla v skorých ranných hodinách bol z Košíc vypravený prvý charterový let tohtoročnej letnej dovolenkovej sezóny. Airbus A320 so 140 klientami cestovnej kancelárie HappyTravel na palube nabral smer egyptská Hurghada o 03:45. Počas letnej sezóny sa bude z Košíc na charterových letoch lietať do 17 destinácií v 11 krajinách. Novinkami sú albánska Tirana, turecký Izmir, grécke destinácie Zakynthos a Patras, Podgorica v Čiernej Hore a po dlhšom čase sa vracia do ponuky aj španielska Palma de Mallorca.

Let do Hurghady nebol špeciálny len tým, že otvoril letnú sezónu letiska Košice. Cestovná kancelária HappyTravel týmto letom spúšťa celoročnú ponuku zájazdov do Egypta s odletom z Košíc. Pokračuje konateľ cestovnej kancelárie HappyTravel Roman Berkes: „Tou najväčšou novinkou, na ktorú sa klienti môžu tešiť v sezóne 2024, sú dovolenky na plných 8 dní. Klienti neprídu o žiadnu podstatnú časť ich dovolenky a užijú si ju naplno. Navyše, do Hurghady si budú môcť z Košíc zaletieť každý týždeň bez prerušenia, počas celého roka. Predpokladáme, že charterovými letmi z Košíc do Hurghady prepravíme do konca tohto roka vyše 13 000 cestujúcich.“

 

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak povedal: „Máme veľkú radosť z toho, že cestujúci z našej širokej spádovej oblasti budú mať možnosť lietať do Egypta počas celého roka, teda aj počas zimných mesiacov. Takáto ponuka tu doteraz chýbala a veľmi sa tešíme na spoluprácu s cestovnou kanceláriou HappyTravel na týchto letoch. Celková ponuka charterových destinácií je pre tento rok veľmi bohatá a cestujúca verejnosť si naozaj má z čoho vyberať. Veríme, že aj vďaka tomu budeme aj v tomto roku letiskom prvej voľby pre celé východné Slovensko.“

Na letnú dovolenkovú sezónu je s odletom z Košíc naplánovaných vyše 900 charterových letov do 17 destinácií v 11 krajinách: v Albánsku (Tirana), Turecku (Antalya, Izmir), Bulharsku (Burgas), Grécku (Heraklion, Rodos, Thessaloniki, Zakynthos, Patras), Chorvátsku (Brač), Čiernej Hore (Podgorica), Egypte (Hurghada, Marsa Matruh), Španielsku (Palme de Mallorca), Taliansku (Lamezia Terme), Tunisku (Monastir) a na Cypre (Larnaca). Zájazdy a letenky sú dostupné prostredníctvom cestovných kancelárií a leteckých agentúr. Túto ponuku dopĺňa pravidelné sezónne spojenie Košíc s chorvátskym Zadarom, ktoré bude dvakrát týždenne prevádzkovať spoločnosť Ryanair od 2. júna do 29. septembra.

 

Letný letový poriadok 2024 na letisku Košice:

• Swiss International Air Lines 3x týždenne do Zürichu a ďalej v rámci jej širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade, Ázii a Afrike.

• LOT Poľské aerolínie 6x týždenne do Varšavy a ďalej v rámci jej širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Ázii.

• Austrian Airlines 14x týždenne do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku.

• Ryanair do destinácií: Londýn Stansted (5x týždenne), Praha (4x týždenne), Liverpool (2x týždenne), Dublin (2x týždenne), Zadar (2x týždenne od 2. júna)

• Wizz Air do destinácie Londýn Luton (4x týždenne).

 

Zdroj: Kosice International Airport

Mohlo by Vas zaujímať
Business Travel
Londýn bol vyhlásený za top business meeting destináciu v Európe Londýn si udržal svoju pozíciu najobľúbenejšej destinácie na business stretnutia a podujatia v Európe. Barcelona bola druhou najobľúbenejšou destináciou stretnutí, zatiaľ čo Madrid sa posunul na tretie miesto a Berlín sa vyšplhal o dve pozície na štvrté. Piaty bol Lisabon, prvý desiatku doplnili Amsterdam, Paríž, Rím, Frankfurt a Mníchov.
Zaujímavosti
VEĽKOLEPÉ ZNOVUZRODENIE JEDINEČNÉHO BEHU KOŠICE RUNWAY RUN Bežci svojou energiou a tričkami rozžiarili pristávaciu dráhu košického letiska tak, ako to dokážu len na Košice Runway Run. Obľúbené podujatie sa vrátilo v plnej sile.
Zaujímavosti
Lufthansa, Eurowings, Austrian Airlines a Brussels Airlines hovoria „Yes to Europe“ S jasným vyhlásením „Áno pre Európu“ bude od tohto týždňa lietať niekoľko lietadiel Lufthansa Group cez ich európsky domov. Celkovo štyri Airbusy A320 budú krátko pred eurovoľbami slúžiť ako ambasádori európskej myšlienky. Pútavý odkaz sa dá prečítať na trupe lietadla a je orámovaný vencom európskej hviezdy.